Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Denizli Üçgen Köprülü Kavşak Projesi ve Çalışmaları
123 ... 113114115   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
S_Yıldırım
3 yıl önce - Çrş 17 Hzr 2015, 09:54
Denizli Üçgen Köprülü Kavşak Projesi ve Çalışmaları(+)


Üçgen Kavşağına ilk kazma vuruluyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin 222 büyük projesi içinde yer alan ‘Üçgen Köprülü Kavşak Projesi’nin yapımı için ilk kazma bu yıl vurulacak.

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Haziran Ayı 2. Birleşimi, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan başkanlığında yapıldı. Saat:16.00’da başlayacağı açıklanan birleşimin geç başlamasına tepki gösteren CHP’li meclis üyeleri, toplantı salonunu terk etti. CHP’li üyelerin katılmadığı toplantıda gündem maddeleri görüşüldü. Gündemin en önemli maddesi olan ve Denizli’nin trafiğini rahatlatması planlanan Üçgen Köprülü Kavşak projesi toplantıda görüşüldü. Projenin yapılması için Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a İller Bankası’ndan 50 Milyon TL borçlanması için yetki istendi. Yapılan oylamada, meclis toplantısında bulunan AK Parti ve MHP’li meclis üyeleri Zolan’a borçlanma yetkisi verilmesi yönünde oy kullandı. Konuyla ilgili meclis üyelerine konuşan Başkan Zolan, “Denizli’nin acil ihtiyaçlarından biri de Üçgen Köprülü Kavşağı projesidir. Yapımı planlanan köprülü kavşak ile projede sona gelindi. Artık ihale sürecine bir an önce geçilmesini istiyoruz. Bu proje tamamlandığında Denizli trafiği önemli derecede rahatlayacak. Oy birliğiyle yetki veren tüm meclis üyelerine teşekkür ederim” dedi.

Denizliguncel.com


muzidenizli
3 yıl önce - Çrş 17 Hzr 2015, 15:54

Proje belli oldu deniliyor nasıl bir çalışma olacak acaba ? Oradaki ağaçlara elveda denilecek sanırım. Gören bilen var mı ? Henüz basına düşmesi proje

gencmustafa
3 yıl önce - Çrş 17 Hzr 2015, 17:23

Muhtemelen ağaçlara elveda diyeceğiz.Misafir fb8

3 yıl önce - Çrş 17 Hzr 2015, 20:39

Ucgendeki agaclar yok olacak ama onlarin yerine şehrin heryerine binlerce agac dikildi. Bu yuzden kayıp sayilmaz. Her projede oldugu gibi burada da çevre bahanesiyle muhalefet yapmayin.

Onur BG
3 yıl önce - Çrş 17 Hzr 2015, 21:25

Bu sene içerisinde başlayacağına göre projesi çoktan yapılmış. Nasıl bir şey olacak acaba merakla bekliyoruz

Misafir de8

3 yıl önce - Çrş 17 Hzr 2015, 22:33

Tahminen 1-2 haftaiçinde gerçek proje resimleri bilboardlara asılır. Yaz sezonu bitiminde kazmayı vururlar.

Belediyenin daha önce yaptığı ankette Denizli halkının %80'i, ilk proje olarak Üçgen Köprülü Kavşağı istediği ortaya çıkmıştı.

Üçgene el atmışken, Zeybek Köprülü Kavşağını da yapsalar keşke. Yapmayacaklarsa da kavşaktaki ışıkları kapatıp, eskisi gibi kesintisiz bulvar yapsınlar.muzidenizli
3 yıl önce - Prş 18 Hzr 2015, 12:53

Ağaç konusunda muhalefet olsun diye söylemedim. Elbette ağaçların kesilecek olması kötü ancak yol yapılması da önemli. Çünkü orada bekleyen araçlar yüzünden atmosfere daha fazla zehirli gaz gidiyor. Ağaçları şu yüzden sordum. Proje belli olduysa ağaçları da koruma altına alarak bir proje mi uygulandı onu merak ettim sadece.

Bir diğer konu Zeybek Kavşağına da gelince. Bence oraya yeni bir kavşak yapmaya gerek yok. Hem Sevindik hem, Dokuzkavaklar hemde Üçgen kavşağı o bölgeye yakın. Tahminimce oraya yeni bir kavşak yapılmayıp kapatılacaktır. Dönmek isteyenler de diğer kavşakları kullanabilirler. Üçgene yapılacak kavşak Ulus ve Gümüşler kavşaklarındaki birikmeleri arttıracaktır. Hatta sabah saatlerinde Ankara yolunda gidiş yönünde eski marketix kavşağında da birikme yapabilecektir. Buralarda da gerekli düzenlemelerin yapılması gerekir. Denizli Büyükşehir olduktan sonra özellikle kavşak çalışmalarında büyük bir durma söz konusu oldu. Pamukkale Üniversitesi, Organize Sanayi Bölgesi, Gümüşler, kavşakları da biran önce yapılmalı.


hilmis2000
3 yıl önce - Prş 18 Hzr 2015, 14:06

bu bahsettiğiniz kavşakları yapsın, teleferik açılsın, kültür merkezini açsınlar, alt yapı yapılan yerlere güzel bir üst yapı yapsınlar, bir de raylı sistem getirsinler bir dönem daha kesin seçilir zolan iyi bir oranla...

gencmustafa
3 yıl önce - Prş 18 Hzr 2015, 14:23

Eskiden Yasin Efesoy vardi, bilgilendirirdi bizi.Şimdi o da kayboldu.

S_Yıldırım
3 yıl önce - Prş 18 Hzr 2015, 14:29

Pamukkale Üniversitesi, Organize Sanayi Bölgesi, Gümüşler, kavşaklarına ek olarak Yeni Hal Kavşağı da köprülü yapılmalı.sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 113114115   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM