Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
ASLI
12 yıl önce - Pts 13 Hzr 2005, 10:49
İstanbul'da yürüme engelliler için "Ücretsiz Taksi" - ALO ENGELLİ TAKSİ 444 0081

Bana bugun forward maille gelen bir haber: Yürüme engelli arkadaslarimiz için Kadiköy Belediyesi ücretsiz taksi hizmeti baslatmis.
444.00.81 ariyorsunuz geliyorlar.
Arkadaslar mumkun oldugunca çok kisiye iletelim ve soyleyelim.
Belki bir faydamiz dokunur...

Ümit Yıldırım

12 yıl önce - Pts 13 Hzr 2005, 14:03

Güzel bir hizmet. Ancak ne kadar sürer, ne kadar kişiye yeterli olur, bu konularda kuşkuluyum. Ülkemizde güzel şeyşeyler pek kalıcı olmuyor. Ve olması gereken şeyler genelde yapılmadığı için, yapıldığı zaman bir lüks gibi görünüyor.

Hüseyin SAYIN
12 yıl önce - Pts 13 Hzr 2005, 15:08

TAKSİ MESAJINI ÇOK SEVİNEREK VE ÜLKEMİZDE İYİ ŞEYLERİN YAPILABİLECEĞİNİDE
DÜŞÜNEREK OKUMAMA RAĞMEN , DENEME MAHİYETİNDE VERİLEN TELEFONU ARADIM .

FAKAT MAALESEF AÇAN OLMADI . HENÜZ YÜRÜRLÜKTE OLMAYAN BİR UYGULAMA İSE
BİR AN ÖNCE UYGULAMAYA GEÇİRİLMESİNİ TEMENNİ EDER , BU TARZ GELİŞMELERİN
DAHA SIK VE DAHA KAPSAMLI OLARAK GENİŞLETİLMESİNİ DİLERİM .

SAYGILARIMLA
Hüseyin SAYIN

Ümit Yıldırım

12 yıl önce - Pts 13 Hzr 2005, 15:19

Siz İzmir'desiniz sanırım. Aslı, bu hizmetin Kadıköy Belediyesi tarafından başlatıldığını yazmış. Bu yüzden, eğer İzmir'den aradıysanız, muttemelen telefona kimsenin çıkmaması normaldir. Bu haberle ilgili detaylı bilgi veren bir link daha faydalı olacak sanırım.

Hüseyin SAYIN
12 yıl önce - Sal 14 Hzr 2005, 10:57

ÜMİT SELAMLAR ;
ASLI NIN YAZDIĞI TAKSİ MESAJIYLA İLGİLİ KOD NUMARASINI DA ÇEVİRMEME RAĞMEN
TELEFON HİÇ AÇILMADI.DEDİĞİN GİBİ BELKİ İZMİR DEN ARADIĞIM İÇİN AÇILMAMIŞ
OLABİLİR.BENİM AMACIM SADECE BU HİZMETE DESTEK VERMEK ADINA İLGİLİLERE TEŞEKKÜR ETMEKTİ. İNŞALLAH KADIKÖY DEKİ ENGELLİ ARKADAŞLAR BU HİZMETİ
ALABİLİYORLARDIR.
SEVGİYLE KALIN,SEVDİĞİNİZLE KALIN .

ASLI
12 yıl önce - Sal 14 Hzr 2005, 16:35

Arkadaslar sanirim numaranin dusmesi icin Kadikoy yakasindan aramak gerekiyor. Eger Kadikoy'de oturan arkadaslar arayip bize sonucu bildirirse biz de haberin dogrulugundan emin oluruz.

-ALPER-

12 yıl önce - Sal 14 Hzr 2005, 17:41

ASLI demiş ki:
Arkadaslar sanirim numaranin dusmesi icin Kadikoy yakasindan aramak gerekiyor. Eger Kadikoy'de oturan arkadaslar arayip bize sonucu bildirirse biz de haberin dogrulugundan emin oluruz.

Ben Kadıköy'den aradım telefon çalıyor ama maalesef açan olmuyor. Sanırım bu uygulama hizmete henüz başlamadı umarım en kısa sürede başlar.

Hüseyin SAYIN
12 yıl önce - Sal 14 Hzr 2005, 17:54

ALPER TEŞEKKÜRLER.TEMENNİ ETTİĞİN GİBİ İNŞALLAH ÇOK KISA SÜRE İÇERİSİNDE DAHA KAPSAMLI OLARAK BU HİZMETİN BAŞLADIĞINI DUYAR VE ÖĞRENİRİZ.
BU ARADA ASLI KUSURA BAKMA. AMACIM YANLIŞ BİLGİ VERDİĞİNİ GÖSTERMEK DEĞİLDİ

aBdUlLaH_a
12 yıl önce - Pts 20 Hzr 2005, 09:40

BELEDİYENİN İNTERNET SİTESİNDEN BİLGİ ALMAK İSTEDİM...

AMA MAALESEF SİTESİNE ULAŞILAMIYOR...

NEREDE E-DEVLET !? NEREDE HİZMET ! ?

-ALPER-

12 yıl önce - Pts 20 Hzr 2005, 21:34

Star gazetesinin konuyla ilgili 24.02.2004 tarihli bir haberine rastladım.

Alıntı:
Kadıköy Belediyesi farklı bir hizmet daha başlattı. Kadıköylü Engelli vatandaşlarımızı evlerine hapseden ulaşım sorunu için ENGELLİ TAKSİ hizmete sokuldu.. Renault Mais firmasının özel olarak üretip belediyeye bağışladığı Renault Kangoo marka engelli otomobilini, engelli taksi haline getiren Kadıköy Belediyesi, ücretsiz olarak engelli vatandaşların hizmetine sundu..
Özellikle sinema, tiyatro gibi kültür etkinliklerinden yararlanmak isteyen engelli vatandaşlarımız belediyenin 444 00 81 nolu ALO ENGELLİ TAKSİ hattını arayarak istedikleri yere götürülecek ve dönüşte alınıp evlerine bırakılacak. Bu özel taksinin ilk seferini ise Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk yaptı.Aracın ilk seferinde Türkiye Sakatlar Derneği Kadıköy Şube Başkanı Zehra Sarıcan’ı kahve içmeye götüren,Selami ÖZTÜRK, “Şu anda tek araçla başlattığımız bu hizmetimiz,artacak araç sayımızla birlikte sürekli bir hizmet haline gelecektir.Hiçbir şekilde evden dışarıya çıkmaya imkan bulamayan vatandaşlarımız,bu hizmetle birlikte sosyal hayatla bütünleşme imkanı bulacaklardır." şeklinde konuştu

Kadıköy Belediyesi'nin internet sitesi
http://www.kadikoy-bld.gov.tr/

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM