Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
kıvanç

14 yıl önce - Pts 20 Hzr 2005, 22:15

sırf bedava kullanmak için bir defaya mahsus koltuk değnekleri alıp her yere bedava gitmek isteyenlerin olacağından şüpheliyim..iyi niyetten uzak olanlar için karlı bi yatırım..
yanılmak bazen güzeldir..umarım yanılırım..

alabay

14 yıl önce - Pts 20 Hzr 2005, 23:27

İlginç bir teşebbüs. Berlin'de engelliler için Telebus denen vasıtalar var. Engelliler istedikleri günlük plânları evvelden bildiriyorlar ve ondan sonra alınıp götürülüp getiriliyor. Ödeyen herhalde ya sosyal ya da hastalık sigortası. Buna benzer İstanbul'a da yakışır tabiî, ama 20 milyonluk şehirde (tümünde) acaba bunları servis olarak yapmaya hakikaten kalkan olur mu?!

B. Alabay

deryadogan
13 yıl önce - Çrş 23 Ksm 2005, 09:39

444 00 81 numaralı hattı anadolu yakasından aradım.
1 kere çalar çalmaz cevap verdi (09:35) telefona çıkan bayan "efendim" diye açtı telefonu ,telefonun alo engelli taksiye ait olup olmadıgını sordum,"evet " dediler,"sistem çalışıyormu varmı böyle bir uygulama" diye sordum ve olumlu yanıt aldım  

Bu uygulamadan haberi olmadıgını düşündüğüm pek çok engelli vatandaşımızın bilgilenmesi için bilgiyi mail ile dolaştırmak istiyorum.Lütfen sizlerde yardımcı olurmusunuz?

selcuklu
13 yıl önce - Çrş 23 Ksm 2005, 12:17

Acaba kadıköyde kaç tane engelli var? Plansız bir hizmet gibi geliyor bana, eğer herkese cevap verilebilecekse çok iyi olur ama taksiden faydalanmak için günler öncesinden rezarvasyon yapmak gerekir diye korkuyorum. Bu hizmetlerin sosyal sigortaların finansmanıyla karşılanması gerekir, kalıcı olan çözüm budur diye düşünmekteyim. Her zaman ulaşılamayan bir telefon numarası ile de sistemdeki ilk çarpıklık görülmekte.

deryadogan
13 yıl önce - Çrş 23 Ksm 2005, 13:57

Alıntı:
Plansız bir hizmet gibi geliyor bana

Alıntı:
eğer herkese cevap verilebilecekse çok iyi olur ama taksiden faydalanmak için günler öncesinden rezarvasyon yapmak gerekir diye korkuyorum

Birde kullanan kişilere sormak lazım.Engelliler için alt geçitlere asansör yaptırıp sonrada asansörün kapısını kitleyip giden belediyelerden sonra sistemin  telefonunun cevap vermesi ve hizmetin sürdüğünü bilmek bile beni tüm engelliler adına sevindirdi.
Artı sistemin yaygınlaşarak büyütülmesi ve tüm ihtiyaç sahipleri tarafından bilinmesi en büyük arzumdur.

www.engellitaksi.com

Alıntı:
Engelli Taksi Nedir?

Alo Engelli Taksi- 444 00 81
Toplumuzun ayrılmaz parçası olan bedensel engellilerin yaşamsal ana sorunlarına çözüm getirmek bizlerin birincil göreviydi. Bu sorumlulukla yola çıktık. Ortak çözüm anlayışı bizleri doğru ve kararlı kılmıştır.

Alo Engelli Taksi  Aracın Call Center Sistemi ve GPS sistemi ile donanımları belediye tarafından sağlanmaktadır.

Alo Engelli Taksi aracının rampalı kangoolari araç sponsoru (Renault) sağlamaktadır.

Alo Engelli Taksi Belediye tarafından uygun gördükleri bir merkezden kontrol edilmektedir.

Alo Engelli Taksi aracının işletimi ve personel görevlendirilmesi belediye tarafından sağlanmaktadır.

Alo Engelli Taksi İş günleri ve mesai saatleri içerisinde ücretsiz ve kesintisiz hizmet verebilmektedir.

Alo Engelli Taksi Bedensel engelliler için sosyal ,kültürel ve eğitim amaçlı hizmet vermektedir. Özellikle bedensel engelli çocukların ve gençlerin sosyal yaşama katılması amaçlanmaktadır.

Alo Engelli Taksi Araçların bakım sorumluluğu belediyelerimiz ve araç sponsoru yetkili servisi tarafindan gerçekleşmektedir.

Alo Engelli Taksi ilki Dahiyane İletişim tarafından Kadıköy Belediyesinde gerçekleşmiştir.

Tunc

13 yıl önce - Çrş 23 Ksm 2005, 16:10

DeryaDogan Demiski;
Alıntı:
444 00 81 numaralı hattı anadolu yakasından aradım.
1 kere çalar çalmaz cevap verdi (09:35) telefona çıkan bayan "efendim" diye açtı telefonu ,telefonun alo engelli taksiye ait olup olmadıgını sordum,"evet " dediler,"sistem çalışıyormu varmı böyle bir uygulama" diye sordum ve olumlu yanıt aldım  

Bu uygulamadan haberi olmadıgını düşündüğüm pek çok engelli vatandaşımızın bilgilenmesi için bilgiyi mail ile dolaştırmak istiyorum.Lütfen sizlerde yardımcı olurmusunuz?

Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Cum 24 Şub 2006, 20:23

Tam 2 sene evvel 28 Şubat'ta başlayan bu uygulamanın, günümüzde de halen sürdürülüp sürdürülmediği hakkında bir bilgisi olan var mı?

Akın KURTOĞLU

alabay

13 yıl önce - Cmt 25 Şub 2006, 14:25
Yap, yaaaap, hop diye de düşür!

İlginç bir soru ...
Evvelden bahsedilen "www.engellitaksi.com" domeni tıklanınca şu geliyor:

"EXPIRED DOMAIN - For information contact expired@dotregistrar.com"

Maşaallah  

B. Alabay

Ali@
13 yıl önce - Pzr 26 Şub 2006, 01:32

Başta iyiydi benim anneannem falan çağırıyordu, bir kaç kez yolculuk etmiş anneannem, zaten tanıdık da olmuşlardı söförle falan şimdi ne durumda bilmiyorum. İyi kalpli olmak güzel birşey.

Ayhan ALP

10 yıl önce - Pzr 31 May 2009, 21:37

Engelliler icin ucretsiz taksi uygulamasi helen devam ediyormu yoksa kaldirildimi bilgisi olan varsa sevinirim

sayfa 2
ANA SAYFA -> ULAŞIM