Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 19
Misafir c02

4 ay önce - Sal 16 Oca 2018, 15:21

Sakın yanlış anlaşılmaya sebebiyet vermeyeyim. Ben dönüşüm den yanayım. Haif kaldı. Taraftarıyım...Ben imza mı eleştirdiğim konuların dikkate alınması ve rötuşlanması için bulunuyorum.
DÖNÜŞÜM ŞART...EĞİTİMİN ŞART OLDUĞU GİBİ...

Misafir 581

4 ay önce - Sal 16 Oca 2018, 15:49

İşte bu yüzden tartışmak gerekiyor.İnsanlar tartışmayı kavga olarak algılıyor malesef. Benim katıldığım oturumda bu yapıda bir kaç insan vardı.Soru sormaya değil hesap sormaya gelmişler kavga çözüm değil.Şimdi ben sunumda gördüğüm şeyleri aktarayım.Paragraf gidelim yine.

Sn Misafir c02, değindiğiniz konuda bir kaç düzeltme yapmak gerek, mevcut hak ediş oranlarına göre bahsettiğiniz oranda m2 kayıpları söz konusu değil, yaklaşık % 3 oranındadır.
….. %3 kayıp = 100 Metrekare de 3 metrekare mi ? Eğer böyle ise makul.

HAKEDİŞ= (Bağımsız bölüm alanı+Hissesine düşen ortak alan)X(Yıpranma Parametresi)X(Kat parametresi)

ÖRNEK:

Bağımsız bölüm alanı : 100 m2
Bağımsıza düşen ortak alan 15 m2
Bina yaşı :10 (0.84)
Kat: Zemin kat (1.00)

HAKEDİŞ = (115)*(0.84)*(1.00) = 96.60 m2 (parametreler bina yaşı ,kat ve m2 ye göre değişecektir.)

……. İşte Bam telim bu ! En hassas olduğum konu bu…Daha az betonlaşacağım diye bir bloğu 9 katttan hesaplar isek ortasında bulunan 18 daireyi eziyete çevirmemek lazım. Zaten L şeklinde yapılan binadan kazanılacak az betonlaşma 100 ya da 150 metre kareyi geçmez. L yapmaz ise I yapar ise kanunen bilmem kaç metre ara vermesi lazım tabi. Tamam ama yine de en çok karşı olduğum konu bu.
Kentsel dönüş projelerinde sadece binaların yenilenmesi görüşü değişmiş komple adasal projeler yapılıp aynı zamanda daha rahat yaşanılabilir alanlar oluşturulması görüşü gelmiştir.
….. Çok haklısınız. Lakin planda kapalı Pazar alanını , basket sahasını vb görmemiz gerekli.

Bu konuda video sunumunda yerleşim alanları gösterildi.(Bence sunumun en büyük hatası net olmamasıydı belki uzlaşma görüşmelerinde detaylı bilgi alabiliriz.)

….. 1 Etap – İşmerkezi :
16 ve 18 kat kule ve çevresin de 3 kat bir blok,4 kat iki blok,5 kat iki blok = Şu an hali hazır da yaşayan insanlara ilave insan.Kaç kişi yapar bilmiyorum. İş merkezinin detayını bilmiyorum çünkü.
Caminin yerine 15 kat daire + caminin bir üstüne 16 kat konut ve ticaret bloğu+ caminin bir üstünün bir üstüne 15 kat konut + dönüş Zeynel abidin camine doğru 13 kat blok + 14 kat blok + 15 kat blok = Bunların 5 katlarına şu an halihazırdaki kişiler diğer 10 katlarına ilave kişiler.
Bu saydıklarımın dışında iç te bulunan 7,5,9 ilave katları sayıya dahil etmiyorum.

Benim sunumda gördüğüm çok emin olmamakla birlikte(sayılar çok ufak değişebilir)29** eski hane sayısı,3019 gibi de yeni hane sayısıydı.sunumda özellikle üzerine basılarak anlatıldı.Nüfus yoğunluğu arttırmak istemiyoruz o yüzden çok fazla ek hane gelmeyecek dendi.

Haricinde umarım uzlaşma görüşmelerinde detaylı bilgi alabiliriz.

Misafir c02

4 ay önce - Sal 16 Oca 2018, 16:32

ERTUĞRULGAZİ JENTSEL DÖNÜŞÜM

Teşekkür ederim size katılıyorum.

BUGÜNÜN ÖZETİ OLMASI BABIN DA FİKRİM ŞU :

UZLAŞMAYA AÇIK OLDUKLARIM
-100 metrekare net olan daireye karşılık ............. verilen net 97 metrekare ise.
(Brüt olmamalı ve gönlümden geçen %3 kayıp değil , %3 fazlalık.)
- Yerimin değişiyor olmasına .
- L tipi konut modeline karşıyım. O zaman illa yapılacak ise birleşim yerinin iki tarafına daire yapılmasın.

UZLAŞMMAYA KAPALI OLDUKLARIM
-Dairemi büyütmek istediğim de metrekare satış fiyatını 3.700 ya da 4000 Bin TL olmasına karşıyım. Çünkü ben sıfırdan daire almıyorum , yer sahibiyim ve evimin % 100 nün sahibiyim. Normal sıfırdan alış yapacak olan biri değilim. Ayrıcalık sağlanmalı. Benim teklifim en fazla her şey için de 2000 TL dir. Bize bu fiyatlara satılmalı. Yer sahibi olmayanlara kaça satarsa satsın.

Saygılar.

Misafir 581

4 ay önce - Sal 16 Oca 2018, 17:01

Devlet bizden zorla almaya kalksa 485 tl rayiç bedelle alacak:) Bize satarken 4000 tl e satmaya çalışır mı bilemem.Bu dönüşümün en önemli konusu bu uzlaşmada göreceğiz.

Misafir 01c

4 ay önce - Sal 16 Oca 2018, 17:37

Valla ben 15 katli binada hayatta oturmam kim oturursa otursun 90 metre kare daireyede akli basinda kimse 500 bin vermez.Odunlukta 140 m2 4 katli binanin 3 uncu katini pazarlikla 500 e aldim sifir.

Misafir 581

4 ay önce - Sal 16 Oca 2018, 18:44

Valla ben 15 katli binada hayatta oturmam kim oturursa otursun 90 metre kare daireyede akli basinda kimse 500 bin vermez.Odunlukta 140 m2 4 katli binanin 3 uncu katini pazarlikla 500 e aldim sifir

90 m2 ev burada da o fiyata gitmez planlanan 120-130 m2 evler için 600 bin civarı fiyat.Burada ki cazip kısım bütünsel olarak planlanmış olması ve zeminin oldukça sağlam olması.O paralar eder mi bence hiç bir ev 500-600 bin fiyatı haketmiyor. Ama ülkemizde 1+1 evlere milyonlar veriliyor.alan mı kazanıyor satan mı :)Hayırlı olsun eviniz güzel günlerde oturunuz.

Misafir c02

4 ay önce - Prş 18 Oca 2018, 08:35

ERTUĞRULGAZİ DÖNÜŞÜM

Aşağıdaki soruların cevaplarını bilen var mı ?
1)
Bağımsız bölüm alanı : 100 m2
Bağımsıza düşen ortak alan 15 m2
Bina yaşı :10 (0.84) ....................??? Mahallemizdeki binalarımızın tamamı 40 yıl DEĞER NE OLACAK ?
Kat: Zemin kat (1.00) ..................??? Diğer katların oranı nedir ?

2)
Hak ediş değeri brüt mu net mi ?
3)
İlave metrekare almak istediğimiz de metrekaresi kaç para ?
4)
Katına kat mı veriliyor ?
5)
Katına kat veriliyor ise hangi dairenin senin olacağı tercih mi olacak ? Kura mı olacak ?
6)
Kendi binanın dışın da başka bir blok tan daire istenebiliyor mu ?
7)
45-55-65 metrekare daireler ile 100-120-140 vb daireler aynı blok tamı olacak ?
8)
Bir kat ta kaç daire olacak ?
9)
Bir bloğa kaç giriş olacak ? Kaç asansör olacak ?
10)
Kapalı pazar alanı var mı ? Basket sahası ? Bisiklet yolları ?

Teşekkür ederim.

Mert Akgün
4 ay önce - Prş 18 Oca 2018, 11:05

Yahu biri bir taş attı kırk kişi atlamış. Daha önce söylenen onlarca proje raflarda tozlanıyor. Kim ertuğrulgaziye başlayacak hemen? Şehir merkezinde evler 200bine satılmıyor kim 600bin versin. Milleti kandırmanın anlamı yok. Asgari ücret 1600tl. Bir evin fiyatı 12yıllık kiradan hesaplansa,
600000/12=50000tl yıllık kira
50000/12= 4166tl aylık kirayı kim verebilcek? Orda bir ev o fiyata kiralanabilir mi? Hep milletin gazını almak, umutlandırmak için yapılan şeyler. İnsanlara umut tacirliği yapıyorlar. Sıtmaya razı ediyorlar

sdtbrs
4 ay önce - Prş 18 Oca 2018, 11:46

200 bine satılmayan evler hangi semtte
Millet mahallesinde bile 3+1 evler 300 den başlıyor,Kaplıkaya bölgesinde 15 yıllık evleri alıyorsun 300 Bine

Misafir 3fe

4 ay önce - Prş 18 Oca 2018, 11:48

Kaplıkaya ya uygulanan dönüşüm projesi tamamen kat maliklerin haklarınını gasp edilmesi anlamını taşımaktadır.Sayın başkan yerleşim alanının içini görmeden bu uygulamayı kabul ettiği kanısındayım.böylece başkan ve ekibine güvenim kalmamıştır güveni kötüye kullananlara itimadım olamaz.ankara yolunun altını görmeniz için uygun numarada gözlük takmanızı tavsiye ederim......

sayfa 19
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 181920212223   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet