Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 296
Misafir 0b2

3 ay önce - Pzr 17 Şub 2019, 09:40

sarıçamda dagın başına inşaata açılınca sorun yok konu şambayat olunca birden kentsel dönüşüm sevdalısı oluyorsunuz sizi gibi sarıçamcılar sizi

Misafir af3

3 ay önce - Pzr 17 Şub 2019, 09:44

Şambayadı 11181/1 parsel hakkında bilgisi olan var mı ... Birey koleji civarı...

Misafir b12

3 ay önce - Pzr 17 Şub 2019, 12:28

Anlama özürlü misafir 0b2 benim yazıma bakarsan hem sarıçam hem de kabasakaldan bahsediyorum, ayrıca sarıçamda dağın başına ev yapıldığı yüzde yüz doğrudur bu lafın orjinali bana aittir burada defalarca aynen dağın başına lafını ben kullandım, kabasakal-şambayat için de Adanamızın güzel lafı kör itin öldüğü yer lafını kullanmış biriyim, çünkü öyle.
Not :Çukurovada 15 sene kooperatif parası ödeyerek daire almış hiç bir yerde 1 metre dahi arsası olmayan biriyim, rantını da al git arkadaş, azıcık oku azıcık düşün azıcık kentlileş, kent nasıl olur olmalı birazcık beyin pratiği yap.

Misafir 6e4

3 ay önce - Pzr 17 Şub 2019, 16:48

Zamanında mahfessığmaz dağ başıydı. Şimdi şehrin göbeği .
Sambayat ve Sarıçam mutlaka gelişecek.
Sarıçam sadece biraz daha hızlı gelişiyor. Stadyum , iki üniversite , Balcalı ve şehir hastaneleri orda olması büyük avantaj.

Gerçekçi olmak lazım.

Misafir b12

3 ay önce - Pzr 17 Şub 2019, 17:47

Buradaki konu o değilki, o vakit ben de size bir örnek vereyim , benim yaşım 47 bundan 30 sene evvel benim gençliğimde Kurttepede adam kessen kimsenin haberi olmazdı, şimdi 500bine daire var.
Buradaki konu neden anlaşılmıyor ?
Ben ve Resul gibi forumdaşlar şunu diyoruz, şehrin dışındaki boş arazilere imar izni verilerek şehrin merkezindeki mahallelerde kentsel dönüşüm olmamıştır, çükü siz Adananın konut ihtiyacını buralarda yüzlerce apartman ve binlerce daire yaparak karşıladınız, müteahhit de üstünde 5 ev 25 mirasçı olan mahalle arsası ile uğraşacağına , bir tek sahibi olan sarıçamdaki arsa sahibi ile anlaştı.
Adananın 5 senesi kentsel dönüşüm olmadan heba oldu.
Şimdi Kabasakalı imara açarak bir 5 sene daha kentsel dönüşümü unut.
Halbuki kentsel dönüşümün sosyal faydası ekonomik faydasından kat katfazladır, her şeyden evvel vatandaşları devletine daha bir bağlar, sahip çıkıldığını ayrımcılığa uğramadığını hisseder, şuanda varoş diye tabir edilen semtlerdeki gençler isyan ediyorlar , etmesinler de ne yapsınlar?
Ayrıca bu semtler suç yuvası, olmayıp da nolacaktı, sağlıklı bir çevre yok ki, unutulmuşluk, hor görülmüşlük içerisindeler.
Siz hiç Özalda oturan bir gencin kap kaç yaptığını , ya da uyuşturucu sattığını gördünüz mü?
Şimdi kendi arazisi imara açılıyor diye sevinenler bilsinlerki kentsel dönüşümün olmadığı her gün suç ve suçlu artmaya-varolmaya devam edecek, unutmasınlarki bir gün kendileri de buralardan çıkan bir suçun mağduru olabilirler, kentsel dönüşümün kentte yaşayan en zengini de dahil tüm şehir halkına doğrudan ya da dolaylı olarak pozitif etkisi vardır.
Aman bana ne ben lüks semtte oturuyorum demek seni kurtarmaz, sen yolda yürürken birisi kap kaçı yapar gider, sen pastayı eşit dağıtmazsan , sen milletin tüm kesimlerinin refahtan pay almasını sağlamazsan , birileri bunu illegal yoldan kendisi sağlamaya çalışır , bu da çok mağdurlar yaratır. Aslında her iki kesimde şahsi fikrime göre mağdurdur, biri doğrudan suçun mağduru diğeri ise hem mağdur hem MAHRUM bırakılmış.

Nadiro
3 ay önce - Pzr 17 Şub 2019, 17:49

Barbaros Mahallesinde Kentsel dönüşüm kapsamında bir kaç aydan beri yeni konutlar yapılıyor ve kimse orada yapılan dönüşümden bahsetmiyor, sabah akşam varsa yoksa Şambayadı Sarıçam, ya kardeşim Barbaros’ta yapılan yeni konutların bir kaç fotoğrafını burada paylaşıp biraz bilgi sahibi olmak varken yapılan icraatlari konuşmak varken kulaktan duyma lafları burada gündem yapıyoruz.

Misafir c21

3 ay önce - Pzr 17 Şub 2019, 18:42

Şambayadi mahallesi valilige 17 km. Carkipare 11 km. Nasil dag basi oluyor anlamadim.
Baska birsey yazmiyorum . Cunku biktim bos insanlardan.

Misafir b12

3 ay önce - Pzr 17 Şub 2019, 19:27

Peki Valiliğe 500 metre ( 0.5 km) ötedeki Mithatpaşa ve Denizli mahalleleri neden gecekondu ? Efendi madem biz boşuz sen izah ediver bir zahmet ?

Misafir c21

3 ay önce - Pzr 17 Şub 2019, 19:52

Adanaliysaniz denizle ve mithatpasanin ne oldugunu bilirsiniz.
Hangi acidan baktiginiza bagli

Misafir db0

3 ay önce - Pzr 17 Şub 2019, 21:09

bos konuşmayın adana hepimizin ayrım yapmayın

sayfa 296
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET