Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
remzi
14 yıl önce - Prş 16 Hzr 2005, 14:55
Adana - Yeni Projeler

Arkadaşlar bu başlık altında kulağımıza gelen adana için düşünülen projeleri paylaşalım. İlki benden :
Resimde görülen Taş Köprü ile Girne Köprüsü arasına dikilmesi planlanan ve Adana’nın simgesi olabilecek bir anıt heykel projesi için valilik Adana’lı Heykel Sanatçısı Selma Tahberer'e proje çizdirmiş. Proje valilik tarafından desteklenecekmiş. Duyduğuma göre dev bir narenciye ağacı da düşünülüyormuş

(+)

Melih Yavuz
14 yıl önce - Prş 16 Hzr 2005, 19:38

Hayırlısı olsun güzel düşünülmüş bir olay. Ama Adana'nın simgesi pamuktur.

DEVLETHAN
14 yıl önce - Cmt 18 Hzr 2005, 20:11

TABİKİ ADANA'nın GÜZELLİĞİNE BİR GÜZELLİK DAHA KATACAKTIR.ADANA'nın simgesi pamuk olabilir fakat narenciyede büyük ölçüde ADANA'da yetişen zenginliğimizdir dimi?

remzi
14 yıl önce - Cmt 18 Hzr 2005, 23:08

Bu proje güzel ama bence adanaya artık bir gökdelen yapılma zamanı geldi. Hiltonun sağındaki boş arazi bence 30 katlı bir iş merkezi için ideal. Nehirdede 5-10 tane kayık olsa ve taşköprü restore edilse adana'nın güzelliği artar

serkanen

14 yıl önce - Cmt 18 Hzr 2005, 23:51

arkadaslar bilmiyorum bu konu hakkında herhangi bir proje var mı ama ben sahsen adnan menders bulvarının düzenlemesinin yapılmasını isterdim
bir de yarım kalmıs yıllardır insaatına tek bir civi bile cakılmayan adana kültür merkezinin tamamlaması icin calısma yapılmasını istiyorum

sayfa 1
ANA SAYFA -> ADANA