Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
ivenrec
4 yıl önce - Sal 28 Tem 2015, 09:23
Bursa'da Gezilecek ve Gezdirilecek Yerler

Arkadaşlar yaklaşık 6 aydır Bursa'da yaşıyorum ama cami, türbe dışında nereler gezilir tam olarak bilmiyorum. Mesela misafirimiz geldi veya kız arkadaşımızla zaman geçirebileceğimiz mekanlar/yerler nerelerdir?

Not: Özel araç olmadan, otobüs, metro gibi ulaşım seçenekleri ile ulaşılabilecek mekanlar olursa sevinirim.

cagataygollu

4 yıl önce - Sal 28 Tem 2015, 13:57
Bursa Gezilecek Yerler

http://www.bursagezirehberi.com/default.asp

http://www.leventerkoc.com/2012/02/bursa-gezi-rehberi.html

şu sayfaları bir incele bence

ozan gürses
4 yıl önce - Sal 28 Tem 2015, 14:11

@ivenrec
fsm civarında oturulacak çok güzel mekânlar var. Özellikle Podyum parkı tercih edebilirsiniz. Hangi otobüs gider bilmiyorum ama metro ile esentepe veya fsm durağında inersiniz.

mustafaguler
4 yıl önce - Sal 28 Tem 2015, 14:51

Bursa'nın neresinde oturduğunuzda önemli. Şehir içi ise daha kolay ulaşım imkanları söz konusu iken Görükle gibi bir yerde oturuyorsanız aktarma yapmaktan başınız dönebilir. Şehir içi ulaşımda özellikle otobüs ve metro kullanacaksanız ve iki kişi veya daha fazla gezecekseniz kendinizin dışında misafirleriniz içinde Bukart (Bursakart) alın ve cebinize koyun ki zaten aktarması kısıtlı olan bir yerde aktarmalardan yüksek düzeyde yararlanın.

Şehir içinde gezebileceğiniz ve oturabileceğiniz yerler (ilk aklıma gelen):

Nilüfer İhsaniye bölgesinde ki Fatih Sultan Mehmet (FSM) Bulvarı; cadde boyu bol bol cafe ve restaurant (içkili-içkisiz) mevcut

Nilüfer FSM Bulvarı altı Gazi Caddesi; cafe/restaurant ve Podyum Park AVM

Nilüfer Özlüce'de Özlüce Bulvarı eski adı ile Ahmet Taner Kışlalı Bulv.; cafe ve restaurantlar mevcut

AVM olarak önereceğim Nilüfer Odunluk Carrefour, Osmangazi Emek Korupark, Osmangazi Alaşar Anatolium/İkea (Terminal yanı), Osmangazi Kent Meydanı AVM, Osmagazi Zafer Plaza (şehir merkezi)

İnkaya Tarihi Çınar; 1/C nolu özel halk otobüsü ile ulaşım mümkün

Gölyazı; Küçük sanayiden 5/G nolu belediye otobüsü mevcut

Cumalıkızık; 22 nolu özel halk otobüsü mevcut ve ayrıca Kent Meydanı civarından mavi renkli minibüsler mevcut

Misi (Gümüştepe); Acemler'den B/20-A ve B/20-B nolu otobüsler ile ulaşım mevcut (burada dere içinde paçaları sıvayarak oturup çay içmek mümkün)

Uludağ; Teferrüç mahallesinden teleferik ile veya Tophane'den kalkan dolmuşlar ile ulaşım mümkün

Mudanya; 1 nolu metroya + 1/M nolu belediye otobüsü veya 2/U Uludağ Üniversitesi-Mudanya ile ulaşım mümkün

Gemlik; Merinos'tan 101 nolu özel halk otobüsü

Kumla; Merinos'tan 101 nolu otobüs + Gemlik içinden 135 nolu otobüs

Kurşunlu-Kumsaz; Merinos'tan 102 nolu otobüs

Park olarak Kültürpark (Reşat Oyal), Merinos

Ayrıca aşağıda linki verdiğim uygulama ile harita üzerinde iki nokta arası nasıl ulaşım sağlayacağınızı gösteren tablolar mevcut

http://ulasim.burulas.com.tr/

En son mustafaguler tarafından Sal 28 Tem 2015, 15:14 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi

mahmut11
4 yıl önce - Sal 28 Tem 2015, 14:53

İnkaya tarihi çınar dediğiniz Ağlayan çınar mı? bir de emirsultan'a nasıl ulaşabiliiriz.

mustafaguler
4 yıl önce - Sal 28 Tem 2015, 14:56

Alıntı:
İnkaya tarihi çınar dediğiniz Ağlayan çınar mı? bir de emirsultan'a nasıl ulaşabiliiriz.

Ağlayan Çınar Gölyazı'da. Emirsultan'a nereden gideceğinize bağlı http://www.burulas.com.tr/otobus-hat-sorgulama.aspx

ivenrec
4 yıl önce - Prş 30 Tem 2015, 09:58

Alıntı:
@ivenrec
fsm civarında oturulacak çok güzel mekânlar var. Özellikle Podyum parkı tercih edebilirsiniz. Hangi otobüs gider bilmiyorum ama metro ile esentepe veya fsm durağında inersiniz.

PodyumPark'a sinema için gitmişliğim var hocam. Öneri için teşekkürler.

ivenrec
4 yıl önce - Prş 30 Tem 2015, 10:02

@mustafaguler; Öneriler için teşekkürler. İş yerim Görükle'ye yakın olduğundan dolayı Görükle'de oturuyorum. Misi dediğiniz yeri duydum, oraya gitmek lazım aslında. Saitabat Şelalesi nasıldır? Oraya ulaşım falan var mı?

mustafaguler
4 yıl önce - Prş 30 Tem 2015, 10:13

Alıntı:
Saitabat Şelalesi nasıldır? Oraya ulaşım falan var mı?

Saitabat'ı yazacaktım ama toplu taşıma var mı bilmediğimden yazmadım. Öyle aman aman büyük bir şelale değil ama temiz havası için gidilebilir bir yer. Olurda oraya gitme imkanınız olursa sabahları kahvaltıya gidebilirsiniz. Önereceğim mekan ise; Saitabat Köyü Kadınları Dayanışma Derneği. Bir konak şeklinde olan bu yer köylü kadınların hazırladığı kahvaltı ve ev yapımı salça, reçel vb. ürünlerin satıldığı bir yer. Kahvaltı en son kişi başı 25TL idi ama tıka basa doyuyorsunuz ve gerçekten verdiğiniz paraya değiyor. Kahvaltıda sundukları bir çok ürün kendi el yapımları.

Dağ (uludağ) yolunda da bir çok mekan mümkün ama toplu taşıma var mı bilmiyorum. Bence ucuz yollu güvenilir bir yerden günübirlik araba kiralarsanız bir çok yere rahat rahat gidersiniz

ivenrec
4 yıl önce - Prş 30 Tem 2015, 10:16

@mustafaguler; Hocam ehliyet olmadığı için araba kiralayamıyorum. Mudanya ferahlamak için güzel bir yer ama 1 kez gittim ondada sahil çalışması devam ediyordu. Sanırım hala devam ediyor. Gölyazı değerlendirilebilir aslında. Hayatımda 1 kez gitmişliğim var oda geçen sene Bursaya yerleşmeden önce.

sayfa 1
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet