Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Deniz Taksi - (Sea Taxi)
123 ... 343536   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 1
CAN
18 yıl önce - Prş 01 Oca 2004, 02:40
İstanbul Deniz Taksi - (Sea Taxi)

Mailbox'ıma gelen bir spam....!

Alıntı:
1. Etap “İstanbul” 100 Deniz Taksi      Dolphin       11 Kişilik   Hız 25 – 32 Knot

2. Etap “İzmir-Muğla-Antalya-Kıbrıs”

3. Etap “ Tüm Kabotaj  Hattımız”

İSTANBUL İÇİN ( 100 ADET DENİZ TAKSİ  İLE)

Her araç ile ½ saatte 1 taşıma gün 16 saat ise günlük  taşıma  sayısı    30  

Yıllık çalışma gün sayısı 300 ise x 100 taksi       yıllık sefer sayısı   900,000

Her seferde % 80 doluluk ile                           Yıl yolcu sayısı      7,200,000

600 Deniz adamına yeni iş imkanı,     Yılda asgari 7 milyon  $ döviz getirisi

PROJENİN  GEREKÇESİ

* Projemiz  prestijli biçimde deniz ulaşımı imkanı  getirmektedir.

* İstanbul’a   Londra’dan 2 saatte gelen turistin Çırağan sarayına 4 saatte ulaşamadığı  çok görülmüştür. 50 ye yakın kıyı yerleşimine sahip İstanbul’a bu proje acilen  gereklidir.

* Denizlerimizi daha fazla kullanmak ve kullanırken  kaliteden ödün vermemek ana felsefemizdir. Araçların hızı ve sayısal durumu ve  özellikle 24 saat kesintisiz hizmet verecek olması, şu  katkıları  getirecektir.

A)  Kaliteli Ulaşım Sağlayacak

B) Ambulans Hizmeti Verebilecek

C) Terör Takiplerinde  kullanılabilecek

D) Avlanma Yasağı ve Çevre Kirliliğini takip  edecektir.

* Bu kriterlerden dolayı proje hassas, stratejik ve acil  olarak ele alınmalıdır.

* Avrupa birliği ile yakınlaştığımız ve kanunlar  çıkarttığımız bu dönemde projenin gecikmesi özellikle Batı orijinli  firmaların kabotaj hattımızda yatırım yaparak sistemi elde tutmaları sonucunu  getirebilir.

Bu açıdan projenin aciliyeti bir kat daha  artmaktadır.
//////////////////////////////////////////////////
İşin özü adamlar ortak arıyorlar Rusyadan aldıkları bu deniz taksi görevi yapacak gemileri verip para kazanmak amacındalar.Ben nette biraz bakındım gemilerine çok öyle süper cihazlar değiller nasıl yani diyenlere Amerikan buick lerin teknolojisi ile Lada Niva lar gibi düşünün ama yine de hızlı motor koymuşlar dehşet yani.10 dakika da ada yaparsın Bostancıdan....
Neyse adamlar ortak ve işletmeci arıyorlar ilgilenen varsa ben bu işi yaparım İstanbul'da diye heriflerin ilgili adreslerini telefonlarını atmadan sakladım verebilirim.
Kolay gelsin....

P.S.: Komisyon alırım ona göre Çok değil bütün gemide martılara simit atıp fotoğraf çekmeme izin verin yeter....

Burç

18 yıl önce - Prş 01 Oca 2004, 02:48

küçük (sandal boyutunda?) 11 kişilik taksiler bence pek verimli olmaz.
Bir kere deniz şartlarından çok etkilenir.

CAN
18 yıl önce - Prş 01 Oca 2004, 02:54

ABİ OLAY BU VE BUNDAN DA DEVRİLECEK BİR DALGA ANCAK TSUNAMİ OLUR DENİZ OTOBÜSÜ GİBİ BİR ŞEY FAKAT BU BOYUTTA ENTERASANDIR 20 KİŞİ YAZIYOR KAPASİTİYE YA BU HERİFLERİN ÖLÇEK ANLAYIŞI TUHAF YA DA GÖZLERİM .....NE DERSİN?

Burç

18 yıl önce - Prş 01 Oca 2004, 03:04

bunlar olur işte

CAN
18 yıl önce - Prş 01 Oca 2004, 03:38

şu anda çalışıyorum yani yeni yıl olayını çalışarak geçiriyorum.Sigaram bitti ve Etiler yakın diye gitmeye karar verdim şu anda saat 02:00 ve etiler trafiği kapalı olduğu için kaçtım oradan....belki 30 tane polis yolu açmaya çalışıyorlar ve her barın önünde ya kusanlar da ya da yer de abiye kıyafeti ile oturmuş sarışınlar keşke digital olsaydı da şoku görseydiniz...

Faruk

18 yıl önce - Prş 01 Oca 2004, 04:12

Bu resimdeki ile su anki deniz otobusleri arasinda ne fark var ?

CAN
18 yıl önce - Prş 01 Oca 2004, 04:20

Deniz otobüsleri için ciddi bir iskele kurulması ve her noktaya yanaşamama ve çok fazla deniz hızı ilerlerken bu deniz taksiler için sonradan yapılma demonte olabilen iskelelere yani her kara parçasına müşteri bırakabilecek kadar esnek bir gemi çeşidi.
Ayrıca D.O. çok hızlılar bu deniz taksiler o kadar değilmiş abartı motor var ama çok fazla ağır kasası olduğu için o motor ancak gitmesini sağlıyor zaten bu teknenin aynısı yunanlılar tarafından bodrum-kos arasında kullanılıyor görmüştüm bu yazın.Bayağı yüksekte duruyor iskele civarında ama giderken de dalıyor gibi gidiyor....Neyse İstanbul için farkı artık beşiktaş kadıköy arasında heryere yanaşabilen (bu inönüdeki maçlar için iyi olur dolmabahçeye) iyi bir deniz taksi trafiği rahatlatabilir.Çok yakın zaman da da Bostancı kartal arasında da olacakmış ve maltepe k.yalı derken sahil şeridinde dur kalk mantığı olacak 10 dk. almaz bile

Burç

18 yıl önce - Prş 01 Oca 2004, 09:24

ben bunların fotoğrafını çekip, Bodrum başlığında koymuştum sitemize :
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=3492

Okan

18 yıl önce - Cum 02 Oca 2004, 18:28

Bizim motorlar vardi ya.. Onlara binip gezerdik eskiden, dolmus gibi binilirdi. Onlar yok mu simdi?

Tabii onlar bu kadar yakisikli degildi ama, yine de bayagi romantikti, cocukken hatirliyorum elimi suyun icine sokmus dalga yaparak gitmistim bir yerlere, Annem'de suya dusecegim diye az daha kalpten gidecekti.

Burç

18 yıl önce - Cum 02 Oca 2004, 18:54

Motorlar tabi ki var ve epey ilerleme kaydettiler:
http://www.turyol.com.tr/

Bu motor sistemi bence epey kullanışlı ama iskele sayıları az.
Mesela Beşiktaş-Kadıköy motoru yok..

sayfa 1
123 ... 343536   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM