Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa - Kentsel Dönüşüm Alanları, Uygulanacak Projeler ve Haberleri
« önceki   1234 ... 222324   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
Batur

2 yıl önce - Çrş 02 Arl 2015, 13:22

Alıntı:
1 Aralık 2015 itibariyle kentsel dönüşümde son durum ! Emsal artışına mahkeme durdurma kararı vermiş..işte haberi;

http://www.reklam_link.com.tr/bursa-emlak-haber/ ...h2942.html

Bursa’nın acil kentsel dönüşüme ihtiyacı var, bunun için hem vatandaşlara hem de yatırımcılara kolaylık sağlanması gerekirken birileri çıkıyor işi bozuyor. Kim olduğuna bakıyorsun “şehir plancıları odası”.

Alıntı:
Bursa Şehir Plancıları Odası Şubesi, onaylanan plan notu değişikliğinin Bursa'da sosyal, toplumsal, ekonomik ve mekansal ayrışmalara ve kontrolsüz yapılaşmaya yol açarak önemli sorunları beraberinde getireceğini bildirerek, itirazda bulundu.

Bursa zaten kontrolsüz yapılaşmamış mı, bölgeler arasında ayrışmalar yok mu? Bunlar hangi memlekette yaşıyor?

ozan gürses
2 yıl önce - Çrş 02 Arl 2015, 13:30

kentsel dönüşüm şart ama 0,50 emsal kararı nedeniyle o bölgenin yolları, parkları, okulları, camileri sabit kalırken daire sayıları yaklaşık %50 artacak bu da ulaşımda güçlüğe, sosyal alanların yetersizliğine neden olacak.
mahkeme kararına uyup başka bir yol bulunmalıdır.

Batu Hancı
2 yıl önce - Çrş 02 Arl 2015, 13:36

Alıntı:
kentsel dönüşüm şart ama 0,50 emsal kararı nedeniyle o bölgenin yolları, parkları, okulları, camileri sabit kalırken daire sayıları yaklaşık %50 artacak bu da ulaşımda güçlüğe, sosyal alanların yetersizliğine neden olacak.
mahkeme kararına uyup başka bir yol bulunmalıdır.

Arkadaşım daha önceki sayfalarda bir arkadaşımız 0,50 emsal artışının %50 manasına gelmediğini açıklamıştı. Bilip bilmeden yorum yapıyorsunuz hala. Yazmadan önce bi önceki yorumları okuyun da milleti de yanlış bilgilendirmeyin lütfen.

mustafaguler
2 yıl önce - Çrş 02 Arl 2015, 14:17

0,50 emsal artış evet %50 demek değil ama 0,50'nin uygulandığı bölgede nüfus artışını öngörmek gerekir. Geçenlerde tam da bu konu hakkında yetkili kişilerinde olduğu bir ortamda bulundum ve herkes bu 0,50 emsalin kentsel dönüşüm için iyi olduğundan hem fikir ama o yerin/bölgenin altyapısı bu artışa ne kadar dayanıklı işte bu tam bir muamma. Bu konu üzerinde bilhassa tartışmalar yapılmıştı. Yani benim gözlemlediğim 0,50 emsal artışın uygulamaya geçmeden önce yapılacak yerin altyapısının iyileştirilmesi gerekiyor ki ileride bir sıkıntı doğmasın.

ozan gürses
2 yıl önce - Prş 03 Arl 2015, 03:22

Alıntı:
Arkadaşım daha önceki sayfalarda bir arkadaşımız 0,50 emsal artışının %50 manasına gelmediğini açıklamıştı. Bilip bilmeden yorum yapıyorsunuz hala. Yazmadan önce bi önceki yorumları okuyun da milleti de yanlış bilgilendirmeyin lütfen.

0,50 emsal artışının ne demek olduğunu bu siteden öğrenmeyecek kadar konu hakkında bilgiliyim. zaten kullandığım yaklaşık ifadesinden de neyi kastettiğimi sizin haricinizdeki arkadaşlar anlamıştır. Nilüfer sitesindeki konut artışı -tam bilgim yok ama maketten anladığım kadarıyla- %50'nin hayli üzerinde. Başka bir örnek oturduğum sitede kaks: 0,90. 0,50 artış verdiğinde yine %50'nin üzerinde bir artışa tekabül ediyor.
ben en iyimser yaklaşımla %50 ifadesini kullandım. kaldı ki konunun ana fikri o değildi. "bir bölgedeki konut miktarını artırdığınızda (yüzde vermeyeceğim, tekrar başa dönmemek için) çevre imkanlar kısıtlanacak." demek istediğim buydu.
Binalar yenilenmeli ama bu şekilde değil. Dönüşüme ihtiyacı olan doğu bölgelerken müteahhitlerin gözü Nilüfer'de. Ben Nilüfer'de insanlarla üst üste, sıkışık yaşamak istemiyorum.

Batu Hancı
2 yıl önce - Prş 03 Arl 2015, 13:43

Alıntı:
Ben Nilüfer'de insanlarla üst üste, sıkışık yaşamak istemiyorum.

O zaman Çanakkale, Edirne vb gibi nüfusu az olan bir şehre göç edeceksiniz ve orada yaşayacaksınız. Üç milyon kişinin yaşadığı ve yapılaşmaya izin verilen arazinin kısıtlı olduğu bir şehirde böyle bir şey isteme lüksünüz yok maalesef. Ya bütün ovayı mahvedip her yere bina yapacağız ya da yüksek katlı binalarda yaşayarak ovayı koruyacağız. İkinci şık bana daha mantıklı geliyor açıkçası.

Volkan__34
2 yıl önce - Prş 03 Arl 2015, 16:42

Ama bu Nilüfer için geçerli değil. Eğer gerçekten olay dikey büyüme ise, rant değilse, bu dediklerinizi Osmangazinin ve Yıldırımın çoğu mahallesinde, Gürsu da ve Kestel de yapacaksınız. Asıl ihtiyaç olan yerler oralar.

Cüneyt5316

2 yıl önce - Cum 04 Arl 2015, 10:27

Bursa biran önce kentsel dönüşüme girmeli. Şuan istanbulda dönüşüm hemen hemen her ilçe demiyorum neredeyse her mahalleye sıçramış. Adamlar evinden alıyorlar seni bi yere yerleştiriyor kiranı karşılıyor sonrada senn evinin yerine inşaatı tamamladıktan sonra alıp seni tekrar ücret almadan evinin yerine yapılan yeni binaya yerleştiriyor. Ama bıtsada bu gibi dönüşüm imkansız çünkü orada firma yok bunu yapacak istanbulda binlerce firma var şuan dönüşüm yapan

Misafir c4b

2 yıl önce - Pzr 06 Arl 2015, 14:58

Yalova yolu, beşyol ve civarı kentsel dönüşüm alanı olarak açıklanmış!
http://www.reklam_link.com.tr/bursa-kentsel-donu ...h2982.html

Berktuğ
site denetçisi

2 yıl önce - Pzr 06 Arl 2015, 20:25

İŞTE YENİ YILDIRIM
Alıntı:
Başkan Edebali 1,5 yıldır üstünde çalıştıkları ve yeni Yıldırım adını verdikleri Mevlana Kentsel Dönüşüm Projesi’ni ilk kez Olay Televizyonu’nda açıkladı.

Başkan Edebali 1,5 yıldır üstünde çalıştıkları ve yeni Yıldırım adını verdikleri Mevlana Kentsel Dönüşüm Projesi’ni ilk kez Olay Televizyonu’nda açıkladı.

55 hektarlık alanda mart sonunda başlaması planlanan projenin 2019’da tamamlanması hedefleniyor. 3 bin konutun olduğu bölgeye 4 bin civarı konut yapılacak. Çok katlı olmayan binalar yaşam alanı özelliği taşıyacak.
►Yazının tamamı için tıklayın...

Kaynak: http://www.olay.com.tr/yazarlar/ahmet-emin-yilmaz ...iyor/4470/

Hayırlı uğurlu olsun, umarım proje lafta kalmaz.

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 222324   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet