Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir Selçuk
123 ... 282930   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Yuzbasi Volkan Yuksel

13 yıl önce - Pts 26 Tem 2004, 00:28
İzmir Selçuk

kimbilir nelere sahit bu kalintilar. 7 uyuyanlardan Sirince yonunde , Selcuk ve bereketli ovasinin goruntusu.

(+)

YVY

Mehmet YASA

12 yıl önce - Çrş 01 Hzr 2005, 18:15
Selçuk

Selçuk
Selçuk, İzmir-Aydın karayolunun 73. km'sinde yer almaktadır. 2000 yılı nüfusu 25.414 kişidir. Doğusunda Aydın-Germencik, güneyinde Aydın-Kuşadası, batısında Ege denizi, kuzeyinde Torbalı ve Menderes ilçeleri bulunmaktadır.

Selçuk hakkında daha fazla bilgi için:
www.selcuk.gov.tr

Bugün Selçuk'a yaptığım ziyarette umduğumdan daha güzel bir yerle karşılaştım.. Selçuk Belediyesi'nde çalışan ve bize yardımcı olan Arkeolog Sn. Yusuf Yavaş ile Selçuk'u biraz gezdik. Kuşadasına giderken Selçuk'tan defalarca kez geçtimiştim ama hiç inip doğru dürüst gezememiştim. Efes, Şirince, Artemis Tapınağı, Meryemana gibi birçok yeri bünyesinde barındıran Selçuk ilçesi görülmeli

Arka tarafta Selçuk Kalesi gözükmekte...

(+)

Selçuk Belediyesi

(+)

Atatürk Meydanı

(+)

Belediyenin restore ettiği ve Carpouza cafe olarak hizmet veren bina..

(+)

Bizans Dönemi kalıntıları olan su kemerleri restore edilmiş haliyle bugün Selçuk'un simgesi olan leyleklerin barınma ve üreme yerleri olmuş. Doğu yönünden gelip Ayasuluk Tepesine doğru giden su yolunun kalıntılarını tren istasyonu çevresinde ve asfaltın iki tarafında görmek mümkün.

(+)

(+)

(+)

En son Mehmet YASA tarafından Prş 02 Hzr 2005, 09:52 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Mehmet YASA

12 yıl önce - Çrş 01 Hzr 2005, 19:21

St. John Kilisesi Ayasuluk tepesinin güney eteğindeki bazilika Efes'teki Bizans dönemi yapılarının en görkemlisi.

(+)

Kültür Bakanlığınca restore edilen eski tekel binası

(+)

Selçuk meydan

(+)

Selçuk tren istasyonu

(+)

Selçuk sokaklarından..........

(+)

(+)

(+)

Sina

12 yıl önce - Çrş 08 Hzr 2005, 18:28

Biliyorum böyle başlıklara yorum yazmak aslında anlamsız ve gereksiz ama yaptıklarınızı takdir etmem gerek.

Koca sayfayı tek başınıza yapmışsınız, 20ye yakın fotoğraf yüklemişsiniz ve ayrıca ben sizin 600ü aşkın mesajınızda içeriksiz yada gereksiz fotoğraflı bir karalayıcı unsur bile bulamıyorum bu yüzden Bravo! demek istiyorum, MehmetYaşa çalışıyor!

Bazen insana garip geliyor, "yahu karşılığında hiçbirşey beklemeden niye böyle yapıyorsun be adam?" Buna cevap veremiyorum, siz de veremiyorsunuzdur belki! Ama böyle devam, güzel işler çıkaran üyelerimizden birisiniz.

Sevgilerimle,

Sina

Mehmet YASA

12 yıl önce - Çrş 08 Hzr 2005, 19:52

Teşekkürler Sina....

Herşey Vatan İçin!!!

Ülkemi seviyorum...(fotoğraf çekmeyi de!)

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 282930   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR