Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 297
Misafir a21

8 ay önce - Sal 19 Şub 2019, 12:05

krediler düşüyor kuveytturk 1,58 oran olarak güncelledi. ziraat de bu hafta 1,55 olacak.

Misafir 1f1

8 ay önce - Sal 19 Şub 2019, 17:52

Arkadaslar hakikaten anlamsiz bir tartisma yasiyorsunuz.. herkes kendi penceresinden bakiyor haliyle herkes kismen hakli fakat bir de bilimsel gercekler var.. dunyanin hangi sehrinde olursa olsun sehirler dogasi geregi buyur ve genislerler buna engel olamazsiniz onemli olan bu genislemenin mantikli ve planli olmasidir.. kaldi ki Turkiye'nin her sehrinde oldugu gibi Adana icin de gelisme/genisleme bolgeleri merkezi yonetim yani bakanlik tarafindan belirlenmistir.. daha once de bu baslikta paylastigim gibi sambayadi ve saricam bolgesi Adana'nin gelisme rezerv konut alanidir.. ornegin Antalya icin de dosemealti ve sehrin dogu bolgeleri gelisme konut alanidir vs.. bir yerin imara acilmasi mevcut kentsel donusumun yapilmayacagi anlamina gelmez haliyle orasi acilmasin da burasi donussun gibi cocukca bir mantik en basitinden bilimsel olarak dogru degildir cunku sehircilik boyle bir sey degildir.. elbette kentsel donusum yapilacak ve yapiliyor fakat kentici trafik hepimizin malumu iken bir de buralari apartmanlarla doldurmak akil mantik isi degildir.. nufusun kademeli olarak kent merkezinden disari dogru aktarilmasi dogru ve gerekli olan tek seydir aksi halde sehri yasanmaz bir hale getirirsiniz.. bununla beraber kent merkezi degerini hic bir zaman kaybetmez kimse merkeze iki dakika mesafede yasamak varken yarim saat uzakta yasamak istemez bu da dogal olarak merkezi her zaman daha cazip kilar siz istediginiz yeri imara acin merkez kadar degerli olmaz bu en azindan calisan kesim icin boyledir haliyle donusum olmayacak diye korkmak anlamsiz ve cocukcadir.. eger gecen bes yilda adam gibi donusumler olmadiysa bu daha cok yerel yoneticilerin hatasidir.. bugun ben Adana merkezde otel ya da rezidans vs yapmayacak adam tanimiyorum eger yapilmiyorsa bunu kent merkezine gozunu kapatmis olan mevcut buyuksehir bld baskanina sorun "ki buna ragmen yine de yapiliyor".. sonuc olarak kimse kusura bakmasin ama kentsel donusum olacak diye kent merkezini beton yigini yapip 2 milyon insani buraya sıkıştırmaya kalkamazsiniz.. bu Adana'nin merkezine cok daha buyuk bir ihanet olur.. zamaninda cukurova imara acilmasaydi 400 bine yakin bir nufus bugun seyhanda yasiyor olacakti o zamanki trafigi kaosu hava kirliligini dusunun hayal etmesi bile kotu.. biraz daha genis dusunelim artik.

Misafir 1f8

8 ay önce - Çrş 20 Şub 2019, 01:24

Barbaros Mahallesinde oturan bir arkadaş yokmu Kentsel dönüşüm kapsamında yeni yapılan konutların fotoğraflarını çeksin, biraz bilgi sahibi olurduk en azından

Misafir cb6

8 ay önce - Prş 21 Şub 2019, 12:19

Baskana dunku toplantida saricami sordum. Oraya cok daha hizli sek8lde yatrmlar yapilacagni oranin cazibe merk3zi olacagini soyledi.
Ayrica aritma tesisi kaldirilip millet bahcesi yapilacak.
Carkipare ve boynuyogun ve beycelinin bir kismina yogunluk verilecekmis.

Fırtına34
8 ay önce - Prş 21 Şub 2019, 18:54

Hangi başkana sordun ve toplantı içeriğini Daha detaylı anlatır mısın

Misafir 403

8 ay önce - Cmt 23 Şub 2019, 09:47

Misafir 1 f 1 kardesim size katilmiyorum.Kentsel donusum sehir merkezlerini beton yigini yapar ve sehir merkezlerindeki trafik yogunlugu kentsel donusume bir engeldir demeye calismissiniz.
1.Kentsel donusumu zamaninda yerinde ve projeli yaparsaniz trafigi de rahatlatabilirsiniz(yollarinizi genisletebilirsiniz kavsaklarinizi duzenleyenilirsiniz vs.
2.Su an sehir merkezlerinde o kadar cirkin ev-bina o kadar cikmaz veya dar sokak o kadar metruk yapi var ki yikilip yerlerine yenisi yapilsa ve pay birakilsa dogal olarak yollar caddeler genisler zaten ve beton yigini haline de gelmez
3.Yuregir ve Seyhanda bunun cok ornegi var.O kadar cok gelisiguzel eski veya metruk bina var ki.Duzelebilir.Ornek :Eski orduevi yikildi yol genisletildi.Ne oldu guzel olmadi mi?Eski muzenin duvari geri cekildi.Yol genisledi.Guzel olmadi mi.Girne koprusu genisletiliyor.Guzel olmuyormu.Hakeza Sinanpasa mahallesi.Yillardir Adana icin bir kamburdur.Bana gore.Sinanpasa yillar once cozulseydi.Belki Saricam hic imara acilmayacakti

Misafir 5f2

8 ay önce - Cmt 23 Şub 2019, 16:35

Arkadaşlar real civarı ile ilgili bilgisi olan var mı

Misafir 099

8 ay önce - Pzr 24 Şub 2019, 02:18

Misafir 403

"Misafir 1 f 1 kardesim size katilmiyorum.Kentsel donusum sehir merkezlerini beton yigini yapar ve sehir merkezlerindeki trafik yogunlugu kentsel donusume bir engeldir demeye calismissiniz."

Merhaba böyle bir şey demeye çalıştığımı hatırlamiyorum.
Sadece şehirlerin doğal olarak büyüyüp genişleyeceğini söyledim buna engel olmanın da mantıksız olduğunu hatırlattım o kadar.
Merkezin dönüşmesini herkesten çok ben isterim fakat bunun yeni imar alanlarının açılmasıyla doğrudan bir alakasının olmadığını ifade etmeye çalıştım hatta buna örnek olarak merkezin gelişme konut alanlarından her zaman için daha değerli olduğunu söyledim.
Sanırım tam olarak anlayamamışsınız.
Benim buradaki itirazım "x yere imar verilmesin de merkez dönüşsün!" kafası yaşayan arkadaşlaradır.
Yaklaşık 2 milyon insanı sırf merkez dönüşecek diyerek tek bir ilçeye hapsedemezsiniz.. misal ben çukurova'da yaşıyorum ve kendimi beton yığını arasında sıkışmış hissediyorum bütün bu nüfusun bir de seyhan'da kaldığını düşünün hepimiz 40-50 katlı gökdelenlerde mi yaşayacaktık? O trafiği rahatlatmak için 3 katlı kavşaklar yollar mı yapacaktık? Kısaca tokyo gibi mi olacaktık?
Seyhan'ın mevcut nüfusu ve kent merkezi olması hepimizin istediği o dönüşüm için yeterlidir.. zaten vizyon sahibi yerel yöneticiler olduğunda dönüşüm de oluyor misal zeydan karalar tarihte ilk defa güney mahallelerde ve hatta kent merkezinde kentsel dönüşümü başlattı.. önemli olan hep birlikte bunun arkasında durmaktır..

Misafir 099

8 ay önce - Pzr 24 Şub 2019, 04:59

Misafir 403 bir ekleme daha yapmak istiyorum daha kolay anlayabilmeniz adina..
Sinanpasanin yerinde saymasina sebep olarak saricami gostermissiniz ki son derece sacmadir.
Oncelikle konutlar ticari amacli yapilir yani bir arz talep hali vardir haliyle bir yerin gelismesi veya donusmesi tamamen oraya verilen degerle ve taleple alakalidir dogal olarak herkes daha degerli ve talep edilen yerde insaat yapmak ister..
bugun saricamdaki bir binayi alip sinanpasaya getirin degeri ayni gun iki kat artmazsa ben de bir sey bilmiyorum buna ragmen adam gidip sinanpasa yerine saricama yapiyorsa bunun sebebi tamamen burokrasidir cikar catismasidir ve yoneticilerdir..
Saricama imar verildi diye butun adana oraya mi tasindi ya da sambayata imar verilince herkes oraya mi kosacak? Tabi ki hayir..
Bugun hem saricama hem de sambayata ragmen insaat firmalari yuregirde seyhanda proje gelistiriyor kentsel donusum yapiyor her yerde tabelalar var bu bolge x firmasinin kentsel donusum alanidir yaziyor.
Ornegin alparslan turkes bulvari yol kenari komple kentsel donusum alani ve teker teker yapiliyor..
Kaldi ki sinanpasa yillardir bu halde saricama imar verilmeden once de sinanpasa boyleydi..
Butun bu gercekler merkezdeki kentsel donusum ile merkez disina imar verilmesinin birbiriyle dogrudan bir alakasi olmadigini acik bir sekilde gosteriyor.
Saygilar.

Misafir 835

8 ay önce - Pzr 24 Şub 2019, 11:38

Misafir099 yazdıkların bilimsel cümleler ile süslenmiş saçmalık, hatta çöp. Herkes bilirki bir şehrin belli sayıda konut ihtiyacı vardır, bu konut ihtiyacı giderildikten sonra bu arzı yapacak olanlar yani mütahitler fazlasını yapmazlar. Adananın konut ihtiyacı son 5 yıldır Sarıçama dağın başına yapılan konutlarla giderilmiştir , hatta fazlası dahi yapılmıştır şuan bir çoğu elde kaldı 99 bine daire var Sarıçamda.
Adananın konut ihtiyacı şehir dışındaki üstü boş arsalar ile giderilince kentsel dönüşüm diye bir şey yaşamadık. Sarıçamdaki apartmanı al sinanpaşaya taşı değeri iki katı artar demişsin, hayal ürünü farazi olmayacak şeyler anlatma, meselede o zaten, yapılan yapıldı yapılmayan yapılmadı.
Şimdi Kabasakal ve şambayattaki( Adana tabiriyle kör itin öldüğü yere ) boş arsalara yeni apartmanlar yapılarak,minimum bir 5 sene daha kentsel dönüşüm olmayacak, orada yapılacak apartmanları da kent merkezine taşıyamayacağına göre değeri 2 katı artmayacak, yapılan oraya yapılacak çünkü. İnsanların bir ömrü var merkezdeki arsalarının ne kadar değerli olduğunu onlara söylemenin bir manası yok, talep olmadıkça. Sen onlara her defasında bir 5 sene daha bekle diyemezsin, şuan Adanada olan bu.

sayfa 297
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET