Ana Sayfa 892 bin Türkiye Fotoğrafı
İETT Otobüsleri - Hat Tabelaları
« önceki   123 ... 567 ... 99100101   sonraki »
Ana Sayfa -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Akın Kurtoğlu

8 yıl önce - Pts 26 Arl 2005, 04:18

Alıntı:
Aynı şekilde 125 numara da Rumeli Hisarüstü ve Deniz Subay Lojmanlarına aynı numarayla sefer yapıyor, onun da ayrılması gerekir. (Örneğin 125 D)

Evet, çok doğru... Depar seferleri eskiden beri yapılagelen bir uygulamadır. Ama artık İstanbul bu tür çalışmaları kaldıramayacak kapasitede. Her hattın sadece tek bir numarası olmalı (Eskiden, Eskişehir Belediyesi de, aynı numaraları farklı renklere boyayarak, alternatif güzergâhlarda çalışan hatlar  oluştururdu: Mavi 12, kırmızı 12, yeşil 12 gibi... Aynı kalkışlı, ama farklı sona erişli... Hiç renk körlerini düşünmeden!   )

Bu türden, aynı numaralı ama farklı sonlanan hatlar varsa, bunları burada biriktirebiliriz!...  

Akın KURTOĞLU

Mustafa Noyan

8 yıl önce - Pts 26 Arl 2005, 10:48
Aynı Numaralı Hatlar

Alıntı:
Aynı kalkışlı, ama farklı sona erişli...
Bu türden, aynı numaralı ama farklı sonlanan hatlar varsa, bunları burada biriktirebiliriz!...  

Uzun süre bir tek hat numarası altında üç farklı sefer yapılan bir hat vardı:
89T HALKALI TOPLU KONUTLAR- TAKSİM
89T HALKALI TOPLU KONUTLAR- MECİDİYEKÖY
89T HALKALI TOPLU KONUTLAR- TOPKAPI

En son Mustafa Noyan tarafından Pts 26 Arl 2005, 20:17 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Mehmet Kasım
8 yıl önce - Pts 26 Arl 2005, 13:43
89 T

89T Toplu Konutlar Mecidyeköy hattı uzun bi süre önce kaldııldı.ARTIK YOK.Sadece Taksime var E-6 üzerinden.

E-5' ten Topkapıya giden Aksaraya kadar devam eden bir hat ve numarası sadece 89

alabay

8 yıl önce - Pts 26 Arl 2005, 13:59

Halbuki şu A, B, C haneleri işte tam böyle durumlar için ilginç olurdu.
Berlin'de eskiden numaraların yanına bir E geldiğinde, bu hat iştirak, yardım veya değişik hat demekti (Einsetzer -> ilaveten yerine geçen). Artık üç rakkamlı sistemle kalktı bu, ama hatlar, olsa olsa, yolu kişa giderler, ama sapmazlar, önde de yazar nereye gittiği.

B. Alabay

Mustafa Noyan

8 yıl önce - Pts 26 Arl 2005, 23:53

Mehmet Kasım
Alıntı:
E-5' ten Topkapıya giden Aksaraya kadar devam eden bir hat ve numarası sadece 89

Benim bahsettiğim dönemde 89 numara Aksaray kalkışlı idi, dediğin gibi E5 i takip ederek Sefaköy ve eski son durağı Halkalı merkezden Toplu Konutlarda son durağa varırdı.
89T ise Topkapı Eresin Oteli önündeki peronlardan hareketle Çobançeşme'ye kadar E5'i izledikten sonra Basın Ekspres bağlantı yolundan Güneşli kavşağına gelir, oradan köprüyü geçip Toplu Konutlar 1.Kısıma varırdı, sonraları güzergahı 3.kısıma kadar uzatıldı; Toplukonutlar son durak Atakent'e uzatılınca sadece 89 ve 89T nin Taksim seferi bırakılırken diğerleri iptal edildiyse de ben sabahları Mecidiyeköy'e ve E6 yoluyla Topkapı'ya depar servisi olduğunu hatırlıyordum.

Murat Erol 2
8 yıl önce - Pts 02 Oca 2006, 00:17

bu hat , nerenin hattı?

kutlay34
8 yıl önce - Pts 02 Oca 2006, 00:36

Valla bende bulamadım Hakan... İETT'nin sitesine giridim öyle bir hat yok... Belki söyle vardır;şu saatte 68 çalışır diye...

Akın Kurtoğlu

8 yıl önce - Pts 02 Oca 2006, 00:41

"68" numara, İETT'nin sitesinde yazmayan ender otobüs hatlarından birisidir. 2 yıl önce konuldu. İndirimli ve pik hattır: "Çağlayan-Şişli" (Şişli'den ring yapar ve sabahları çalışır). İlk konulduğunda tüm gün çalıştı. Sonradan azalttılar, belki de günde 1-2 seferi kalmıştır. Hatta ben de yakınlarda kaldırıldı diye biliyordum. Demek ki hâlâ çalışıyormuş.

Akın KURTOĞLU

Akın Kurtoğlu

8 yıl önce - Pts 02 Oca 2006, 00:45

İkinci bir ihtimal: Resimdeki otobüs bir MAN solo... Öyleyse Şişli civarının semtlerine verilmez bu otobüs. Demek ki, hat tabelâsını ters yerleştirmiş şoför arkadaş. Yani; "89"... 89'a da MAN Solo işler...

Akın KURTOĞLU

Murat Erol 2
8 yıl önce - Pts 02 Oca 2006, 00:52

Akın bu işi biliyor, yanıt 2'nci secenek.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ULAŞIM