Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 298
Misafir 835

8 ay önce - Pzr 24 Şub 2019, 11:45

Eksik kalmış, bir de her yerde inşaat firmalarının tabelaları var demişsin, ben sana mithatpaşada örnek vereyim evet var üstlerinde bilmem ne inşaat proje alanı yazıyor, ama kaç senedir duruyor o tabelalar biliyor musun 6-7 senedir duranı var , o kadar ki o tabelalar paslandı pas tuttu, mütahite gidip hani noldu niye başlamadın diye soranlara adamlar başka inşaatlarım var sıranız gelmedi diye cevap alıyorlar, başka inşaatlar işte Sarıçamdakiler. Öyle tabela asmakla kentsel dönüşüm olmuyor, ayrıca asılan tabelalar devede kulak , güneydeki gecekondu yığınını düşünecek olursan binde biri bile değil.

Misafir 099

8 ay önce - Pzr 24 Şub 2019, 18:41

Oncelikle bu kadar tepkisel ve emir verircesine konusmaniza pek bir anlam veremedim fakat hem saricamdaki konutlar elde kaldi deyip hem de butun mutahitler saricama gidiyor diyerek kendi icinizde bile bir celiski yasamissiniz zaten bunu fark edemeyen biri olarak sozlerimi anlayamiyor olmaniz cok normal bu nedenle ciddiye almiyorum.. sanirim size gore butun mutahitler gerizekali ve mis gibi sinanpasa varken kalkip "itin oldugu yer" dediginiz saricama gidiyorlar.. ben sizin mantiginizla baska bir aciklama bulamadim.. ne yapalim hadi butun bu gerizekali mutahitleri dovelim ve rahatlayalim olur mu.. hem siz de biraz olsun sakinlesmis olursunuz ve burada "size gore çöp olan" boş muhabbeti yapmamis oluruz.. ne kadar guzel cozum.. size ve genel olarak herkese son iki mesajda mutahitlerin aptal olmadigini ve merkez yerine o "itin oldugu yer" dediginiz yerlere gitmesinin asil nedeninin cikarcilik ve yerel yonetimler oldugunu yoksa hic bir mutahitin "itin oldugu yere" gidecek kadar aptal olmadigini, kisaca iki yere de esit davranilsa mutahitlerin gozu kapali sinanpasayi tercih edecegini anlatmaya calistim.. ustelik saricama verilen yuksek yogunluklu imara sonuna kadar karsi cikan biri olarak.. bana kalsa merkezde donusumu ozendirmek adina yuksek yogunluk merkez disina yani "itin oldugu yere" dusuk yogunluk/mustakil imar verir ve sorunu bu sekilde cozerim isteyen sehir disinda huzurlu bir hayati secer isteyen digerini.. sonucta saricami ben imara acmadim o igrenc binalari da ben yapmadim hicbir yerde de arsam yok sadece adanayi seven bir insaat muhendisiyim o kadar.. sorun degil herkes algilayabildigi kadar anlar ve kendine yakistigi sekilde cevap verir.. saygilar

Misafir 835

8 ay önce - Pzr 24 Şub 2019, 19:21

İster anla ister anlama , bir mütahit için üzerinde 10 tane ev 50 tane mirasçısı olan bir arsa yerine , boş ve tek sahibi olan arsaya bina dikmek her açıdan çok daha kolay, sen Sarıçamı açıp başka yerleri açmazsan veya her iki yeri de aynı anda açarsan şuanda olan olur, yahu neyi tartışıyoruzki Sarıçama bu kadar bina o zaman niye yapıldı, sanki bunlar sinanpaşaya yapıldıda haberimiz yok, benim söylediklerim yanlıştı madem sarıçama yapılan 10 bin konut ne oluyor, söylediklerimin en büyük somut ispatı, evet ellerinde ev kaldı çünkü ülke ekonomik krizde ve mortgage kredileri çok yüksek , kentsel dönüşüm var diyorsun ben 7 senedir paslanmış tabelaları görüyorum . Üstelik bunlar realize olup gerçekleşse bile güneyin kaçta kaçı ederki, ayrıca nüfusu 3600 artmış bir Adananın yeni konuta ihtiyacı yok, kabasakalı açsan alan çıkmaz, güneyi yıkıp apartman diksen gene elde kalır evler, cevap felan beklemiyorum bu arada sizden.

Misafir 885

8 ay önce - Pzr 24 Şub 2019, 19:56

ikinizde yanlışsınız bence. hem kentsel dönüşüm hemde şehrin güneyi ve kuzeyi imara açılsın. arz taleb meselesi kim nerde bina yapmak istiyorsa yapsın kim nerde yaşamak istiyorsa yaşasın. olay bu kadar basit

Misafir 404

8 ay önce - Pzr 24 Şub 2019, 20:20

Misafor 099 kardesim yaniliyorsun.Cunku senin dedigin mantikla giderse Adana niteliksiz genisler durur.Yani dunyanin en buyuk koyu haline gelir.Hatta geldi bile.Kentsel donusum gereksiz yere imar bolgeleri acilmasini ve ozellikle tarim alanlarinin betonlasmasini engeller.Ha ihtiyac varsa genislesin ama su an ihtiyac yok.Niye cunku merkez ilcelerde bile o kadar cok niteliksiz gecekondu yapilarin oldugu mahalleler duruyorki inanamazsin.Hatta iralari bosver daha Saricamda Sahintepe Mahallesini ve Buruk bolgesini git gor ve gizlerinle gor.Daglioglu mahallesini gulbahcesini git gor.Yillardir insanlar yaziyor ciziyor.Adana ha bre genisliyor ama insana ve Adanaya yakismayan mahalleler kaliyor Merkezinde.Bunu anlamiyorsunuz.Saricam imara acilmasaydi bu mahalleler donusecekti.Sinanpasa ayri bir konu.Orasi yillardir Adana icin kanayan bir yara.Maalesef beceriksizlik.Yine soyluyorum kentsel donusumle trafigi bile duzeltebiliriz.Yeterki yeni imar bolgeleri acmayalim.Dost aci soyler.Inanin Adana havaalaninin genisletilmesi bile kentsel donusum kapsaminda Adana icin cok buyuk bir hamledir.

Misafir 404

8 ay önce - Pzr 24 Şub 2019, 20:35

Misafir 885 ikisi de bir arada olmaz once kentsel donusum yaparsiniz butun sehri adam gibi nitelikli hale getirirsiniz sonra ihtiyac varsa yeni imar bolgesi acarsiniz.Yoksa elinizde dunyanin en buyuk koyu olarak Adana diye bir sehiriniz olur.Elinizde tarim yapacak tarim alani bile kalmaz.Bunun en iyi ornegi Adana havaalanini genisletmek yerine Yeniceye yeni bir havaalani yapmaya calismak olmustur.Burada bir akil ve mantiktan bahsedilebilir mi? Allah akil fikir versin diyorum.

Misafir 404

8 ay önce - Pzr 24 Şub 2019, 20:55

Yetkili biri olsam Adanada en az 20 yil yeni imar bolgesi acmam.Ancak duzelir.Kentsel donusume izin veririm sadece.Kentsel donusum sayesinde trafigide de duzeltirim.Adana havaalanini da genisletirim. Yenice havaalani projesini de iptal ederim.Metronun 2.etabina el atarim.Ilcelere demiryolu ulasimi saglarim.Adana ucar gider.Ornek veriyorum Adana saglik kampusu ve Yeni Arkeoloji muzesi kentsel donusum acisindan iyi birer ornektir.

Misafir 835

8 ay önce - Pzr 24 Şub 2019, 21:31

misafir404 evet aynı şeyi söylüyoruz , ikisi aynı anda olmaz, ama benimki olsa dahi dedim, yoksa ikisi aynı anda olsun vs asla demiyorum,Adananın merkezinde onbinlerce dönüm arsa var üstü gecekondu yık onları varsa konut ihtiyacını gider, sanki Adana arsa üretemiyor gibi 15km öteye şehri taşımak kente ve kentliye ihanettir, meendiz bey daha iyi bilir gerçi.

ceyhanlı umut
8 ay önce - Pzr 24 Şub 2019, 22:11

yeni imar alanında en az 5000m2 arsa ve 8 kat sınırı var merkezde 2.4 yoğunluklu evi dönüştürmekte aynı avantaja sahip
yani Kısacası Şambayadı da bir bina dikmek istiyorsan 5000 m2 arsa alacan ancak 8 kat çıkabilecen
ama Mithatpaşa 5000m2lik bir alanda kentsel dönüşüm projesi yapsan
5000*2.4=12000 m2 ilk inşaat alanı eder her kat 100 m2ilk iki daire olsa 3 tane 20 katlı blok çıkar

Misafir ca9

8 ay önce - Pzr 24 Şub 2019, 22:23

ceyhanlı umut bir söz varya seninkide o hesap hem nalına vuruyon hem mıhına diğer sayfada yani diğer platform'da Şambayat'la ilgili Soner Çetin'in verdiği müjdeli haberi paylaşıyorsun buradada Şambayat'la mithatpaşa mahallesini kıyaslıyon yani mithatpaşa'da inşaat yapılması daha iyi demeye getiriyon hayırdır kardaş ne ayak söylede bizde bilek

sayfa 298
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET