Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Mehmet YASA

15 yıl önce - Çrş 15 Hzr 2005, 08:56
Ahmet Piriştina kalbimizdesin


BÜYÜK BAŞKANIMIZ AHMET PİRİŞTİNA'YI ÖLÜMÜNÜN 1. YILINDA RAHMETLE ANIYORUZ...(+)


Ege T.
15 yıl önce - Çrş 15 Hzr 2005, 09:47

Ruhu şad olsun;


BÜYÜK BAŞKANIMIZI RAHMETLE ANIYORUZ


( Duygu ve düşünceleriniz için; www.ahmetpiristina.com )

Bir yıl önce 15 Haziran’da beklenmedik bir zamanda kaybettiğimiz tüm İzmirlilerin sevgilisi rahmetli Başkanımız Ahmet Piriştina’yı, ölüm yıldönümünde rahmetle anıyoruz.

15 Haziran 2005 Çarşamba günü, saat 09.30’da, Piriştina’nın Aşağı Narlıdere Mezarlığı’ndaki kabri başında anma töreni düzenlenecek.
Törene, Piriştina’nın ailesi, yakınları, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, bürokratlar, belediye çalışanları ve vatandaşlar katılacak.
Anma törenine katılmak isteyen İzmirliler için Büyükşehir ve İlçe Belediyeleri önünden saat 08.30’da ücretsiz otobüsleri kaldırılacak. Ayrıca gün boyunca, Piriştina’nın kabrini ziyaret etmek isteyen İzmirliler için, Aşağı Narlıdere Mezarlığı’na, Montrö Meydanı ve Bahri Baba Parkı’ndan ücretsiz otobüs seferleri yapılacak. Mezarlıktan son sefer ise saat 18.00’da yapılacak.

Saat 19.00’da ise Piriştina’nın çok sevdiği 1. Kordon’da, merhum Başkanımızın çocukluğunu, iş yaşamını, siyasi yaşamını ve İzmir sevgisini anlaktan “Ahmet Piriştina” konulu fotoğraf sergisi açılacak. Sergi, Vasıf Çınar meydanı ile Gündoğdu Meydanı arasında 8 ana başlık altında İzmirlilerin ziyaretine sunulacak.
Serginin açılışında ise Piriştina’nın sanatçı dostu Rutkay Aziz şiir okuyacak.
Piriştina’nın, sergilenecek yaşam hikayesi, daha sonra kitaplaştırılarak dağıtılacak.

Merhum Başkanımız Ahmet Piriştina’nın ölüm yıl dönümünde İzmirlilerin duygularını aktarabilmeleri için bir de internet sitesi oluşturuldu. İzmirliler, www.ahmetpiristina.com sitesine girerek, duygu ve düşüncelerini ifade edebilirler.


PİRİŞTİNA’YI, ONUN SEVDİĞİ BİR YÖNTEMLE ANIYORUZ

Merhum Piriştina’nın ölüm yıldönümü dolayısıyla bir basın açıklaması yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, çok sevdiği bir arkadaşını kaybetmenin üzüntüsü içinde olduğunu belirtirken, “Kaybedilen birisini hatırlamanın en geçerli yolu, yaptığı hizmetleri sürdürmek ve geliştirmektir. Bu anlamdaki çalışmalarımız süreklidir” dedi.
Kocaoğlu, 15 Haziran 2005 günü, rahmetli Başkanın kabrini ziyaret etmek isteyen yurttaşlar için Büyükşehir ve ilçe belediyeler önünden Narlıdere Aşağı Mezarlığı’na otobüs seferleri düzenleneceğini, aynı gün Kordon Vasıf Çınar Meydanı’nda düzenlenecek olan anma etkinliği ve Piriştina’nın yaşamını anlatan fotoğraf sergisinin açılışına tüm İzmirlileri davet ettiğini söyledi.

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI
AZİZ KOCAOĞLU’NUN BASIN AÇIKLAMASI

Yaklaşık bir yıl önce İzmir büyük bir acı yaşadı.
Hepimizin çok sevdiği değerli insan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ahmet Piriştina 'yı beklenmedik bir anda kaybettik.

Hepimiz; başta saygıdeğer ailesi, akrabaları, dostları, yakınları ve bütün İzmir büyük bir üzüntüyle sarsıldık. Ben de seçim sürecini birlikte geçirdiğim, yakından tanıdığım ve sevdiğim bir arkadaşımı kaybettim.
Her fırsatta olduğu gibi kendisine Tanrıdan rahmet diliyorum.

İzmir'i ve İzmirlileri düşünen, onlar için çalışan ve emek harcayan Sevgili Başkanın bu kente yaptığı hizmetlerinden dolayı her zaman hatırlanacağına olan inancım tamdır.
Kaybedilen birisini hatırlamanın en geçerli yolu, yaptığı hizmetleri sürdürmek ve geliştirmektir. Bu anlamdaki çalışmalarımız süreklidir.

Ancak, yıl dönümlerinde bir araya gelmek ve anmak çok önemlidir. Bu nedenle Rahmetli Başkanı kaybettiğimiz günün ilk yıl dönümünde, onu rencide etmeyecek bir programla hatırlamanın ve anısını yaşatmanın, her şeyden önce insani bir yaklaşım olduğuna inanıyorum.
Ayrıca, bilindiği üzere Sevgili Ahmet Piriştina, İzmir'in görevdeyken vefat eden ilk Belediye Başkanıdır. Bu münasebetle de, şahsen anmak ve hatırlamak dışında Büyükşehir Belediyesi'nin Rahmetli Başkanı anarken, kurumsal sorumluluk üstlenmesi gerektiğini düşünüyorum.

Rahmetli Piriştina'nın çok sevdiği bir yolla hatırlanmasının en iyi yöntem olduğu açıktır. Bilindiği üzere kendisinin isteği üzerine Kordon Rekreasyon Alanı’nda düzenlenen sergileri binlerce İzmirli ziyaret ederdi.
Bu nedenle aynı mekanda, onun çocukluğundan itibaren gençliğini, iş ve siyasi yaşamını, Belediye Başkanlığı dönemini ve ebediyete uğurladığımız güne kadar hayatını konu alan bir sergi hazırladık. Serginin açılışından önce sanatçı dostları tarafından, yine onun çok sevdiği şiirler okunacağını da belirtmek isterim.

Anma etkinliği için Kordon Vasıf Çınar Meydanı'nda 15-06-2005 günü akşam saat 19.00’ da bütün İzmirlileri bekliyoruz. Burada sergilenen hayat hikayesi daha sonra kitaplaştırılacak ve en geniş şekilde dağıtılacaktır.
15-06-2005 günü Rahmetli Başkan'ın kabrini ziyaret etmek isteyen hemşehrilerimiz için kentin Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkanlıkları önünden, Narlıdere Aşağı mezarlığına belediye otobüslerimiz ücretsiz servis yapacaktır.


Mehmet YASA

15 yıl önce - Çrş 15 Hzr 2005, 11:16(+)


DenizD

15 yıl önce - Çrş 15 Hzr 2005, 13:42

bir kez daha özlemle anıyoruz.

HAKAN©

15 yıl önce - Çrş 15 Hzr 2005, 15:46
Huzur içinde yatsın...


Huzur içinde yatsın. Bence İzmir'in en büyük kaybı. Bu güzel şehrin, daha da güzelleşmesi ve gelişmiş şehirleri yakalayabilmesi için O'na çok ihtiyacımız vardı.
Yaptıklarını, geride bıraktığı eserleriyle hiçbir zaman unutmayacağız.


Viralp
15 yıl önce - Çrş 15 Hzr 2005, 16:23

Hakan beye ve diğer yazanlara gönülden katılıyor, Baskanımızı özlemle hatırlıyorum.

serhatsaatci

15 yıl önce - Çrş 15 Hzr 2005, 16:32

Ruhu Şad, Mekanı (İzmir gibi) cennet olsun. İzmir ve biz İzmirliler seni asla unutmayacağız Büyük Başkan!

Denem

15 yıl önce - Çrş 15 Hzr 2005, 17:16
yeri cennet olsun


Sevgili Baskan, yerin cennet olsun...

sen Izmir'in sectigi kisiydin. Olabilecek en buyuk haksizlik buydu.

Ecevit'e, Tansu Ciller, Devlet Bahceli'ye, Erbakan'a hic bir sey olmaz, 80'ine kadar pasa pasa yasarlar.

Stres yok ki hayatlarinda.

5 senede bir dort omurluk is yapan Ahmet Pristina'ya sonsuz tesekkurler.


Mehmet YASA

15 yıl önce - Prş 16 Hzr 2005, 00:22

Kordon'da, Vasıf Çınar Meydanı'ndaki anma töreni ve fotoğraf sergisinden fotoğraflar..


Rutkay Aziz güzel bir şiir okudu...(+)


Gönül Yazar da katılanlar arasındaydı...


(+)Birbirinden güzel Ahmet Piriştina fotoğrafları sergisi..hazırlayan arkadaşların ellerine sağlık


(+)
(+)

(+)


Mehmet
15 yıl önce - Prş 16 Hzr 2005, 08:06

Keşke çok istediği üniversite oyunlarını görebilseydi. Huzur içinde yatsın.sayfa 1
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet