Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Mersin - Hava Durumu, Tahmin ve Yorumlar
123 ... 474849   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Emir ERTEN

2 yıl önce - Pzr 02 Ağu 2015, 17:47
Mersin - Hava Durumu, Tahmin ve Yorumlar

Bu başlık altında Mersin'in hava durumu, tahminler ve yorumlar paylaşılacaktır. Kentimizde meydana gelen meteorolojik vakaları bu başlık altında paylaşmaya çalışalım fırsat buldukça. Su baskını, Kum fırtınasının etkileri, Hortum, Fırtına, Nem, Sıcak hava, hatta kar yağışı gibi geniş yelpazemiz var. Mersin'de her an her şey olabiliyor. Deniz kenarı cayır cayır yanarken 10 km yukarıda tüyleriniz diken diken olabiliyor serinlikten.

2015 yılı Ağustos ayı Mersin'de her zamanki gibi sıcak geçecek. 20 Ağustostan sonra geceleri serinleme bekliyorum. Sıcaklık şu günlerde 35 derece civarlarında. Nem oranı yüksek. Bu nedenle 40 derecenin üstünde hissediliyor. Kanımca böyle sıcak günlerde saat 18.00'den önce güneş altında yürümek tehlikeli. Sıcak çarpması ve Güneş çarpmasına neden olabilir.

Havası kaliteli, serin bir Ağustos ayı geçirmeniz dileğiyle.

Emir ERTEN

2 yıl önce - Pts 03 Ağu 2015, 23:01

Mersin bu günü tarihi bir sıcaklıkla geçirdi. Hava halen çok sıcak. Meteorolojiye göre 22.30 itibariyle hava 32 derece. Bu gece en düşük sıcaklık 28 derece olarak öngörülüyor. Gündüz sıcaklıkları neyse de gece bari düşük olsa. Şöyle 23 dereceye kadar düşse sıcaklık ne güzel olur.

Gündüz gölgede 40 dereceyi gördük bugün. Güneşin altında 50 derece diyorlardı. Bunu medya diyordu. Hatta 55-60 derece hissediliyor diyen medya kuruluşları da vardı. Bunlar son derece korkunç rakamlar. Nem olunca daha da bunaltıcı oluyor.

Yağmur geliyor mu yağmur? Şiddetle yağışlı ve serin havalara ihtiyacımız var.

sercanmer
2 yıl önce - Sal 04 Ağu 2015, 00:05

Malesef 1 temmuz - 1 Kasım tarihleri arasında mersinde yaşanmaz. Türkiyede yazın havası en kötü olan şehir malesef mersin

lamos33
2 yıl önce - Sal 04 Ağu 2015, 01:16

Hafta sonu yaylalarda yaz sagnaklari bekliyorum

Emir ERTEN

2 yıl önce - Sal 04 Ağu 2015, 12:40

Hava sıcaklığı 34 derece dolaylarında gölgede ama bunaltıcı bir nem var. Birkaç gün sonra daha derli toplu standart bir yaz havası bekliyorum. Böyle sıcak geçişleri her yaz oluyor. Böyle bir sıcak dalgasını en fazla 2 kez daha yaşarız gibime geliyor.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 474849   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler