Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Altın Köşk
123   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Erdem
13 yıl önce - Sal 07 Hzr 2005, 23:25
Ankara Altın Köşk

Bu köşk Bilkent'te bulunuyor.

Yanlış hatırlamıyorsam, ABD'de yaşayan Ali Rıza Bozkurt'a ait.

Söylenenlere göre binanın bir çok bölümünde saf altın kullanılmış, ve ev Osmanlı Hanedanı'nın eşyaları ile döşenmiş.

Bazı özel yemeklere ev sahipliği yapan ve gece aydınlatıldığında enfes gözüken bu yapının, yakında müze olarak açılacağı söyleniyor. İnşallah öyle olur da, yakından görme ve fotoğraflama imkanımız olur.

(+)

(+)

1024x768'lik görüntüsü

Alp
13 yıl önce - Çrş 08 Hzr 2005, 05:35

Muhteşem bir mimari ama çürümeye terk edilmiş hissi veriyor insana içinde yaşayan var mı acaba?

gorkem tatar
13 yıl önce - Çrş 08 Hzr 2005, 07:25

bir soylentide ben ekliyeyim binanin icinde kullandiklari kablo uzunlugu 80 kilometreyi geciyor diye, her nekadar dogru bilmem ama binanin ihtisamini gorunce gayet gercekci geliyor ,, bu binanin hemen yaninda da bilkent in sahibi ihsan dogramacinin ufak sehri pardon evi bulunuyorki oda resmi cekilesi bir ev

Erdem
13 yıl önce - Prş 09 Hzr 2005, 18:35

Yok evin hali o kadar içler acısı değilde, pervazlar falan simli idi, (altın tozu olduğu iddia ediliyor, olabilir gerçi ), o yüzden direkt cila vurmuyorlar herhalde, şu an biraz bakıma ihtiyacı var dış cephenin.

Doğramacı'nın malikanesi, bir kaç ev ve içinde bir de gölet bulunan dev bir bahçede bulunduğu için, bir de bahçe duvarları ve çevresi çalı ve ağaçlarla kaplı olduğu için, pek mümkün değil Ancak evin Bilkent 3'ten görünümünü yollayacağım.

MeReK
13 yıl önce - Prş 09 Hzr 2005, 18:55

Muhteşem bir yapı! Ben seneler önce hürriyet gazetesinde bu evin içini görmüştüm, hala dün gibi hatırlarım; salonu dolmabahçe sarayının muayede salonundan hiç bir farkı yoktu. Ankara'nın bu tarz müze binalarına ihtiyacı var, yoksa Avrupa 'nın en çirkin başkenti olarak kalacağız.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA