Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Göksu da mahalle arası mangal işi daha nereye kadar sürecek..
123 ... 798081   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 1
umaysuna
5 yıl önce - Pts 18 May 2015, 10:06
Ankara Göksu da mahalle arası mangal işi daha nereye kadar sürecek..

(+)

(+)

(+)

metehan6195
5 yıl önce - Pts 18 May 2015, 10:17

orası ihale ile verilmisse belli bir işletim süresi varsa kaldıramazlar.. ama kaldırılmalı orası ne öyle koca semtin ortasında mangal..en uygun yer gölbaşıdır

umaysuna
5 yıl önce - Pts 18 May 2015, 10:20

Mangal restoranlarda değil piknik alanlarında yapılıyor..

Osman_as

5 yıl önce - Pts 18 May 2015, 11:00

yeni mi tasindiniz oraya?

ekorender
5 yıl önce - Pts 18 May 2015, 11:24

Niye rahatsız etti sizleri anlamıyorum. Sonuçta buraları yerleşim yeri olmadan öncede burada insanlar mangallı piknik yapıyorlardı. Sonra sırf göl var diye çevresini imara açtılar ve etrafını binalarla çevrelediler. Şimdi de insanlar neden piknik yapıyorlar deniliyor. Kusura bakmayın da dağdan gelip bağdakini kovmak tamda bu olaya uyuyor. Koca Ankara'da Mogan Gölü ve burası dışında mesire alanı yok. İnsanlar ne yapsın, tek sosyalleşme ve eğlenme aracı piknik yapmak ve onda da mangal yakılması en doğal hakkı. Sırf o bölgede evi olanlar rahat edecek diye eskiden beri Ankara'nın mangallı piknik yeri olan bir alan kaldırılamaz. Eğer bu alandan daha büyük şehre yakın bir mesire alanı daha yapılabilirse o zaman buradan mangal kalkar ama o zamana kadar bu iş böyle devam eder. Hafta sonu kalabalığından zaten ne kadar önemli ve gerekli olduğu anlaşılıyor.

Misafir 565

5 yıl önce - Pts 18 May 2015, 12:07

Alıntı:
Niye rahatsız etti sizleri anlamıyorum. Sonuçta buraları yerleşim yeri olmadan öncede burada insanlar mangallı piknik yapıyorlardı. Sonra sırf göl var diye çevresini imara açtılar ve etrafını binalarla çevrelediler. Şimdi de insanlar neden piknik yapıyorlar deniliyor. Kusura bakmayın da dağdan gelip bağdakini kovmak tamda bu olaya uyuyor. Koca Ankara'da Mogan Gölü ve burası dışında mesire alanı yok. İnsanlar ne yapsın, tek sosyalleşme ve eğlenme aracı piknik yapmak ve onda da mangal yakılması en doğal hakkı. Sırf o bölgede evi olanlar rahat edecek diye eskiden beri Ankara'nın mangallı piknik yeri olan bir alan kaldırılamaz. Eğer bu alandan daha büyük şehre yakın bir mesire alanı daha yapılabilirse o zaman buradan mangal kalkar ama o zamana kadar bu iş böyle devam eder. Hafta sonu kalabalığından zaten ne kadar önemli ve gerekli olduğu anlaşılıyor.

Yazık bu insanlara, o dumanın altına çocuklarını bile sokuyorlar. Otopark işletmecisi parsel parsel para kazanacak diye insanlar yürüyüş yapamıyor, insanlar orada kendini zehirliyor. İnsanlar sosyalleşiyor diye alkol tüketsin diyen bir zihniyet var günümüzde. Sosyalleşiyorlar da karşılığında ne veriyorlar? O dumanın içinde etrafta dolaşıyorlar, yürüyüş yapanlar bu kanser yapan dumanı solumak zorunda kalıyorlar. İnsanların bir birlerine zarar vererek sosyalleşmesini neden savunuyoruz? Yerleşim yeri olmadan önce her yer bağ bahçeymiş, eskiye dönecek olacaksak yıkın her yeri.

Acaba çok merak ediyorum kaçı bu insanların Eryaman sakini, dağdan derken Eryaman insanı asfalt parasını veren emlak vergisini ödeyen buranın daha güzel değerlendirilmesini isteyen kişiler dağdan gelmiş oluyor, mangal yapıp da çocuklarını o kanserojen dumanın içinde tutanlar medeni oluyor. El insaf diyorum başka birşey demiyorum.

Misafir 4bd

5 yıl önce - Pts 18 May 2015, 12:46

Bundan tek şikayet edenler Kaşmirciler. Evler ellerinde patlayınca şimdi mangala takmışlar. Ev yapılmadan zaten buralar mangal bölgesiydi. Şimdi şikayet ediyorlar. Ama nafile işlerle uğraşıyorlar..

Emir ERTEN

5 yıl önce - Pts 18 May 2015, 12:50

Ankara'da zaten mangal yakılacak alan sınırlı. Görüyorum ki mangal alanlarının dibine yerleşim alanları kuruluyor. Mangalcılar yıllardır olduğu gibi yine mangallarını yakıyorlar. Anormal olan onların mangalı yakması değil.

Misafir ffb

5 yıl önce - Pts 18 May 2015, 13:21

Kimse kimsenin mangal yapmasına birşey demiyor. Sadece mangalın toplum sağlığına zarar verecek boyutlara gelmesi kötü. En azından çocukları almasalar. O küçücük ciğerleri zehir dumanıyla dolmasın. Çocukların girişini yasaklamalılar.

(Özkan)

5 yıl önce - Pts 18 May 2015, 13:24

Evet o civarda oturanlar için büyük bir eziyet aynı İstanbul Zeytinburnu sahili gibi.

sayfa 1
123 ... 798081   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet