Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
zhangfei
2 yıl önce - Sal 30 Hzr 2015, 23:18
Ankara Armonia Residence

650 Konuttan oluşan Armonia Residence projesi için görüş alışverişini bu başlık altında yapabiliriz.

Ben bildiklerimi ve internetten bulduğum bilgileri derleyerek proje hakkında özet geçeyim:

Bir çok Eryaman evi gibi buralar da ofis tapulu, yalnız satış sözleşmesinde evlerin, ofis olarak kullanılamayacağına dair hüküm bulunmakta.

Proje 650 daireden oluşmakta. Hatırladığım kadarıyla 400 küsür 1+1 ve 200 küsür 2+1 daire var.

4 blok gibi gözükmekle birlikte aslında 10 bloktan oluşuyor daireler. İstanbul yoluna bakan cephede 3er blok bitişik şekilde 2 bina var (bloklar yapışık fakat ayrılar yani girişleri koridorları asansörleri vs. ayrı). Arka cephede ise 2şer blok bitişik şekilde 2 bina var. Yani toplam 4 bina ama 10 bloktan oluşuyor diyebiliriz.

Arka bloklar satış sözleşmesinde de belirtildiği üzere birer adet tahsisli kapalı otoparka sahip olacaklar. Ön bloklar ise açık otoparkı kullanabilecekler.

441 adet açık-290 adet kapalı olmak üzere toplam 731 adet otopark mevcut

Projenin sosyal olanakları ise şu şekilde:
200 m2 lik aquaparklı açık havuz
Isıtmalı kapalı havuz (Baya küçük bir havuz, boyutunu tam hatırlamıyorum)
Bay ve bayanlar için ayrı olmak üzere sauna, buhar odası ortak kullanıma fitness salonu
24 saat güvenlik
İstenirse vale hizmeti
Teknik servis hizmeti
Katta 6 daire Her blokta 2 asansör
Kazanlı merkezi ısıtma sistemi
Tam beslemeli jeneratör
Özürlü girişi uygun
Çocuk oyun parkı, tenis, basketbol sahaları

Daire içi cam balkon, arçelik marka üçlü ankastre set, balon kapak mutfak dolabı, Hilton lavobo, gömme rezervuarlı wc,çamaşır ve kurutma makinası dolabı, lake mobilya iç kapılar, İthal marka duvar kağıdı,P.V.C doğramalar sürme kapı, merkezi 14 kilitli cam dekoratif çelik kapı, 2+1 lerde vestiyer dahildir. Islak zeminler 1.sınıf seramik, odalar laminant parkedir.

Projeyi maddi yönden incelersek eğer:

4 banka ile anlaşmalılar. En son durumda sadece DenizBank 10 yıllık kredi veriyordu. İş bankası 8 yıllık diğer iki bankayı hatırlamıyorum.

Ödemeler %25 peşin, % 75 banka kredisi şeklindedir. Krediler maksimum 120 ay kullandırılmaktadır.

1+1 giriş katlar 134.000.- tl 2+1 giriş katlar 209.000. den başlıyor. Zemin kat ile 1. kat arasında yüksek bir fiyat farkı oluyor (tam miktarı hatırlamıyorum) Daha sonra her kat 5er bin lira artıyor fiyatlar.

1+1 daireler 100 TL 2+1 daireler ise 150 TL aidat ödeyecek deniyor.

(+)

(+)

(+)

(+)

metehan6195
2 yıl önce - Çrş 01 Tem 2015, 00:54

Dış Görünüm ilgi çekici peki etrafındaki yapılaşma nasıl? Eski apartman Mahallesi gibimi? Yoksa siteler bölgesimi?

omercigh
2 yıl önce - Çrş 01 Tem 2015, 13:43

zhangfei hangi bloktan aldın?

privatefuat
2 yıl önce - Çrş 01 Tem 2015, 16:47

bu bölgeler yolları ve çevresi düzenlendiği zaman kendini gösterecek bence şu anki fiyatlar yüksek veya düşük diyemem ama ortam daha inşaat havasında 1-2 seneye oturur

zhangfei
2 yıl önce - Çrş 01 Tem 2015, 21:00

Alıntı:
Dış Görünüm ilgi çekici peki etrafındaki yapılaşma nasıl? Eski apartman Mahallesi gibimi? Yoksa siteler bölgesimi?

@metehan6195 Proje Şehit Osman Avcı mahallesinde bulunmakta. Bu adresten yerini görebilirsiniz. Genelde 1+1 ve 2+1 residence'lardan ve sitelerden oluşan bir bölgede. Ela Concept, Ela Towers, BordoLife residence gibi projelerin yanında. Bazı sanayi kuruluşları da projenin oldukça yakınında bulunmakta malesef . Örneğin: işbir sünger fabrikası, TüvTürk araç muayne istasyonu gibi.

Bu arada proje, istanbul yolu metrosuna 10dk yürüme mesafesinde. Eryaman 1-2 metrosuda araçla 3 dk mesafede.

Alıntı:
zhangfei hangi bloktan aldın?

@omercigh H bloktan aldım ben. Arka tarafdaki bloğun ön cephesi (havuza bakan taraf) oluyor. Hem peyzajı görmek istedim hem de kapalı otopark benim için olmazsa olmaz kriterdi bu sebeple buradan aldım. Ön blokların kapalı otoparkı yok malesef.

Misafir 5c9

2 yıl önce - Prş 02 Tem 2015, 12:04

Alıntı:

@omercigh H bloktan aldım ben. Arka tarafdaki bloğun ön cephesi (havuza bakan taraf) oluyor. Hem peyzajı görmek istedim hem de kapalı otopark benim için olmazsa olmaz kriterdi bu sebeple buradan aldım. Ön blokların kapalı otoparkı yok malesef.

hayırlı olsun, bende D bloktan aldım. Guney cephe.. kapalı otopark benım olmazsa olmazım degıldı o yuzden bu tarafı sectım, karsılıklıyız o zaman

Misafir 3ce

2 yıl önce - Cmt 11 Tem 2015, 00:08

Bende C bloktan aldım. Ön cepheden. Kapalı otapark olsa iyiydi aslında. Otoyola bakan cephe istedim ama. Önümüzdeki arazı için boş kalacak, park yapılacak vs dendi ama bazı yerlerde bir inşaat firmasına ait olduğunu okudum. Oraya bir inşaat yapılabilir mi?

Misafir 7bb

2 yıl önce - Cmt 11 Tem 2015, 01:14

Ondeki yer 9.5 10 donumluk bir alan ve baska bir insaat firmasina ait. Park fln olmaz yalan soylemesinler.

Misafir 3ce

2 yıl önce - Pzr 12 Tem 2015, 12:44

oraya bir inşaat muhakkat yapılır fakat o zamanda Armonia Residence bi esprisi kalmaz gibi geliyo?

Misafir f89

2 yıl önce - Pzr 12 Tem 2015, 14:22

Niye kalmasin 600 kusur dairelik buyuk bir proje sonucta. Bitince cok da guzel olur ama onune insaat basladigi zaman biraz rahatsizlik verir tabi.

sayfa 1
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet