Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
GkhanTR
4 yıl önce - Cum 21 Ağu 2015, 18:43
Izmir'e yeni 10 bin kişilik kapalı spor salonu


Gençlik ve Spor Bakanlığı Izmir'e yeni bir salon yapacakmış. Sanırım bu çalışma Pınar Karşıyaka takımının çağrısı ve ziyareti sonrası olan bir gelişme.

Bu başlıkta bu salonun nereye yapılması gerektiği, ne gibi donanımlara sahip olması gerektiği konusunda tartisabiliriz. Ayrıca gelişmeler yaşandıkça, görseller ve proje ayrıntıları geldikçe bu başlıkta toplayabiliriz.

Alıntı:
İzmir Milletvekili Hamza Dağ Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın İzmir’e 10 bin kişi kapasiteli kapalı spor salonu yapma kararı aldığını belirtti. Büyükşehir ve ilçe belediyelerine çağrıda bulunan Dağ, “Proje de kaynak da hazır. Yeter ki yer göstersinler. Hemen çalışmalar başlayacak” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından İzmir’e yapılacak stat projeleri ile ilgili tartışmalar devam ederken bakanlık İzmir’e yeni bir spor salonu yapma kararı aldı.

İzmir Milletvekili Hamza Dağ, kente 10 bin kişi kapasiteli kapalı spor salonu inşaatının kısa zamanda başlayacağını söyledi.

YER GÖSTERSİNLER
Bakanlığın, İzmir’de kapalı spor salonu yapma konusunda tüm hazırlıkları tamamladığını belirten Milletvekili Dağ, yer konusunda yerel yönetimlere çağrıda bulundu. Dağ, “Projesi de kaynağı da hazır olan bir spor salonu var. Şimdi uygun yeri bulmak gerekiyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerine çağrıda bulunuyorum. Uygun yeri göstersinler hemen çalışmalar başlasın. Ulaşımı kolay, herkese hitap edecek bir tesis en kısa zamanda kentimize kazandırılsın” diye konuştu.

Kaynak: Egede Son Söz
ahmetcan1912

4 yıl önce - Cmt 22 Ağu 2015, 00:01

mavişehirde arenanın yakınlarında olacak salonMisafir 4a6

4 yıl önce - Cmt 22 Ağu 2015, 00:32

Arenanın orada arazi mi kaldı da salon olacak. Bakanlık imar planlarındaki yeşil alanı bile değiştirip AVM izni verdi. İnsanların pazar yeri bile yok. Belediye seçiyorsun, imar planı yapıyor, sonra bakanlık kafasına göre değiştiriyor. 20 yıl sonra bir bakıyorsun çarpık yapılaşma olmuş.

BJK 5106
4 yıl önce - Çrş 23 Eyl 2015, 18:54

Karşıyaka'nın salon projesi tamam

GENÇLİK ve Spor Bakanlığı'nın, geçen sezon Türkiye Basketbol Süper Ligi'nde şampiyon olan Pınar Karşıyaka için yapmayı taahhüt ettiği 10 bin kişilik yeni spor salonuyla ilgili proje çalışmaları tamamlandı.

Pazartesi günü bakanlığın onayına sunulacak projeye nihai onayın çıkması durumunda Toplu Konut İdaresi (TOKİ), ihale tarihi belirleyecek. Geçtiğimiz temmuz ayında şampiyonluk kupasıyla birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a gerçekleştirilen ziyarette Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'tan yeni salon sözü alan Karşıyakalı yöneticiler, projeyi hızlandırmak için arazi arayışına girişti.

Çiğli Selçuk Yaşar Tesisleri'nin bulunduğu bölgede bir hazine arazisi belirleyen yönetim, 15 bin kişilik yeni Karşıyaka Stadı'nın da projesini çizen Mimar Bahadır Kul'a plan çalışması yaptırdı. Yeşil kırmızılılar, 1 Kasım seçimleri arifesinde ihale tarihinin belirlenmesini bekliyor. (DHA)GkhanTR
4 yıl önce - Cum 02 Ekm 2015, 16:40

Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Ali Erten, yapılacak olan 10.000 kişilik yeni spor salonunun yapımı için resmi müracaat evraklarını, Spor İl Müdürü Ali Osman Tatlısu'ya teslim etmiş. Bu salon harbi harbi yapılacak gibi duruyor. Tek ümidim Karşıyaka Arena'nın atıl kalmaması.Misafir 36e

4 yıl önce - Cum 02 Ekm 2015, 21:12

Alıntı:
Tek ümidim Karşıyaka Arena'nın atıl kalmaması.


Kalmaz. Bostanlının 2.ligde basketbol takımı var. Ayrıca amatör takımlarda kullanabilir. Yeni salon umarım görünüm olarakta gösterişli olur. Şuanki halkapınar ve karsıyaka spor salonlarının dıs görünümü cok vasat.


sosyalci35
4 yıl önce - Cmt 03 Ekm 2015, 13:12

Arena'yı voleybol takımı da kullanabilir.

kaan fahriyel
4 yıl önce - Cmt 03 Ekm 2015, 17:29

Alıntı:

Karşıyaka'nın salon projesi tamam

GENÇLİK ve Spor Bakanlığı'nın, geçen sezon Türkiye Basketbol Süper Ligi'nde şampiyon olan Pınar Karşıyaka için yapmayı taahhüt ettiği 10 bin kişilik yeni spor salonuyla ilgili proje çalışmaları tamamlandı.


şimdi burada bir tezatlık söz konusu ; 10 bin kişilik bir salon yapılmasına karar verilen bir kulübe , ne diye 15 binlik küçük bir stad yapılır ki ?

demekki potansiyeli olan taraftarı olan bir kulüp , en az 30 binlik stad yapılmalıydı

10 binlik basketbol salonu , 5 binlik voleybol salonu ,

15 binlik stadı


ahmetcan1912

4 yıl önce - Cmt 03 Ekm 2015, 23:39

salon yapılacak arazi belediyenin stad için önerdiği tesilerin karşısındaki garaj alana

delacroy
4 yıl önce - Çrş 21 Ekm 2015, 10:59

Pınar Karşıyaka muhteşem taraftarı ve basketbolda son yıllarda elde ettiği olağanüstü yükselişle yeni salonu sonuna kadar hak ediyor. 5 bin kişilik Karşıyaka Arena yetmiyor artık, bu bir gerçek.

Bu yeni salon yapılırsa Karşıyaka Arena Karşıyaka voleybol takımına bırakılmalı. Böylece hem salon atıl kalmaz hem de Karşıyaka kadın voleybol takımı ortada kalmaz.sayfa 1
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet