Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Denizli Üçgen Köprülü Kavşak Projesi ve Çalışmaları
« önceki   123 ... 565758 ... 112113114   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 57
Misafir a3d

6 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 11:02

2023 olsun anlamlı olsun. Zolan başkan 756764 adet billboard a daha kafasının fotosunu koyup reklamı arttırırsa daha erken de bitebilir. Sonra da sanki cebinden yaptırmış gibi "söz verdik yaptık" diye pankartlar asar. Sanki görevini yapmıyor da ekstradan bir şey bahşediyor.

Misafir 057

6 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 11:34

Sanayi Köprüsüyle eşzamanlı olarak üçgendeki 2 uzun Köprü trafiğe açılacak bu ay içinde.

Misafir 96f

6 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 14:31

Arkadaşlar; Bu projelerin hepsi hayata geçse bile trafiğin düzeleceğinden umudum kalmadı benim.

Bakınız, Ulus caddesi çok güzel yapıldı (60 gün denildi, 90 günde yapıldı. Neyse yapıldı sonuçta) Ama hala verimli kullanılamıyor. Neden mi? Çünkü park cepleri yapılmış olmasına rağmen sağ şeride araç parkına hala daha müsaade ediliyor. Bu yolu hiç bir zaman verimli olarak tam anlamıyla 3 şerit kullanamıyoruz bu birincisi. İkincisi ise güzelim dümdüz caddeye bir yeşil dalga yapamıyorlar, yol bomboş bile olsa tüm ışıklarda kırmızı bekliyorum aşağı inerken (Nadiren yukarı çıkarken denk geliyor).

Yani demek istediğim istediğin kadar yol yap, köprü yap, yönetemediğin sürece hiç bir önemi yok. Şimdi Hal kavşağının tamamlandığını var sayalım, zaman kaybetmeden geçtik gittik oradan çok güzel. Ama eğer 150 metre sonra Anemon-Turkuaz kavşağında kırmızı ışığa kalacaksak hiç bir önemi yok bu kavşağın.

Diğer bir konu askeri yoldan yukarı çıktınız ve teras park'a doğru devam edeceksiniz diyelim. Yol geliyor 3 şerit, yüksek tepe-bim'in orada 2 şerite düşüyor, 7/24 cadde üzerinde araç parkına müsaade ediliyor, SONUÇ??? 3 şerit dolusu getirdiğin araç sayısını 1 şeritlik dar boğaza sokuyorsun. Buraya parka müsaade ettiğin sürece burada tıkanıklık olması kaçınılmaz.

Diğer bir konu; Özay Gönlüm Meydanı (Kazım kaynak lisesi) bulunduğu bölgede bir ara sokak vardı, buradan çıkan araçlar kazaya sebebiyet veriyordu. Çözüm olarak ne yapıldı tahmin edin? Alıp gelip kırmızı ışık koydular. Yani bir küçücük sokak yüzünden diğer 3 ana yolun bekleme süreleri %33 oranında artmış oldu. Bunun çözümü bu mudur?? Bu yapılan uygulamayla beraber akıp giden meydan tıkanır oldu. Eğer oradan çıkanlar kazaya sebebiyet veriyorsa, kazanın nedenine bakılmalı. Bana kalırsa köşelere park edilmesi ve yola çıkan şoförün yolu görememesiydi sebep. Ya oraya park ettirme araçları, ya da orayı tek yön yap kimse çıkamasın oradan ana yola çözüm bu kadar basit. Kırmızı ışık koymak iş bilmezlikten başka bir şey değil bence.

Fazla uzattığımı hissediyorum, yani her gün trafikte yapılan yanlış uygulamaları gördükçe bu belediyeye oy veren kendime de kızmadan edemiyorum. Sabır sabır bakalım ne olacak bekliyoruz.

Not: Mevcut yönetimi eleştirince hemen muhalifler geldi yorumları yapılıyor burada, anlamak güç. İnsan oy verdiği yönetimi de eleştirmeli bence.

marble88
6 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 15:29

Zaten şehrin trafik probleminin en büyük nedeni mevcut yolların bir şeridinin komple araç park ettirilmesi nedeniyle kullanılmamasıdır.
2 şeritli yol ama bir şerit trafik lambasının dibine kadar park edilmiş durumda ve koyun gibi tek sıra diziliyoruz, zaten sezonluk yanan lambalarda ömrümüz tükeniyor.
İşin ilginç yanı bir şeridi devamlı park nedeniyle işgal edilen bu ana arterlerde o park edilen yerlerde yol boyunca park edilemez levhası var. Ama görevini yapan trafik memurları yok.

Bir keresinde üşenmedim ve yazdım. hacı kaplanlara doğru yukarı çıkarken neden bir şerit park yasak levhasına rağmen 7/24 park edenlerce işgal ediliyor, ya o levhaları kaldırın ya da görevinizi yapın diye. Hemen bir kaç gün sonra o şerit temizlendi ama bir hafta sonra yine aynı. Ve bir süre sonrasında da yazı geldi. Şöyle uygulama yapıldı, şu kadar araç çekildi, ceza yazıldı diye... Kısa süreli göstermelik, devlet memuru kafasıyla iş de böyle olur, caydırıcı olamazsın. Çaybaşı caddesi, Saltak filan da aynı bu durumda.

Şimdi orada oturanlar filan biz arabayı nereye koyacağız diye populizm yapabilirler. Ev alırken, tutarken park yeri konusunda kafa yormadıysan o da senin sorunun. Ben de evimin önünde park yeri bulamıyorum, gerekirse 3 sokak arkaya dolaşıp yürüyorum. Artık evimin balkonundan arabamı seyredeyim lüksünü bırakacaksın. Büyük şehirde yaşamanın da, plansız yapılaşmanın da bedeli olabiliyor.

muzidenizli
6 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 16:20

Ben sürekli olarak dile getirdim belediye'ye de mail attım yazdım çizdim. Yukarıda yazılanların her bir cümlesi doğru. Belediye mevcut trafik düzeninde devam ederse ki edecek gibi görünüyor trafik sorunu katlanarak artmaya devam edecek. Denizli'de 1 ayda trafiğe ortalama 1800 Yeni araç katılıyor ki bu sadece 20 Plaka bunun bir kısmı şehir dışına gitse bir kısmı ilçelerde olsa bile çevre illerden gelen araçlarla bu sayı gittikçe artıyor. Çözüm trafik ışıklarını azaltmakta caddeleri tek şerit yapmaktan geçiyor. Belediye bakalım bunu ne zaman düşünecek ve çözüm üretecek. Son yıllarda üst yapı yapıyoruz diye bazı kaldırımlar gereksiz yere genişletildi şeritler daraldı. Birde son olarak bilgisayarlı sisteme geçtiğini söyledi belediye ama gelin görün ki bu sistem trafiği daha da içinden çıkılmaz hale soktu bazı kırmızı ışıklar haddinden fazla uzun.

Dangerous Davut
6 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 23:43

HD kalitesinde

stone bridge
6 ay önce - Prş 04 Oca 2018, 00:09

Park konusunda haklısınız fakat insanlarımızın eğitim seviyesi malesef kurallara uyma konusunda düşük olduğundan dolayı, Polis ne kadar ceza yazarsa yazsın bitmiyor. 108 TL' lik trafik cezası insanları caydırmıyor. Bakın ben bir vatandaş olarak bir caddede yürüyerek giderken kurallara aykırı olan araçların fotograflarını çekiyorum, Dilekçe ile trafik denetleme şb. md.lüğüne veriyorum ve cezayı işlem tatbik ediyorlar. Kısacası Polis' in her yere yetişmesini bekleyemeyiz. Vatandaş olarak bazı durumlardan rahatsız ve mağdur oluyorsak bizimde el atmamız gerekli. Aracımda araç kamerası var haftalık olarak dilekçe yazarak makas atanları, kırmızıda geçenleri, sinyal vermeden dönenleri vs birsürü ihbarda bulunarak trafik idari para cezası uygulatıyorum. Sizde bu şekilde yaparsanız el birliği ile insanlara doğruyu öğretebiliriz. Ayrıca görüntüleri yedeklemenizi öneririm. Örnek dilekçeyi aşağıya ekliyorum. Saygılarımla.

DENİZLİ İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE
(Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü)

Aşağıda maddeler halinde yazılan devlet kurumlarının otoparklarında engelli vatandaşlarımız için ayrılmış Engelli Park Yerlerine engelli park kartı ve engelli aracı olmayan araçların park ettiğini tespit ettim.
1. XXXX Beyaz renkli Dacia Duster XXX Dev. Hast. XX/12/2017 günü saat 10:55
2. XXXX Beyaz renkli Skoda Octavia XXX Dev. Hast. XX/12/2017 günü saat 10:55
3. XXXX Siyah renkli Ford Connect XXX Dev. Hast XX/12/2017 günü saat 10:55
4. XXXX Siyah renkli Fiat Doblo XXX Dev. Hast XX/12/2017 günü saat 10:46
5. XXXX Gri renkli Suzuki Vitara XXX Dev. Hast XX/12/2017 günü saat 10:46
6. XXXX Gri renkli Renault Clio XXX Dev. Hast XX/12/2017 günü saat 10:46
7. XXXX Beyaz renkli Dacia Sandero XXX Dev. Hast XX/12/2017 günü saat 11:34
8. XXXX Gri renkli VW Polo XXX Dev. Hast XX/12/2017 günü saat 11:34
9. XXXX Beyaz renkli Skoda Rapid XXX Kurumu Müdürlüğü XX/12/2017 günü saat 11:45
(Ayrıca XXXX plaka sayılı aracın plakası yönetmelikte belirtilen standartlara aykırı olup APP plaka mevcuttur. 23/3-a-1 maddesinden işlem gerekmektedir.)
Bu doğrultuda Ek olarak sunduğum görüntüler incelenerek tescil plakalarına 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunun “61/1-o ve 23/3-a-1” maddesi uyarınca gerekli trafik idari para cezasının tatbik edilmesini, ayrıca kâğıt, posta ve işgücü masraflarının önlenmesi amacıyla aşağıda yazılı bulunan elektronik posta adresime uygulanan trafik cezalarına ilişkin resmi yazı ile makbuz serisi ve numarasının bildirilmesini istiyorum.
Gereğinin yapılmasını arz ederim. XX/XX/XXXX

EKİ: 12 adet foto.
Tel: 0 (XXX) XXX XX XX
Adres: XXXXX
Merkezefendi/DENİZLİ
E-Posta: XXXXX@gmail.com

XXXX XXXX

Dangerous Davut
6 ay önce - Prş 04 Oca 2018, 13:42

(+)

(+)

(+)

(+)

ali alimi012
6 ay önce - Prş 04 Oca 2018, 13:45

nasıl tespit ettin polis misin yoksa. yok değilsen belediyede çalışanmısın. yok değilsen kaldırım memuru musun nerden biliyorsun.

Misafir 26a

6 ay önce - Prş 04 Oca 2018, 14:00

Polis değil kaldırım memuru da değil sadece bilinçli ve duyarlı bir insan.Kendisini tebrik ederim.

sayfa 57
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 565758 ... 112113114   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM