Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
Misafir d10

4 yıl önce - Çrş 17 Hzr 2015, 11:20

bencede bolgede yapilasma baslamis ama keske site seklinde cevre duzenlemesi otoparki ve yesil alani cocuk parki olan binalar yapilabilseymis iyi olurmus

Resul GUL

4 yıl önce - Çrş 17 Hzr 2015, 12:10

Misafir cc9

Alıntı:
Hep belediye başkanı Hüseyin Sözlü ye yakın inşaat firmaları çoğu yeni girmiş bu işe .
Okadar Adana nın büyük inşaat firması var bir tane yok
Kimi asansör cü kimi başka sektör den yeterki ideolojiniz aynı olsun yakın olun
sorgulamadan yaparsınız istediğiniz ucube binayı.

Ben de bunu anlamıyorum Neden Adana daki büyük Firmalar girmiyor..
Galiba buralarda yapacakları Binaları kazık fiyata satamayacaklar Onun için yapmıyorlar
Biraz daha değerlenmesini bekliyorlar galiba..

Tabi Çukurovadaki gibi 600- 700 bin tl. ye Ev satmaya kalkarsalar olmayacak....
Diğerleri de Çukurova yı batırdıkları gibi Sarıçamda da Bina dikmeye devam etsinler..

Adana da H.Sözlü gelmeden önce mantık bu şekil işlemiyor muydu sanki.. ?
Adana da yılllardır işler böyle yürüyor İşini biraz doğrultan hemen müteahhit oluyor
Yoksa Yıllardan beri Çukurova da ,orada burada yapılan Binaları Hüseyin Sözlü ye yakın olan
Asansörcü Hırdavatçı vs. Sektörlerindeki Müteaahitler mi yaptı zannediyorsunuz..

Yani o zaman ki ideoloji ile şimdi ki ideoloji farklı olsa da düşünce yapısı olarak aynı ..
Yoksa Sizin Tabirinizle bunca "Ucube " Bina nereden geldi..?
O Binaları da dönemim Asansörcüleri ,Hırdavatçıları ya da Emlakçıları yaptılar..
Evet o zamankiler de sorgulamamışlardı Yeter ki Para kazansınlar Yeterdi..
Olaylara bu şekil bakarsak bir gram ilerleyemeyiz..İlerleyemiyoruz da maalesef..

15- 20 Yıl önceki Mimariyi tekrarlayıp duruyoruz.Sadece İnşaat teknolojisi değişti
Ama kafalar değişmedi Çünkü düşünce sadece Para kazanmak estetik yok..
Ne Gerek var ki Estetiğe Ver 300- 500 bin otur evine Önündeki Binayının duvarını izle O yeter sana..!!!

Ersin ÇALDIR

4 yıl önce - Çrş 17 Hzr 2015, 18:49

Sarıçam'daki inşaatlar bir anda başladı gerçekten.. Şu ana kadar Belediyelerimizden bu bölgede kayda değer önemli çalışmalar göremedik..
Adana'da yıllardır devam eden süreç burada da işliyor.. heryerde mantar gibi apartmanlar çoğalıyor..
ama daha yolları yok, altyapısı yok.. yeşil alan veya parklar yok..

Anayol üzeri altyapı vardır belki, bilemiyorum.. ancak imar planında belli olan park-yeşil alan-sosyal alan-yollar gibi unsurların şimdiden ortaya çıkması gerekiyor..

Sarıçam'daki gelişmeler ;
fotoğraflar güncel.. bazılarını dün çekmiştim, bazıları ise 4-5 gün öncesine ait..

bu iki apartman Sofulu Katı Atık tesislerinin tam karşısında yapılıyor

bu Projeler ise kuzeydeki Tokilerin yanına yapılıyor, haritada belirttiğim yerlerde inşaatları var ;

Ntepe Residences'ı daha önce de paylaşmıştım..

konumu;

Yeni Stadyum inşaatının güneyinde bir proje, inşaatı başlamış..

yine Yeni Stadyumun güneyinde, ama çukurda kalan kısımda birtakım çalışmalar vardı.
sanırım buraya da Konut yapılacak..

bu fotoğrafı ise çok uzaktan, Yüreğir Başkent hastanesinin ordan, bir apartmanın tepesinden çektim dün..

öndeki inşaatlar Hamidiye Sitesi, sağ arka tarafta görünenler ise Ntepe Residences oluyor

Emir ERTEN
4 yıl önce - Çrş 17 Hzr 2015, 22:27

Yine çirkin binalar yükselmeye başlamış. Mimari bir estetik olsa neyse de dümdüz, odun gibi bina dikme sevdasından bir türlü vazgeçmiyorlar. Hadi çok katlı yapılıyor ona bir şey demiyoruz ama bu zevksizlik nedir böyle anlamak mümkün değil.

Defalarca dile getirdim artık böyle binalar yerine bahçeli, çatılı konsept evler yapılmalı. Kişi başına düşen alan m2 bazında artmalı. Sokaklar ve caddeler daha geniş yapılmalı yeni yerleşim alanlarında. Izgara yerleşim düzeni benimsenmeli ve bol bol ağaç dikilmeli.

Artık niceliğe değil, niteliğe bakmalı. 15 katlı bir binadan çok para kazanılabilir ama kaybeden Adana olur.

güney 01

4 yıl önce - Prş 18 Hzr 2015, 00:30

bende anlamadım gıttı 25 27 26 katlı bınalar cok adana ama bı tanesındede görsellık uzerıne estetık olarak sıfır hepsı çözemedım gıttı yahuu bıraz estetıge önem verseler cam kaplama duzgun bısey olsa beton yıgınından bı vazgecsseler

Misafir 9d6

4 yıl önce - Prş 18 Hzr 2015, 00:42

gercekten de su klasik apartman mantigindan nedense vazgecilmiyor.tahminimce maliyet artiyor diye yapmiyorlar belki de.ayrica belediyenin bu bolgede altyapi kaldirim yol vs imar planindaki gibi duznlemeye baslamayisi da ayri bir garip ersin arkadasin dedigi gibi.hadi metro gelmedi ama alternatif yol park vs baslanmasi gerekmezmi yoksa erken mi daha?

yusufsezgin
4 yıl önce - Prş 18 Hzr 2015, 18:46

https://www.facebook.com/adanada.nevar/posts/4090 ...7269285296

Konu sosyal medyaya da yansımış durumda

TRemre
4 yıl önce - Prş 18 Hzr 2015, 18:57

Adamlar bu şehri yönetenlerle birlikte şehrin güzelleşmesine değil cebine giren paranın estetiğine önem veriyor ve para bunlara akmaya devam ediyor.durum böyle olduğu sürece biz konuşuruz onlar yapmaya devam eder.

Ersin ÇALDIR

4 yıl önce - Sal 23 Hzr 2015, 17:40

Yeni Stadyum çevresinde yeni birkaç proje daha ;

Sarıçam ilçesi'nin bu bölgesi 2.Kuzey Adana olma yolunda maalesef..

düzenli bir yapılaşma olursa cazibe merkezi olur, insanlar burayı tercih eder..

ama belli bir düzen olmazsa Çukurova ilçesine dönecek ;

Sarıçam Belediye binası çevresinde de konut inşaatları artmış durumda ,

uzaktan ve yakından fotoğraflar;

Yüreğir ilçesi , Serinevler mahallesi - Mustafa Kemal Paşa Bulvarı çevresinde de yapılaşmalar son evresinde artık..
yani kalan son boş yerlere de konutlar dikiliyor, sanırım birkaç yer dışında bölgede arsa kalmadı..

güncel fotoğraflar ;

Misafir a7d

4 yıl önce - Sal 23 Hzr 2015, 18:08

Alıntı:
Yine çirkin binalar yükselmeye başlamış. Mimari bir estetik olsa neyse de dümdüz, odun gibi bina dikme sevdasından bir türlü vazgeçmiyorlar. Hadi çok katlı yapılıyor ona bir şey demiyoruz ama bu zevksizlik nedir böyle anlamak mümkün değil.

Emir bey Mersin deki gerek fotoğrafını yüklediğiniz gerekse projesini paylaştığınız uyduruk binalara laf söyletmiyordunuz ama .Oraya birşey yazılınca sanki çok güzellermiş gibi bu tip binaları savunmuştunuz .Bana kalırsada bu tip bahçesi küçük tutulmuş dikey uzatılmış hormonlu binaların hangi şehirde olursa olsun güzel bir yanı yok.

sayfa 5
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET