Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Balıkesir Esentepe Viyadüğü
123 ... 101112   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Berktuğ
site denetçisi

2 yıl önce - Prş 08 Ekm 2015, 20:31
Balıkesir Esentepe Viyadüğü


ORAYA VİYADÜK GELİYOR
Alıntı:
Esentepe'den inen çok dik yokuş tarihe karışacak. Esentepe'den Yıldırım Caddesi'ne inen dik yola viyadük yapılacak. Cengiz Topel Caddesi viyadükün altından geçecek.Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur kentteki bir sıkıntıya daha el atıyor.
Şimdiki proje ise Ağız ve Diş Hastanesi Merkezi'ndenyönünden gelerek Esentepe'den Cengiz Topel Caddesi'ne inen dik yokuşun kod farkının çok fazla olmasından dolayı bu yol viyadükle aşağıdaki yola bağlanacak. Yol bilindiği üzere Yıldırım Caddesi, Romanların yıkılan evlerinin yanından ve demiryolu üzerinden köprülü geçitle Mezbaha yanına ve oradan GALA'yı takiple Emniyet kavşağına bağlanacak.

SAĞLIKLI TRAFİK AKIŞI SAĞLANACAK
Çalışmalar hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur “Balıkesir'de trafiğin rahatlaması için hemen her türlü projeleri yapar ve halkın huzur ve refahını sağlamaya çalışırız. %60'ın üzerinde eğilimi olan bir yol normalde trafiğe açılmaz. Biz bu dik yokuş nedeniyle Cengiz Topel Caddesi üzerine viyadük yaparak sağlıklı trafik akışını sağlayacağız” dedi.

8 KM.'LİK BAĞLANTILI BİR YOLUMUZ OLACAKTIR
Yeni Adliye karşısındaki Savaştepe Caddesi'nden başlayan çalışmalarını aktaran Başkan Uğur “Savaştepe Caddesi'nin şu sıralarda asfaltı kazınıyor. Yeni asfalt yapılan bu cadde, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yanından, Esentepe'den, Cengiz Topel Caddesi üzerinden viyadük yapılarak Yıldırım Caddesi'ne inecek. Yıldırım Caddesi'nin asfaltı da kazınacak ve rögarlar, drenajlar, yani altyapıda olması gerekenler konulacak. Orada kesinlikle asfalt kazıma olmayacak! Yani altyapı son derece mükemmel olduğunda asfaltlar kesinlikle ikide bir bozulmaz. Biz Balıkesir'i tam anlamıyla dünya şehri yapmayı hedefledik. Görev süremiz olan 5 yıl içinde çok büyük işleri başaracağız. Hazırladığımız tüm projeleri bitireceğiz” diye konuştu.

VİYADÜKLÜ YOLUN PROJESİ BİTTİ, İHALESİ YAKINDA
Balıkesir'de projesi biten hemen tüm işlerin en fazla 6 ay ile 1 yıl içinde biteceğini belirten Başkan Uğur “Esentepe'den inen dik yokuşa yapılacak viyadükün projeleri tamamlandı. Allah nasip ederse önümüzdeki günlerde viyadüklü yolun ihalesi yapılacak. Proje zaman alıyor. Başlanan işin çok kısa zamanda bitirilmesi için ne gerekiyorsa yapıyoruz. İhalesi yapıldıktan sonra kısa zamanda viyadüklü yolun yapılması için gerekli anlaşma hayata geçirilecek” bilgisini aktardı.

Projeci Başkan Edip Uğur Kuzey Çevre Yolu'na yapacağı viyadüklerle değil, havaalanı yoluna yapacağı viyadükle hayır dualarını alacak.

Kaynak: http://www.demokratgazetesi.com.tr/haber/gundem/1 ...liyor.html

Çoktan olması gerekiyordu. Geç kalınmış olsa da yine de hayırlı olsun.


Keremburada
2 yıl önce - Prş 08 Ekm 2015, 20:34

Hadi bakalım hayırlısıyla bekliyoruz...

ivenrec
2 yıl önce - Cum 09 Ekm 2015, 14:33

Hayırlı olsun. İnşallah ağırdan işlemez yapım süreci.Berktuğ
site denetçisi

2 yıl önce - Çrş 18 Ksm 2015, 23:47

Alıntı:
Altıeylül ilçesi Rüzgarlı Cad. ile Cengiz Topel Cad. kesişimine yapılacak olan Köprülü Kavşak Projesi'nin saha toplantısı Aykome Şube Müd. koordinesinde altyapı kuruluşları ile gerçekleştirilmiştir.


Kaynak: Balıkesir BŞB Fen İşleri Dairesi facebook sayfası


ediz000

2 yıl önce - Çrş 25 Ksm 2015, 21:35

iyi olur bare kazalardan kultururlar

Berktuğ
site denetçisi

2 yıl önce - Pts 21 Arl 2015, 13:00

Alıntı:
VİYADÜKLÜ YOLUN PROJESİ BİTTİ, İHALESİ YAKINDA

Balıkesir'de projesi biten hemen tüm işlerin en fazla 6 ay ile 1 yıl içinde biteceğini belirten Başkan Uğur “Esentepe'den inen dik yokuşa yapılacak viyadükün projeleri tamamlandı.
Allah nasip ederse önümüzdeki günlerde viyadüklü yolun ihalesi yapılacak. Proje zaman alıyor. Başlanan işin çok kısa zamanda bitirilmesi için ne gerekiyorsa yapıyoruz. İhalesi yapıldıktan sonra kısa zamanda viyadüklü yolun yapılması için gerekli anlaşma hayata geçirilecek” bilgisini aktardı.

Kaynak: http://www.balikesirdemokrat.com.tr/haber/gundem/ ...apmak.html

En kısa zamanda yapılır umarım.Berktuğ
site denetçisi

2 yıl önce - Cmt 02 Oca 2016, 17:22

ESENTEPE YOKUŞU KAPANDI
Alıntı:
Esentepe yokuşundan çıkmaya çalışan bir aracın geri yanlamasına kaymasından sonra, Belediye ekipleri tarafından yokuş kapandı.Balıkesir'in Esentepe Semtinden Cengiz Topel'e inen yokuşu çıkmaya çalışan bazı araçlar, geri ve yanlamasına kaymasından sonra Belediye ekipleri tarafından yokuş kapatıldı.
Balıkesir'in en dik yokuşlarından birisi olan Esentepe yokuşunda feci kazaların olmasını önlemek amacıyla Belediye ekipleri tarafından trafiğe kapatıldığı dile getirildi. Altıeylül Belediye Fen İşleri ekipleri olası kazalara davetiye çıkaran Esentepe yokuşunu hem Cengiz Topel tarafından hem de Esentepe inişi girişinden yol trafiğe kapatıldı.

Altıeylül Belediyesi ekipleri kar yağışıyla birlikte olağanüstü önlemler ve çalışmalar yap-masıyla olası kazaların önüne geçildiği kayde-dildi. Ekipler tüm Altıeylül ilçesinde Cadde ve sokaklar tuzlandı ve yolla kısa zamanda açıldı.

Kaynak: http://www.balikesirdemokrat.com.tr/haber/gundem/ ...pandi.html

Bu görüntüler umarım bu sene son olur!


Erdal Düven

1 yıl önce - Pts 06 Hzr 2016, 14:08
Esentepe viyadüğü


Yapılacak olan köprülü kavsak ve viyadük ile ilgili çalışmaların başlanacağına Büyükşehir Belediye internet sitesinde yer alan bu duyurudan anlıyoruz

Altıeylül İlçesi Gündoğan Mahallesi Rüzgar Caddesi Cengiz Topel Köprülü Kavşağa Ait 1/5000 ölçekli NİP Değişikliği ve 1/1000 Ölçekli UİP Değişikliği Hk
Altıeylül İlçesi, Gündoğan Mahallesi, Rüzgar Caddesi Cengiz Topel Köprülü Kavşağa ait 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı Değişikliği ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği teklifi Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisinin 26.04.2016 tarih ve 550 sayılı kararı ile uygun olduğuna karar verilmiştir.
İlişikte sunulan 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı (NİP-6736,18) Değişikliği ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı (UİP-3533,21) Değişikliği 3194 sayılı İmar Kanununun 8/b maddesi uyarınca, Belediyemiz internet sayfasında 02.06.2016 ve 01.07.2016 tarihleri arasında bir ay süre ( 30 gün ) ile duyurulacak olup, olası itirazlar Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı'na yapılabilecektir.
Plan-1000
Plan-5000


(+)


furkan kaya1903

1 yıl önce - Prş 24 Ksm 2016, 16:23

Bu çalışma ile ilgili bir gelişme var mı ?

Erdal Düven

11 ay önce - Cmt 01 Nis 2017, 15:17
Büyükşehir Belediyesi sosyal konutları(+)

(+)

(+)

(+)

(+)


Esentepe viyadüğünün yapılabilmesi için yıkılması gereken roman evlerinin yerine yapılan sosyal konutlar bitmiş sadece çevre düzenlemeleri asfaltlama çalışmaları kalmış taşınma işlemleri ile diğer yerlerde yıkıldığında bu yaz itibariyle çalışmalar başlatılır diye düşünüyorum.sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 101112   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara