Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 304
Reis0172
4 ay önce - Pzr 28 Nis 2019, 14:31

Real ile şambayad adanada şehircilik anlamında aynı şeyi ifade eder birbirine çok yakın ve arada otoban geçmekte birbirinide emlak piyasasında destekler bundan sonra ne büyükşehirin nede çukurova ilçe belediyesinin şambayat için yapacağı birşey yok çünkü tüm imar planları yapıldı. İlçe belediyesi ruhsatları vermez desen soner çetin vermeye dünden hazır çünkü oranın bütün sıkıntılarını bitiren o Büyükşehir yolları altyapıyı yapmaz desen buda zeydanı bitirir çünkü bina var yol yok oranın insanı bunu affetmez sarıçamdakiler gibi yine gözü kapalı oy vermez. Şambayat için artık geri dönüş yok belki zeydan karalar bu lafı hükümeti kıskac altına almak için demiştir çünkü hükümet burayı yakından takip ediyor neticede çok güzel bir yer ve kamu kurumlarının 1500 dönüm arazisi var iyi para

Misafir 074

4 ay önce - Pzr 28 Nis 2019, 15:30

Zeydan her yeri imara açarsa kaybeder

Misafir f0e

4 ay önce - Pzr 28 Nis 2019, 16:25

Yeşilyurt mahallesi gibi acil kentsel dönüşüm bekleyen yerler varken heryeri imara acarsanız adana nın çehresi değişmez düzelmez

Reis0172
4 ay önce - Pzr 28 Nis 2019, 17:33

Adanada kentsel dönüşüm ilerlemiyor çünkü insanlar paraya değil daireye bakıyor kentsel dönüşüm olmuyorsa imar vermeyerek kentsel dönüşüm olmaz yeni imarlarda şart bugün gürselpaşada daireler 4+1 ler 500bin tl civarı bunun nedeni konut azlığı sarıçam diyeceksiniz oraya gitmiyecek insanlar var. İnsanlar yaşadığı yere iş yaptığı yere 15 km taşınmak zorunda değil aynısı orada olupta çukurova tarafına geçmek zorunda değil. Aynı zamanda sön zamanlarda yapılan konut sektörü çılgınlığı adanada pek olmadı diğer şehirleri görmenizi tavsiye ederim ondan sonra adanada ki konut sektörünü yargılarsınız.

Misafir 16d

4 ay önce - Pzr 28 Nis 2019, 19:02

Anladığım kadar dağda taşta arazi olan imar gelsin bekliyor, ama bunlar tamamen rantçı bir düşünce, düşünün bir Şehre gidiyorsunuz ve o Şehir adeta harabeye dönmüş içiçe girmiş gecekondularla dolu, ilk itibar zaten kötü, o zaman ne yapmak gerekiyor, o Şehri daha modern daha yaşalınır bir hale getirmek, şimdi siz bu çarpık ve harabe görüntüsü veren yapıları kaderine terk edeceksiniz Şehrin bilmem ne kadar dışına imar izni vereceksiniz, peki ben buradan arazi arsa her neyse olan Hemşerilerime diyorum, yarın olası bir depremde yerle bir olacak bu gecekonduların altında kalacak çoluk çocuğun hesabını kim verecek, o zaman vicdanınız rahatlayacakmı, bir iki kuruş rant uğruna bu Şehrin talan olmasına gelin hep birlikte izin vermeyelim, Dünyada tarım alanları her geçen gün yok oluyor, gıda fiyatları aldı başını gidiyor, bizim yönetilerek ve duyarsız halkımızda tarım alanlarını yok etmekle meşgul, o zaman çıkıp Soğan Patates Un niye pahalı diye dert yanmayın.

Misafir 05e

4 ay önce - Pzr 28 Nis 2019, 20:51

Tarım arazilerimizin her geçen gün azaldığı doğrudur. Tek çözüm tarım arazilerini imara açmak yerine eskimiş harabeye dönmüş plansız m ahallelerimize kentsel dönüşüm yapmalıyız. Eskimiş mahalleri kentsel dönüşüm ile yeniden hayata dondurebiliriz ama yok olan tarım arazilerini geri getirmeyiz.

Misafir b57

4 ay önce - Pzr 28 Nis 2019, 23:24

MaaşAllah bakıyorumda bu platformdada doğa severlermi dersin tarımı destekliyenlermi dersin yok efendim acıtasyon yapanlarmı dersin yok deprem olursa çoluk çocuk altında kalırsa vicdanınız rahatlarmı bir kere Allah korusun böyle birşeyi derim ikincisi ise sanki sanırsın buradakiler mütahitte binaları yaparken malzemeden çalmışta bir deprem olduğunda çocuklar altında kalırsa vicdanınız rahatlarmı arkadaş söz konusu Real veya Şambayat gibi yerler imara açılıncamı bunlar aklınıza geliyor yada daha öncede söylemiştim gecekonduları gelip yıktılarda yani kentsel dönüşüm olduda başka bir yerlerin imara açılmasımı buna engel oldu ne kadar saçma sapan konuşuyorsunuz

Reis0172
4 ay önce - Pts 29 Nis 2019, 02:31

benim için real kadar kentsel dönüşümde önemli çünkü denizlidede evimiz var(400 m2 bahçeli) ama şunu çok iyi biliyorum ki bizim komşular oldukça kentsel dönüşüm olmaz. Kentsel dönüşüm bekleyen arkadaşlar öncesinden anlaşmayı bilecek bilemiyorsa o zaman konuşmayacak arsası kadar daire talep edecek evi kadar değil bugüne kadar Yeşilyurt gibi bir yer dönüşmemiş ise ya belediye plan iptali yapmıştır yada hak sahipleri hakkından fazla istemiştir kimse kusura bakmasın kentsel dönüşüm bekleyen insanda kendisi için bekliyor onlarda kendi rantının peşinde. Kentsel dönüşüm istiyorum ama olmuyor o zaman benim konut ihtiyacım karşılanacak düzenli bir şekilde yeni yerler imara açılacak kimse kusura bakmasın. Bana realde mi oturursun yoksa dönüşmüş denizlide mi diye sorsalar dönüşmüş denizli derim 25 yılım orada geçti çünkü kimsede gelip kendini bu sayfada halkçı başkasınıda rantçı ilan etmesin

Misafir e42

4 ay önce - Pts 29 Nis 2019, 10:33

bunu zeydan birebir söylemiş büyükşehirdeki imar başkanı oktay bey e .imara açılacak en mantıklı en prestijli yer real ve çevresidir diye

Misafir 095

4 ay önce - Pts 29 Nis 2019, 14:18

Misafir e42 şunu bir türlü anlamadınız kardeş iş artık zeydanda degil bütün prosüdürler tamamlandı şambayat için herşey bitti alınabilecek bütün devlet kurumlarından onay alındı sende kalkmışsın yok zeydan realı açacak yok öyle yok böyle bekle gör bakalım realimi açılacak şambayttmı önce çok degil 1 ay sonra şambayat yeni tapular dagıtılacak ondan sonra inşaatlar başlıyacak sizin realin en az 1 yılı var açılması için bir şey ortaya atıyorsun araştırda gel konuşş

sayfa 304
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET