Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Malatya - Beylerderesi Barajı [PROJE]
« önceki   123 ... 131415   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
AhmetDemir

2 yıl önce - Sal 29 Eyl 2015, 15:53

yahu kardesim bi zahmet uyel olup yazsan cok mu zor bu?

Belkide uyesin her neyse...

Dogru ve zamaninda yapilacak yapilmis bir projeyi niye inkar edelim bu kadar zavalli edebiyati yapma yazik etme kendine

Cevreyolu projesinden haber ver sen stad niye bitmiyor haberin var mi? Kac tane hayali proje basligi var ondan haberin var mi ? Yok

Her elestiri yapani muhalif saniyorsunuz yazik

En son AhmetDemir tarafından Sal 29 Eyl 2015, 16:05 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

fatih44444

2 yıl önce - Sal 29 Eyl 2015, 16:02

keşke misafir kardeş rahmetli TURGUT ÖZAL gibi bir hastane yapsalardı. sene 1990'lı yıllar malatya'ya türkiyenin en modern ve büyük hastanesini malatya'ya kazandırmış ve bunu 90'lı yılların bütçesiyle ve teknolojisiyle yaptırmış. sene olmuş 2015 turgut özal tıp merkezi bina olarak, fiziki olarak 2015 yılında açılan tüm hastanelerden daha iyi durumda. 90'lı yıllarda böylesine devasa bir hastaneyi malatya'ya yapanlardan Allah razı olsun. malatyaya yapılan yeni devlet hastanesinden bin katlı daha iyi duruyor. o hastaneye gelen birisine sorsanız burası 25 yıllık bir binamıdır diye kimse inanmaz. bina yıllara rağmen güzelliğini ve sağlamlığını koruyor. fakat yeni devlet hastanesi açılalı 3 defa ihale ile bakıma ve onarıma çıktı. en basitinden sadece hastaneleri karşılaştırdık. demiyorum ki türkiyeye hiç bir şey yapılmıyor tabiki yapılıyor ama kimse malatyaya hizmet yapılıyor demesin.
sene 1931-40 yılları arası düşünebiliyormusunuz ülke savaşlardan çıkmış ve 2. dünya savaşına girilmiş. ülke bu durumdayken bile malatya'ya demir yolu geliyor. Atatürk 1931 yılında demiryolunun açılışını yapıyor. o dönemin bütçesiyle, zor dönemlerde geçerken malatyaya demiryolu geliyor. birde o zamanların teknolojisini düşünün. o dağlar oyularak bir sürü tünellerden trenler geçerek geliyor. sene 1930 lar nere 2015'li yıllar nere. o zamanlar malatyayı geri plana atmayan devlet şimdinin bütçesiyle ve teknolojisiyle malatyayı geri plana atıyor. bizim çıkışımız buna. demek ki cumhuriyetin kuruluş yıllarında da malatya el üstünde tutuluyordu. şimdi yapılan demiryolunu kimse eleştirmesin yapılan çok büyük bir hizmet o zamanın teknolojisiyle ve durumuyla malatyaya demiryolunu getirmek şimdinin teknoloji ve bütçesiyle malatyaya 20 tane çevreyolu yapılmasına eşdeğerdir. ama nedense 13 yıldır kazma vurulamadı.
zamanında 2002 den önce devlet hep ekonomik krizlerle boğuşmasına rağmen hiçbir zaman malatya geri planda tutulmamış. malatyanın konumundan ötürü hep ön planda tutulmuştur ve tüm geçişlerin kavşak noktası olmuştur.
belki yollar duble değildi. ama açılacak tüm yollar açılmış durumdaydı. malatya zorlu araziye sahip, öncelik arazi şartları kolay yerlere verilecek diyen bir öznur çalığımız yoktu. arazi zorda olsa malatyaya gelen yolda bir gecikme yok. biraz tarihlerine bakarsan görürsün misafir kardeşim.
şimdi Allaha şükürler olsun ülkemizin durumu, ekonomisi iyi. günümüz teknolojisi o zamanlara oranla bin kat iyi. fakat malatya yapılan gerçekten birşey yok. diğer illere yapılıyo olabilir ama benana istanbula 3. köprü yapılıyor benana, marmaray yapılıyor benana. ben malatyadayım istanbulada gitmiyorum. beni ülkeme bağlayan yollar ve trenler nerde.
1970'lerde yapılan inönü stadyumu o zamanın şartlarına göre çok büyük bir yatırım. anlatabiliyormuyum 2002'den önce malatyaya yapılan çok şey var. görmek istersen. o zamanı şartlarına karşın yapılanlar gerçekten çok büyük hizmet. haa bugün eskimiştir belki ama bu zamanında malatyaya hizmet yapılmadı anlamına gelmez. malatyada bulunan turgut özal tıp merkezinin dışında 2 devlet hastanesi yapılmış+ askeri devlet hastanesi yapılmış. kernek parkı, ismet paşa parkı, orduzu, hürriyet parkı vs vs birçok park ve mesire alanları 2002 den önce kazandırılmış malatya'ya. peki 2002'den sonra sümer parkın dışında ne kazandırıldı. 90'lı yıllarda sana maşti yapılıyor. keban barajı, sultansuyu barajı, karaya barajı, atatürk barajı, çat barajı vs vs bir sürü barajlar hep 2002'den önce yapılmıştır. belki bir çoğunu sayamadım. bu barajların dışında sulama kanalları yapılmıştır ve bugün kayısısını sulayan malatyalı çiftçim eğer sulayabiliyorsa bu barajlar sayesinde suluyorlar. at yetiştiriciliği için ülkenin en nadide at çiftliği kuruluyor ve birçok malatyalı bugün harandan emekli olmuş durumda. malatyalı için büyük bir ekmek kapısı. aynı şekilde tekel, sümer, şeker fabrikası bunlar hep devlet yatırımı ve malatyalının ekmek kapısı ve bence malatyayı malatya yapan yatırımlar. zamanında yapılmış adliye sarayı, emniyet müdürlüğü ve birçok kamu binası hepsi 2002'den önce. şimdi birkaçını yeniledin diye 2002'den önce devlet malatyaya ne yaptı demeye hakkın yok. oturup saymaya kalkarsam daha çookkk yatırım var yapılan. malatyayı malatya yapan yatırımların hepsi 2002'den önce yapılmış durumda. şimdi yapılan sadece makyajdan başka birşey değil. keşke makyajı yapabilseler fakat onuda yapamıyorlar.
ŞİMDİ SUS SESİNİ ÇIKARMA. 2002'DEN ÖNCE NELER YAPILDI DİYE ZIRLAMA. ZOR DURUMDA OLAN ÜLKEM 2002'DEN ÖNCE HİÇBİR ZAMAN MALATYAYI GERİ PLANA ATMAMIŞ ELİNDEKİ İMKAN, BÜTÇE VE TEKNOLOJİ İLE MALATYAYA YAPILACAK HERŞEYİ MALATYALIYA YAPMIŞLAR. ELDEN GELEN İMKANLARIYLA HİÇBİR ŞEYİ EKSİK ETMEMİŞLER.

Misafir 0c2

2 yıl önce - Sal 29 Eyl 2015, 16:12

isminin sonuna 4-5 tane dört atmakla malatyalı olunmuyor senin elazığ başlıklarında elazığı yere göğe sığdıramayıp malatyayı ise kötüleyebildiğin kadar kötüleyen küçümseyen bir üye olduğunu çok iyi biliriz 2002 öncesi büyük proje yaz dedim ta gettin atatürk dönemine işte böyle rezil olursun yaz gardaaşım bana büyük proje yaz atatüğrk dönemine gitmeden yaz

fatih44444

2 yıl önce - Sal 29 Eyl 2015, 16:14

Alıntı:
hele sen 2002 den önce malatyada yapılmış büyük proje yazda bakalım ne varmış malatyda rahmetli özalın tıp merkezi dışında birşey görebilecenmi

ARKADAŞ SANIYOR Kİ MALATYA 2002'DEN SONRA KURULDU. SEN BİZE 2002'DEN SONRA BU ZAMANIN İMKANLARIYLA YAPILAN BÜYÜK YATIRIMLARINDAN BAHSEDERMİSİN. SAKIN BANA 2 ŞERİTLİ BAZI YOLLARI 4 ŞERİT YAPTIK, YIKILMAYA YÜZ TUTMUŞ, ESKİMİŞ KAMU BİNALARINDAN BİR KAÇINI YENİLEDİK DEME. İNSANLAR BAZI ANLATILANLARI NE KADAR DA GÖZÜNDE BÜYÜTÜYOR.

fatih44444

2 yıl önce - Sal 29 Eyl 2015, 16:17

ATATÜRK DÖNEMİ 2002'DEN SONRAMI OLUYOR. SANA 1990'LI 80'Lİ 70'Lİ YILLARDAN BAHSETTİM HATTA 40'LI VE 30'LU YILLARDAN DA BAHSETTİM. ONAR YILLIK ARALARDAN BAHSETTİM.

BAŞKADA GÖRMEK İSTEMEZSEN SANA ZORLA GÖSTEREMEM. O SENİN KÖRLÜĞÜNDÜR.

fatih44444

2 yıl önce - Sal 29 Eyl 2015, 16:26

ELAZIĞA ÖVGÜ YAĞDIRMAM ELAZIĞLI OLDUĞUMU GÖSTERMEZ. ADAMLARDA ÇALIŞAN İNSALAR VAR VE YATIRIMLARI GÖRÜNCE TAKTİR EDİYORUM.
ÖRNEĞİN AĞIN KÖPRÜSÜ

(+)

(+)

BAK ŞU YAPILAN KÖPRÜYE İNSAN HEVESLENİYOR VE MUTLU OLUYOR. İLÇESİYELE ELAZIĞI BİRBİRİNE BAĞLAYAN KÖPRÜ VE YAPIMI ÇOK KISA SÜRDÜ DİYE BİLİYORUM. BU KÖPRÜNÜN AYNISINI BEYLERDERESİNE YAPSALARDI ÇOK HOŞ OLURDU. BİZE YAPILAN VİYADÜK 6 YILDA BİZİ KANSER EDEREK YAPILDI. YOK EFENDİM DEMİRCİ İFLAS ETTİ, BÜTÇE VE ÖDENEK GELMEDİ DİYEREK DOĞUYU BATIYA BAĞLAYAN VE ÇOK KISA OLAN BİR VİYADÜĞÜ TAM 6 YILDA YAPTILAR. SONUÇ: YAPILIR YAPILMAZ HOPPPP BAKIMA.

MALATYAYA YAPILANDA BU. BU DURUMU ELAZIĞDA GÖRMEDİĞİM İÇİN TAKDİR EDİYORUM. BUNLARI YAPAN YİNE AYNI HÜKÜMET, AYNI PARTİ MENSUPLARI. YANLIŞ ANLAMA HÜKÜMET DÜŞMANLIĞIM YOK. MALATYALI BÜROKRAT DÜŞMANLIĞIM VAR.

Misafir 0c2

2 yıl önce - Sal 29 Eyl 2015, 16:33

ortağım kömürhan köprüsüne 3 yıldır yıkılıyor çürük dediniz yok sallanıyor dediniz günde 20 bin araç köprüden geçiyor hiç bir sıkıntı yok köprünün birleşme noktasından geçerken araçla bunu hissediyorsun başkada birşey görmedim aynı şeyi kömürhan köprüsünden geçerkende birleşme noktasında sallnıyorsun bu tip yapılan tüm köprülerde birleşme noktası bunu yaşatıyor ayrıca ağın köprüsü malatyaya yapılsa sen yine takdir etmeyecek malatyaya yapıldığı için küçümseyecek karalayacaktın

fatih44444

2 yıl önce - Sal 29 Eyl 2015, 16:41

sayamadıklarım arasında malatya havaalanı, inönü kapalı çarşısı gibi birçok eser var. senin gözlerin kör görümüyor ancak bunların hepsi 2002 den önceydi. bölge müdürlüklerinin birçoğu malatyada idi. Türkiyenin 4 ordudusundan biri olan 2. ordu malatyada. bunlar zamanındaki hükümetin malatyaya verdiği önemi ve değeri gösteriyor.

Misafir 0c2

2 yıl önce - Sal 29 Eyl 2015, 16:42

yukarıda yorumumda kömürhan köprüsü yazmışım beylerderesi köprüsü olacaktı

Alıntı:
BU DURUMU ELAZIĞDA GÖRMEDİĞİM İÇİN TAKDİR EDİYORUM. BUNLARI YAPAN YİNE AYNI HÜKÜMET, AYNI PARTİ MENSUPLARI.

yeğen elazığ devlet hastanesi proje aşaması 5-6 yıl sürdü adamlar 6-7 yılda zorla temel attılar ve halen temel aşamasında adamlar 4-5 yıl sadece stat ismini gündemde tuttular üstel,k süper lig takımıyken adamların stadı daha yeni projelendiriliyor seneye ya temel atılır ya atılmaz adamların ağın köprüsü için şunları iyi oku Milletvekili Enver Erdem 14.Aralık 2012 tarihinde Bütçe görüşmeleri sırasında sormuş Ağın Köprüsü Ne zaman açılacak ;Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım,Erdemin sorularından sadece Ağın köprüsü ile ilgili olanı cevaplamış Demiş ki 2013 YILI SONUNDA AÇILACAK yıl 2015 aylar kala yeni bitiyor daha bunun gibi onlarca yazarım her il malatyadan kat be kat sıkıntı yaşıyor ama siz bunu sadece malatyada yaşanıyormuş gibi gösterip oy kapma derdindesiniz

fatih44444

2 yıl önce - Sal 29 Eyl 2015, 16:45

herşeye yapılacak bir bahaneniz var. malatya'ya yapılanları eleştirmek için eleştirmiyorum. gerçekten yanlış yapılıyor ve halkı kandırdıkları için eleştiriyorum. peki tüneller için ne diyeceksin, yapılan köprülerin hepsinde aynı sorun olurmuş. peki yapılan her köprü 6 yılda mı yapılırmış.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 131415   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET