Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Adana daki Kentleşme Olgusu ve İmara Açılan Bölgelerdeki Gelişmeler
« önceki   123 ... 114115116 ... 188189190   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 115
Misafir 0f4

3 ay önce - Sal 06 Mar 2018, 23:18

Realin orada bahçeşehir koleji arkası yoğunluk 1,2 mahkemede artırım kararı çıktı ama daha belediye bir şey yapmadı yani yoğunluk artırmadı, o yüzden müteahhitlerin ve emlakçıların anlaşma için çalıştıklarını sanmıyorum.

Misafir 519

3 ay önce - Sal 06 Mar 2018, 23:50

erken kalkan yol alır misali geçen sene bile kat karşılığı anlaşmaya gelen müteahhitler vardı birazda arazinin kıymetli olmasıda önemli. Öğretmenler bulvarına yakınlığı arsanın büyük olup site olabilmesi köşe bulvar olması yol su elektrik toplu ulaşım gibi etkenlerin olması dere yatağına yakın olmaması zemin etüdünün sıkıntılı olan yerler ve teknik alt yapı alanlarına yakın olmaması gibi etkenlerde önemli o yüzden oranın en kıymetli yerı yeşiloba tokiye bakan yerler yani e5 tarafı. Bahçeşehirin arka tarafı dere yatağına yakın olmasından ötürü belki cezbetmiyordur

adatek
3 ay önce - Çrş 07 Mar 2018, 13:30

Kabasakal ve Şambayat bölgesinde arsalar için mutahitler kat karşılığı anlaşma yapmaya başladılar.İnşaata açılmazsa yapmazlardı.Çok mütahit ordan yer arıyor.Zaten açıldığında mantar gibi inşaatlar çoğalır.

adatek
3 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 13:07

Arsası olupta muhahitle anlaşan yüzde kaç ile anlaştılar bilgisi olan varmı arkadaşlar.Yüzde kaç aralıkta anlaşmalar vardır.?

Misafir 34c

3 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 14:48

benim real de 15er metrelik iki bulvarın köşesinde 7 dönüm büyüklüğünde önünde otobüs ve dolmuş geçen altyapının tamamı mevcut olan öğretmenler bulvarına 2. ada 300 m2 arsam için 4 sene önce müteahhitten %60 istedim o ise %55 dedi bir çok kişide taahhüt imzaladı çıktı çıkacak diye ama bşb oraları az yoğunluklu alan ilan etti 0.15 ve 0.30 diye anlaşmalar yattı akabinde mahkeme kararı alanın orta yoğunluk olarak değişmesine karar verdi 1.2 ile 1.6 arası olarak değişecek. Bende bu yaz çıkacağıni düşünüyorum. Anlaşma oranı arsanın niteliğine göre değişir ama şambayatta bulvar kenarı da dahil hiç bir yerin %60 olacağını düşünmüyorum çünkü ana bulvar kenarı 1.6 eğer benim arsam da 1.6 olsa %60 ı teklif dahi edemem nedeni ise yoğunluk ne kadar yüksekse orada daireler o kadar ucuzdur.

Misafir 70f

3 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 21:59

Ya arkadaşlar benim havaalanı güney tarafında 35 yıl önce 8 dönüm civarında tarla aldım, havaalanı yanı dedik şehrin merkezi dedik zamanında o günün şartlarında oraya ödediğimiz parayla kuzeyde yine aynı paraya mülk sahibi olup şimdi milyoner olabilirdim, ama nasip işte herkes rızkını yer derler ya aynen öyle, malesef buralar 35 sene önce boş tarlalar iken şimdi gece kondu çöplüğüne döndü, tarlamız tamda gecekonduların ortasında kaldı, sizce buralar dönüşürmü zamanla yoksa böyle bir 35 sene daha yerinde sayarmı, satayımmı yoksa ileriye dönük biraz daha bekleyeyimmi yardımcı olursanız sevinirim ??

Murat Ds
3 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 22:05

Bu başlık resmen "arsam değerlenir mi?" başlığı oldu.

Misafir 70f

3 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 22:09

Murat bey içimizi döküyoruz işte ne yapalım, malesef bizde rant kurbanı olduk, belediye güneye hiç dönüp bakmadı olan bizim paraya oldu ??

Misafir d62

3 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 22:15

Türkiyenin en verimli arazileri rant'a kurban gitmesini istemek yerine ekin biçin üretin. Ülke ekonomisine katkınız olsun

Misafir 70f

3 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 22:23

Misafir d62 bey sekiz dönüm arazide ne ekilirki, birde tam mahallenin ortasında kaldı adeta çocukların oyun sahası oldu, geçen sene ortalarında Seyhan belediye başkanı benim tarlamın olduğu bir kaç mahalleye imar izni verileceğini söylemişti aradan neredeyse 1 yıl geçti hala bir gelişme yok, imar izni verilseydi belki başka türlü değerlendirirdik, artık nasip neyse o biraz daha beklemeyi düşünüyorum.

sayfa 115
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 114115116 ... 188189190   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET