Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Özkan_Bayhan
5 yıl önce - Prş 14 May 2015, 18:21
Bursa İnegöl'de atıl vaziyette duran kamu binaları

Nüfusu 250 Bini bulan İnegöl'de mevcut binaların yetersiz kalması nedeniyle eski binaların yerine günümüz şartlarına uygun daha modern ve daha estetik yenileri yapılıyor bu durumda eski binalar yıkılmayı bekliyor. Geçtiğimiz hafta sonu gelip İnegöl'de Eski Hastane ve Eski Hükümet Konağının fotoğraflarını çektim. Bu iki binada yıkılacak. Her iki binada TOKİ'ye devredildi, Özellikle Eski Devlet Hastanesi ve SSK Hastanelerinin kapladığı alan oldukça büyük bu nedenle İnegöl'e güzellik katacak bir yatırımla bu bölgenin değerlendirilmesi gerekir diye düşünüyorum.

Buraya Alışveriş Merkezi yapılmasına karşıyım İnegöl'de şuan mevcut olan birçok AVM var zaten. Bunlar; İnegöl ve Bursa'nın en büyük Açık alanlı Alışveriş ve yaşam merkezi olan İnegölAVM, ÖzdilekAVM, Yeni İnegöl Katlı Otoparkının yanında yapılan önemli markaların bulunduğu AVM şu anda 250.000 Nüfuslu kente yetiyor, bana kalırsa önerim büyük bir park ve yaşam alanı olmalı mesela New York'un Central Parkı o kadar güzel bir yerdir ki ben aynısının benim ülkemde de olmasını çok isterim bence burası güzel bir Kent Parkı olarak değerlendirilebilir. Hükümet Konağı binasıyla zaten karşı karşıya olduğundan alan da oldukça geniş olur.

Yıkılacak bir diğer Bina olan İKM yada İnegöl Kültür Merkezinin yerine de büyük bir İş Merkezi yapılması bence İnegöl adına çok faydalı olur.
Bu konuyu Fotoğraflar bölümüne mi yoksa Haberler ve Sohbet bölümüne mi açsam diye epey düşündükten sonra kararımı bu bölümden yana kullandım. Ne yalan söyleyeyim Eski İnegöl Devlet Hastanesi insanı epeyce ürpertiyor Terkedilmiş bina gibi özellikle gece saatlerinde daha bir ürpertici duruyor Film yapımcısı olmuş olsam inanın burada bir korku filmi çekerdim. Geçen sabahtan gittim kimsecikler yokken fotoğraflar aldım binanın içine girmeyi düşündüm ancak birisi görür ve yanlış anlamalara neden olabilir düşüncesiyle sadece bahçeden çekimler yaptım. O günden beri hastanenin kokusu hala burnumda.

Şimdi size geçen gün çektiğim Eski İnegöl Devlet Hastanesi, Eski SSK Hastanesi ve Hükümet Konağının Fotoğraflarını paylaşmak istiyorum;

Eski İnegöl Devlet Hastanesi

(+)

Eski İnegöl Devlet Hastanesi

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Eski SSK Hastanesi

(+)

Eski SSK Hastanesi

(+)

Eski Acil Servis

(+)

Burası da yıkılacak diğer Bina olan İnegöl Hükümet Konağı

(+)

(+)

(+)

KaanErdem
5 yıl önce - Cmt 16 May 2015, 18:45

Bizim burda oyle yapilari sosyal konuta ceviriyolar az bi maliyete, bence bunuda denemeli belediye

Ali Atarca
5 yıl önce - Cum 22 May 2015, 16:19

Eski devlet hastanesi binasına çok üzüldüm ilk gördüğümde.

MehmetUck
5 yıl önce - Pts 15 Hzr 2015, 08:27

Hastanelerin yıkımına başlandı. Yeni belediye binası yapılacakmış

Berktuğ
site denetçisi

5 yıl önce - Pts 15 Hzr 2015, 08:34

Keşke yeni Belediye binasını eski Kaymakamlığın olduğu yere yapılsaydı, ya da mevcut kaymakamlık binası tadilata sokularak güzel görünüme sokulabilirdi. Çünkü o bina 99 depreminden önce yapılan sağlam binalardan bir tanesi. Ama sonuçta İnegöl Belediyesi'nin yeni binasına ihtiyacı var.

MehmetUck
5 yıl önce - Pts 15 Hzr 2015, 08:37

Eski kaymakamlık binası nerede tam olarak

EkremGOK
5 yıl önce - Pzr 21 Hzr 2015, 23:02

Burayıda ziyan edecekler Belediye Binasına gerek yok daha önce şehrin en güzeli yerinde Atatürk Bulvarında Belediye dükkanları diye bir şey yaptılar hiç tutmadı onlarca dükkana yazık oldu şimdi ek hizmet binası olarak kullanılıyor buraya da yazık edecekler işte olacağı o. Her zaman söyledim buraya büyük bir park ve AVM yapılmalıydı. Belediye dükkanları yapılırsa çok yazık olur.

Berktuğ
site denetçisi

6 ay önce - Pzr 29 Arl 2019, 20:34

Alıntı:

Kaynak: http://www.inegol.bel.tr/guncel/haberler/id/7153/ ...nle-atildi

Atıl olan kamu binalarından birisi (Eski Devlet Hastanesi) yıkıldı yerine 2018'de yeni belediye sarayı ve kent meydanı'nın temeli atılmıştı.

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet