Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Malatya - Beylerderesi Barajı [PROJE]
123 ... 161718   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
ms44
3 yıl önce - Sal 29 Eyl 2015, 00:04
Malatya - Beylerderesi Barajı [PROJE]


İşte bu proje harika. Malatya'ya yarım deniz gelecek, yıllardır hayalini kurduğum ve gerçekleşmesini çok istediğim bir proje. Birde vadi boyunca göletin çevresi güzel projelerle değerlendirilirse Adana İlimizde ki Ceyhan Barajının benzeri Malatya'ya kazandırılmış olur. Şehrin merkezi sayılacak bir bölgede bir barajın olması dediğim gibi şehrin yarım denize kavuşması demektir. Sorunsuz bir şekilde 2-3 yıl sonunda bu baraj bitmiş olursa barajın bitimiyle Malatya hiç kuşkusuz çok farklı bir şehir kimliğine bürünür.

Alıntı:
"Baraj Standartlarında Olacak" http://www.reklam_link.com/haber/baraj-standartl ...nda-olacak

AKP MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya’nın bir hayalinin daha gerçekleşmekte olduğunu söyleyerek, Beylerderesi Göleti’nin 8 Ekim 2015 tarihinde ihaleye çıkartılacağını ve göletin baraj standartlarında inşa edileceğini bildirdi.Malatya’nın uzun bir süreden beri gündeminde bulunan ve AKPli milletvekillerinin sürekli takip ettiği Beylerderesi’ne gölet yapılması projesi Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından “Yeşilvadi” projesi adı altında yapılmaya başlanıyor.İHALE 8 EKİM'DE YAPILACAK
AKP Malatya Milletvekili Öznur Çalık yaptığı yazılı açıklama da, “Beylerderesi’ne gölet yapılması ile ilgili olarak sürekli girişimlerde bulunmuş ve bu konuyu sonuna kadar takip ediyorduk. Artık işin inşaat seviyesine geldik ve Malatyalılara bir hayalin, bir önemli projenin daha hayata geçiriliyor olmasının müjdesini vermekten dolayı çok mutluyum. Beylerderesi Göletinin yapım ihalesi 8 Ekim 2015 tarihinde yapılacaktır. Bu önemli proje Malatya’mıza ve Malatyalılara hayırlı olsun” dedi.

1.5 YIL İÇERİSİNDE BİTİRİLECEK
Beylerderesi “Yeşilvadi” Göleti’nin 8 Ekim 2015 günü DSİ 9. Bölge Müdürlüğü tarafından ihale edileceğini açıklayarak, projenin teknik konuları hakkında da bilgi veren Milletvekili Çalık, “Göletimiz talvegden yüksekliği 31.75 metre, temelden yüksekliği 38.75 metre, kret uzunluğu 249.00 metre, silindirle sıkıştırılmış beton baraj tipindedir. Baraj sulama amacı ile inşa edilecektir. Gölet projemiz Beylerderesi üzerinde yer almaktadır. Göletin inşaatına başlama tarihi sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 10 gün içinde yer teslimi yapılarak işe başlanacaktır. İşin süresi ise yer tesliminden itibaren 500 gündür, yani 1.5 yıl içerisinde Beylerderesi Göleti bitirilerek hizmete girmiş olacaktır” şeklinde konuştu.

SULAMA KONUSUNDA ÖNEMLİ ÇÖZÜM
Çalık, Beylerderesi Vadisi üzerinde aynı anda 1 baraj ile 1 göletin yapılmış olacağını belirterek, “Malatya’nın güneyini ve batısını baraj ve göletle donatıyoruz. İnşaat çalışmalarına başlanılacak olan İnekpınarı Barajı ve Beylerderesi Göletimiz ile Sütlüce, Alişar, Kemerköprü, Hatunsuyu ve Dilek bölgemiz ile Eskimalatya’nın önemli bir bölümünün sulama suyu sorununu bu iki önemli projemiz ile çözmüş olacağız. Beylerderesi Göletimiz sulama suyunu sorununun yanında ilimiz içinde önemli bir prestij ve sosyal donatı projesi olacak. Ben bu iki projemizin hayata geçirilecek olmasından dolayı katkıları olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’na, Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu’na, AK Parti Malatya milletvekillerimize, DSİ Genel Müdürlüğüne ve DSİ Bölge Müdürlüğü’ne, AK Parti İl teşkilatıma teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.


+Muhammed
3 yıl önce - Sal 29 Eyl 2015, 00:28

Yanı başımızdaki Fırat'ın.. Karakaya barajının kıymetini öyle bildik, öyle değerlendirdik ki.. Her yeri sosyal donatı, her yeri prestij..

Arkadaş şu 300 metrelik vadide su biriktireceksin anladıkta.. taaa "Hanımın Çiftliğinin, Sütlücenin, bilmem nerenin, Eskimalatyanın önemli bir kısmının(bak bak bak) su problemini çözmeye çalışacağına buradan 500 kat büyük Fırat Havzası ve Karakaya barajını değerlendirsene.. demezler mi mAdam'a..


Sefa4444
3 yıl önce - Sal 29 Eyl 2015, 01:54

Bi bitmediler valla adam akıllı işler yapıp şu şehri prestij açısından uçuracak proje yok önce viyadükteki rampaları düzeltin insan sabit zeminli bi yerden gidiyormuş gibi hissetsin valla sinirlerim bozuluyor yapacakları işin...Misafir 0c2

3 yıl önce - Sal 29 Eyl 2015, 08:30

bu şehre ve halkına hakan namık durhan gibi vekiller lazım kışla caddesinde yasaklı yere park ettiği aracını kaldırmasını isteyen trafik polisini tokatlayan vekil ağam beğenmemezlikte menmuniyetsizlikte sınırları zorluyorsunuz birgünde ağzısınızdan menmuniyet sözcükleri dökülsü tek yaptığınız herşeye karşı çıkmak herşeye kulp takmak

bashabela

3 yıl önce - Sal 29 Eyl 2015, 09:54

Boş akacağına yapılması daha iyi

+Muhammed
3 yıl önce - Sal 29 Eyl 2015, 11:01

Yapılamasın gibi bir ifade olmadı..

Cesur misafir, daha cesur olup üye isminle yazabilirsin! Sana sözüm şudurki:
Şaheserde "kulp" takacak yer varsa neden boş bırakılsın meselelerin elle tutulur tarafı olmalı demi hep hayal ederek zevk etmek gerçeği yaşayanlara yetmeyecektir.


Düşünsene 3,5 yıldır Erkenek tüneli güzergahını kullanıyorum ( inşaat 6 yıldır devam ediyor) ve hep hayal ediyorsun "birgün bitecek ve milletin parasıyla yapılan iş teslim edilebilecek".
O tehlikeli yoldan değil artık yeni tünelden geçmeyi hayal ettiğimi düşün birde zevkten neler yapar bu insan... hiç bir problemi görmez ki.. görmediği şeyde elle tutulabilir bir taraf için "kulp" arar mı sence?Misafir 0c2

3 yıl önce - Sal 29 Eyl 2015, 11:52

Alıntı:
Düşünsene 3,5 yıldır Erkenek tüneli güzergahını kullanıyorum ( inşaat 6 yıldır devam ediyor) ve hep hayal ediyorsun "birgün bitecek ve milletin parasıyla yapılan iş teslim edilebilecek".
O tehlikeli yoldan değil artık yeni tünelden geçmeyi hayal ettiğimi düşün birde zevkten neler yapar bu insan... hiç bir problemi görmez ki.. görmediği şeyde elle tutulabilir bir taraf için "kulp" arar mı sence?


gardaş birazda vicdanlı ol senin derdin işin erken bitmesi uzun sürmesi değil senin derdin bu hükümete düşmanlık mevcut parti seçmeni olmadığın için onlar ne yaparsa yapsın senin işin kulp takmak onları nasıl karalarım derdi keşke karaladığınız beğenmediğiniz yolları köprülei tünelleri okulları araçları kullanmama erdemliğini onurunuda gösterseniz diyelim işlerin geç bitmesini elştiriyorsun yavvv geçte olsa en azından bitirilip milletin hizmetine sunuluyor eskiden temel atılır atılan temelle kalır çürütülürdü beylerderesi asırlardır var nice partiler nice hükümeler nice vekiller geldi geçti niye köprü yapmadılar niye baraj yapmadılar niye duble yollar yapmadılar niye tüneller yapmadılar niye daha önceden yapmayanları eleştirmiyorsunda tüm hizmetleri 14 yıla sığdıran hükümeti ve yetkililerini eleştiriyorsun adamlar 80 yıldır yapmamış sen şurada işler 3-5 sene uzuyor diye yapmadığın hakaret kalmıyor etmediğin küfür kalmıyor


AhmetDemir

3 yıl önce - Sal 29 Eyl 2015, 14:13

Ufacik islere proje denilmesi de artik cok igrenc olmaya basladi

Sagolsun bizim baslikta iki uc tane yalakci var ki Allah islah etsin

Fatihin soyledigi her kelime dogrudur ve kutlarim kendisini takdir edilmesi gerektigi yerde takdir ediyor elestirilmesi gerektigi yerde de bunu iyi yapiyor

Malatyanin kac tane basligi var? Ve kac tanesi proje basligi ? Ve kac tanesi basladi?


+Muhammed
3 yıl önce - Sal 29 Eyl 2015, 14:16

Sen, benim küçük cümlelerimi ne kadar büyütüyorsun böyle..

Hükümete oy vermediğimide nereden çıkartıyorsun.. kapalı oylama yapılan bir seçim üzerinden kahinlik mi yapıyorsun? kabiliyetlerini geliştirmelisin..

Orantısız bir eleştiriye sahipsin.. yazılanları doğru oku ve ne için yazıldıklarını iyi anla.

Alıntı:
tüm hizmetleri 14 yıla sığdıran hükümeti ve yetkililerini eleştiriyorsun adamlar 80 yıldır yapmamış sen şurada işler 3-5 sene uzuyor diye..


Benim ifadelerimde hiçbir hükümete herhangi bir eleştiri yok.. sen niye benim yorumlarımı hükümete yapmışım gibi algılıyorsun, öyle yansıtıyorsun.. garip!

Eleştirim her zaman yerellere olmuştur .. buradaki arkadaşlar buna şahittir.. buna ters düşünen beni uyarsın.


Alıntı:
yapmadığın hakaret kalmıyor etmediğin küfür kalmıyor


Herhangi bir kişiye yaptığım hakareti, özelliklede küfürü buraya yaz.. yazmadığın taktirde misafir üyeliğinin arkasına gizlenen önceden cesaretlk dediğim ama attığı iftiranın altını dolduramayan, cesaretsiz bir kalavyeci olarak vicdanın sesiyle ekranın arkasından içten içe ezil.


Misafir 0c2

3 yıl önce - Sal 29 Eyl 2015, 15:13

Alıntı:
Ufacik islere proje denilmesi de artik cok igrenc olmaya basladi


gardaş sende ne büyük meraklısıymışsın ne yapılsa ufak diye şikayetçisin

hele sen 2002 den önce malatyada yapılmış büyük proje yazda bakalım ne varmış malatyda rahmetli özalın tıp merkezi dışında birşey görebilecenmisayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 161718   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET