Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 303
Misafir 835

2 ay önce - Sal 16 Nis 2019, 19:54

Mithatpaşa konusuna katılıyorum ordan yürüsen valilik 5 dakika, orada yoğunluk zaten 2,4 ama Sözlünün Sarıçam sevdası yüzünden orası da 5 sene durdu, mütahitler ya girmedi ya da sözleşme yaptıkları halde evleri yıkmadı. Şimdi de kabasakal şambayat muhabbeti var ,yazık olur bir 5 sene daha gider.

Reis0172
2 ay önce - Sal 16 Nis 2019, 22:29

Real için mahkemenin vermiş olduğu bir yoğunluk kararı veya emsal olarak belirlenen bir bina yok çünkü şimdiye kadar realde yapılan hiç konut yok real avmnin kendisi 1.0 yoğunluklu anemon ve bozkurtlar rezidans için özel turistik alan toki ise toplu konut alanı bu imar planları ise farklı olduğu için konut alanlarının tamamına uygulanmaz. Aynı zamanda Tarım Bakanlığı ise buranın düşük yoğunluklu olması için karar vermiş çevre ve şehircilik bakanlığı ise ona göre 25000lik onaylamış. Real bölgesini bu koşullarda 0.8 yoğunluklu olması ve 5 kat sınırlı olması zemin ve teras farkı oluşturur buda gayet yeterli bir imar umarım biran önce geçerde bizde bu gurbetten kurtuluruz.

Misafir 638

2 ay önce - Çrş 17 Nis 2019, 13:07

Reis072 rumuzlu arkadaş sen real ve sarıhuğlar bölgesi için gerçekten altyapısı olan bilgiler veriyorsun... 0.8 yoğunluk teras 5 kat max bunlar yatay mimari için çok güzel kaliteli sitelerin olmasına müsait. Benim bu bölge için zeydan karaların ne düşündüğü ve bu alanın. En kısa zamanda imara açılması çünkü bu bölgede yapılar çok kaliteli ve yeni bir mimari demek .iş büyükşehirde bitiyor itirazlar yapıldı hepside red edilldi arsa sahiplerinin yaptığı itirazlar... süreç nasıl işleyecek acaba

Reis0172
2 ay önce - Çrş 17 Nis 2019, 16:25

Şuan real civarının ilgili imar dosyası ilçe belediyesi meclis komisyonunda seçimden önce ilçe belediyesi mühendisleri Mart meclisine yetiştirdiler mecliste komisyona havale etti Nisan ayı meclisi ise uğraşmaz çünkü meclis ilk kez toplandığı için bir takım resmi işler komisyon belirleme gibi işlerle uğrasacaklardır. İlçe meclisi onaylayıp büyükşehire yollayacak sonra büyükşehirde onaylandıktan sonra tekrar ilçe belediyesine gönderilecek ve seyhan belediyesi ayrı bir onaya gerek kalmadan askıya çıkarak( 1ay) imar planı yürürlüğe girecek. Bu süreç en az 3 ay demek. Zeydan Karalar burası için uğraştı ama o zaman seyhan başkanı idi şimdi Büyükşehir başkanı daha farklı düşünebilir.

Misafir 7f3

2 ay önce - Çrş 17 Nis 2019, 20:22

benim tahminmce real bölgesi sadece imara açılacak gibi duruyor .adananın prestiji ve marka değeri olacak bölge...şambayat ve kabasakaldan ziyade en öncelik verilmesi yer bencede....ama zeydan karalar ne düşünür bilemem 0,8 yoğunluğu onaylarsa otopark ve tersla bu 1,1 yoğunluğa denk gelir

Misafir 511

2 ay önce - Prş 18 Nis 2019, 17:28

Nasıl 1.1 denk geliyor ? Anlamadım?

Misafir e42

2 ay önce - Prş 18 Nis 2019, 19:31

reis0172 e daha iyi açıklar otoparktan dolayı tera kullanım hakkı doğuyor

Misafir 7b5

1 ay önce - Cum 19 Nis 2019, 09:55

Benim orda 1000m2 arsam var. Nasıl oluyor otopark ve teras hesaplanmasi

Reis0172
1 ay önce - Cum 19 Nis 2019, 15:09

realde ilk başta katlı otopark yapıldığında yüzde 40 yoğunluk artar dediler ve bu imar planında yazıyordu ama şimdi öyle bir şey yok diyorlar. Muallakta olan bir konu pek ümit bağlamayın derim

Misafir 7f3

1 ay önce - Pzr 28 Nis 2019, 14:05

zeydan karalar dediğine göre adananın en prestijli yeri olan real çevresini düşük yoğunluklu imara açacam demiş.şambayat kabasakal için daha erken demiş

sayfa 303
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET