Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Handurdi
2 yıl önce - Pzr 17 Oca 2016, 21:13

Alıntı:
misafir ankaraya nerdesin zaten 20 seneye izmit adapazarı birleşecek gibi bir şey. izmit derince körfez gebze istanbul zaten birleşik.

İzmit ile İstanbul arası yerleşim boşluğu, ada-izmit arasi ile aynı. Coğrafya İzmit ile İstanbulun birleşmesine izin vermez ama ada-izmit arası birleşmeye müsait.

Misafir 51e

2 yıl önce - Pzr 17 Oca 2016, 23:01

Bence metro projesi onumuzdeki donemde hayata gecer artan yogun nufusuda goz onune alirsak metro projesi kacinilmaz olur vede metroyu bu hat kolaylikla kaldirabilir .

serkan çınar
2 yıl önce - Pts 18 Oca 2016, 15:10

Bence kocaeli sakarya yeniden birleşerek türkiyenin 3.büyükşehiri olmalıdırlar.

Handurdi
2 yıl önce - Pts 18 Oca 2016, 16:12

O imkânsız Serkan Bey daha birleşip bir havaalanını bile adam edemiyor iki şehir. Bu saatten sonra yapılacak en iyi şey Adapazarı ve Kartepe ilçelerini şehirsel olarak birbiri ile bağlamak için doldurmak. Kocaeli Kartepe bölgesinde gelişiyor, başka bir coğrafi sansida yok zaten. Ada-İzmit şehirsel bütünleşmesi olduktan sonra bir üst yapı kurulabilir. Üst yapı kurulabilir mi hukuki olarak bilmiyorum. Muhtemelen eşit yetki olmadan Adalılar bunu istemez. Hatta eşit yetkili bir yapıyida istemezler. Sizin belirttiğiniz gibi büyükşehir altina hiç girmezler, ben de olsam bende girmem. Sonuç olarak önemli nüfus, şehir kültürü ve sanayi sahibi bir şehir.

Benim gordugum Kocaeli konusunda çok mesafeliler, Kocaelililerde üstten bakmasını seviyor.

serkan çınar
2 yıl önce - Pts 18 Oca 2016, 16:39

Kocaeli zaten gelişeceği 2 yer kaldı biri kartepe diğeri başiskele diğer bölgeleri zaten dağlık alana kadar yerleşim ve sanayi ile doldu kartepe ve başiskele'de 1 milyon nüfus barındaracak kadar yeni bir yerleşim kurulabilir gerçi kartepe aşağıları lojistik merkezleri ile dolacak zaten adapazarı ve kocaeli ister istemez birleşecek.Kocaeli ve sakarya eskiden olduğu gibi tek bir şehir olur zaten adapazarı ve kocaeli yüzölçümü olarak çok küçük birleşseler bile yine diğer büyükşehirlerden toprak olarak çok daha küçük bir alan olacaklar ama nüfus olarak 3. büyük il olmaları için her türlü potasiyele sahipler.

brk1979

1 yıl önce - Cum 27 May 2016, 10:30
Kocaeli Kuzey Toplu Taşıma Hafif Raylı Sistem Hattı Projesi Fizibilite Raporları Onaylandı

Alıntı:
Kocaeli Kuzey Toplu Taşıma Hafif Raylı Sistem Hattı Projesi Fizibilite raporları AYGM tarafından onaylanan ihale için yıl sonunda ilan yayımlanması bekleniyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı’nın Kuzey Toplu Taşıma Hafif Raylı Sistem Hattı projesine ait fizibilite raporlarını Yatırımları Genel Müdürlüğü (AYGM) onayladı

Bu aşamada görüştüğümüz yetkililer, imar planları için onay beklendiğini. gerekli onayların alınmasından sonra ihalenin AYGM tarafından da gerçekleştirilebileceğini konu ile ilgili görüşmelerin devam ettiğini belirttiler. Söz konusu ihaleye ait ilanın yıl sonunda yapılması hedefleniyor.

Proje için ÇED raporu Serra Çevre firması tarafından hazırlanmış ve ÇED gerekli değildir kararı verilmişti.

Kuzey Toplu Taşıma Hafif Raylı Sistem (LRT) Hattı Avan Projeleri ve Fizibilite Etütleri Hazırlanması Mühendislik Danışmanlık Hizmeti ihalesini ise 4.442.000 TL teklifiyle kazanan Boğaziçi Proje – Ove Arup ortak girişimi ile 25 Nisan 2014 tarihinde sözleşme imzalanmıştı.

33 km olması planlanan hat Körfez İlçesi’nin Atalar Mevkiinden başlayıp D-100 Karayolu güzergâhını takip ederek Tütünçiftlik – Derince – İzmit – Yahyakaptan – Köseköy ve Cengiz Topel Havalimanı’na kadar ulaşacak.

Bir gidiş bir de dönüş olmak üzere çift hat işletilmesi planlanan hattın kesit genişliği hemzemin ve viyadükte 8,7 km olacak.

Hat güzergahı boyunca toplam 23 adet istasyon yeri belirlendi. Atalar – Cengiz Topel yönünde hat yeraltında başlamakta, Yahya Kaptan bölgesinden sonra fabrikalardan itibaren hemzemin olarak devam edecek.

Hat Köseköy kesimini ise viyadük olarak geçecek, sonrasında hemzemin olarak devam edecek. Proje ile ilgili bilgiler aşağıdaki adresten temin edilebilir.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi
Karabaş Mahallesi Salim Dervişoğlu Caddesi
No: 80 41040 İzmit/Kocaeli
Tel: 0262 318 10 01

Kaynak: RAY hbr

emrahozsahin
1 yıl önce - Cum 27 May 2016, 23:56

edit

Misafir 286

1 yıl önce - Cmt 28 May 2016, 00:08

Anlamiyorum böyle projeleri, madem rayli sistem hayata geciricen ozaman tam metro olsun yüksek kapisiteli olsun yok ama hafif metro ilaaa yapilmali gercekten kiniyorum yaptirani !!!

emrahozsahin
1 yıl önce - Cmt 28 May 2016, 00:34

belirtilen güzergahta nasıl yapılacak merak ediyorum. hem izmit tarafında deniz d100 yolunun altından geçiyormuş yani dolgu yapılmış zamanında. ayrıca deprem riski de var. merak ediyorum ne gibi sorunlarla karşılaşılacak yapılırken. bu metro başlarsa sanki hiç bitmeyecekmiş gibi geliyor bana. izmit seka battı çıktısı bile nerdeyse 3-4 senede bitti.

adnan41
1 yıl önce - Cmt 28 May 2016, 10:16

Bu hat simdi baslasa en az 7-8 senede ancak biter ayrica yer aldindan gecen yerler mutlaka tepelerin altindan gecirilmeli yoksa batakliga saplanip oldugu yerde kalir,izmitin altindaki butun hazine ortaya cikar bizim metroya binmemiz en erken 2025 yilini bulur.

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET