Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi
123 ... 343536   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 1
beratdemir
4 yıl önce - Pts 27 Nis 2015, 19:20
Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi

AK Parti Sivas Milletvekili ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ile AK Parti Sivas milletvekilleri Ali Turan ve Hilmi Bilgin, Sivas'ta Dört Eylül Bilim ve Teknoloji Üniversitesi adıyla yeni bir üniversitesi kurulması için kanun teklifi verdi.

Teklife göre, Dört Eylül Bilim ve Teknoloji Üniversitesi;
-Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi,
-Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi,
- İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi,
-Turizm Fakültesi,
-Yabancı Diller Yüksek Okulu,
- Fen Bilimleri Enstitüsü ile
- Sosyal Bilimler Enstitüsünden oluşacak.

Kaynak : http://www.haberler.com/sivas-a-yeni-universite-t ...69-haberi/

beratdemir
4 yıl önce - Pts 27 Nis 2015, 19:38

Üniversite için 2418 kadro ihdası öngörülüyor.

talha58
4 yıl önce - Pts 27 Nis 2015, 19:45

Dört Eylül Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ismi güzel geldi bana.

Nereye düşünülüyor acaba? Yeni çevre yolu kenarında olsa iyi olur diye düşünüyorum. Kuzey Çevre Yolu düşünülerek Havaalanı aksında olabilir. Gerçi Hızlı Tren de güneyde kalacak bu sefer. Her neyse arsa sorunu olmaz herhalde, yer konusunu konuşuruz

OnurŞAHİN
4 yıl önce - Pts 27 Nis 2015, 20:40

geçen yıllardaki büyük yatırımcılara Türkiye nin en büyük 2. ili olan Sivas ımızda yer bulunamaması aslında insanı düşündürüyor hayırlısı olsun inşallah memleketimiz için hayırlısı olur

UğurSarissa
4 yıl önce - Pts 27 Nis 2015, 21:08

Sivas'ın son zamanlarda aldığı en iyi ve somut haber bu
Sivas bu sefer şeytanın bacağını kırdı gibi

ahmetsever
4 yıl önce - Pts 27 Nis 2015, 22:07

Alıntı:
AK Parti Sivas Milletvekili ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ile AK Parti Sivas milletvekilleri Ali Turan ve Hilmi Bilgin, Sivas'ta Dört Eylül Bilim ve Teknoloji Üniversitesi adıyla yeni bir üniversitesi kurulması için kanun teklifi verdi.

Sivas için güzel bir haber ancak, seçim nedeniyle TBMM tatile girdi o nedenle bu teklifin kanunlaşması imkansız, seçimden sonra kurulacak yeni hükümet bu teklifi kaçıncı sırada TBMM'nin gündemine alır?
Keşke bu kanun teklifi daha önce verilseydi de TBMM tatile girmeden önce kanunu çıkan
http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2015/04/201 ...0423-1.htm
4 yeni üniversite ile birlikte bu üniversiteninde kanunu çıkıp, fiilen kurulma aşamasına geçseydi.

eyup58
4 yıl önce - Sal 28 Nis 2015, 00:58

Bilim ve Teknoloji Üniversitesi %90 Kuzey Çevre Yolunun geçtiği bölge olan Fatih Mah. güzargahında yapılacak diye düşünüyorum...Uyanık kişiler şimdiden buralarda arsa almaya başlamıştır bile..Sami Aydın yerel seçimlerden önce üniversitenin buraya yapılmasının daha doğru olacağını söylemişti...Bu Bölge Sivas'ın en atıl ve gelişmemiş bölgelerinden; Tuzlu göl Toki ye de yakın bir bölge...Fakirler için yapılması düşünülen Toki ler de etap atap bu bölge de yapılacağına göre bu bölgenin gelecekte Sivas'ın cazibe yerlerinden birisi olacağına kesin gözle bakıyorum...Bakalım üniversiteyi bu bölgenin hangi tarafına yapacaklar...Bu bölge ağaçlandırma,yeşil alan bakımından Sivas'ın en fakir bölgelerinden biri...Üniversite bu bölgeye yapılırsa aynı Gardaşlar Tepesinde yapılan Ormanlık alan gibi buranında yeşil alana ve güzel bir Ormana kavuşacağının müjdesini şimdiden verebilirim...

ismail özçelik
4 yıl önce - Sal 28 Nis 2015, 08:29

Fatih ya da Alibaba tarafına yapılması gerekiyor bence. Eyüp Bey'in söylediği gibi Fatih çok gelişmemiş bir semt ancak Havalimanı yolu buradan yapılırsa bu Fatih için kazanım olabilir. Alibaba ise insanlara daha ters gelen bir bölge. Dört Eylül köyüne gide yol üzerinde bir yerlere de yapılabilir.

Ancak yeni hukümet ne der, kabul eder mi, o ayrı mesele. Şu an sadece seçim vaadi.

Fatih C1
4 yıl önce - Çrş 29 Nis 2015, 00:09

Sivas için çok güzel bir gelişme. Önemli olan kurulması ilerde mutlaka gelişecektir. Fatih mahallesinde çok uygun bir yer var kuzey çevreyolunun kenarında. Burası iyi olur bence. Ama nereye yapılırsa yapılsın Sivas a katkısı büyük olacaktır.

Bazıları istemese de mevcut hükümet devam edeceğinden yapılacağını düşünüyorum. Belki gecikir ama mutlaka yapılır.

MUAMMER TÜRK
4 yıl önce - Çrş 29 Nis 2015, 01:27

Kafamda düşündüğüm 2 ÜNİVERSİTEDEN biri 4 eylül ,diğeri kızılırmak devlet üniversitesi ,tobb etüde özel üniversite olarak düşünülebilirhatta geç bile kalındı ,benim anlıyamadığım bu üniversitenin kurulmasına kim neden karşı çıkıyor?,sivasa 2 çivi çakılacağı zaman neden hemen şehirde ve başka illerde karşı olan birileri çıkıyor?bu ülkede HER şehirde o şehrin tariHİYLE anılan üniversiteler var,19 mayıs 19 mart üni. gibi sivasda 4 eylül neden olmasın?dicle üniversitesi,fırat üniversitesi var neden kızılırmak üniversitesi sivasta olmasın?şimdi burdan bile karşı çıkan sivaslılar olacak biliyorum ,işte mevcut üniversiyeyle uğrasamıyoz yenişiyle nasıl uğrascaz filan ,belki sivasa 2. 3 . üniversiteyi çok görenler olabilir ,tarihe bakmalarını istiyorum ,geçmişte bu şehir medreseler şehriydi,günümüzde neden üniversiteler şehri olmasın?sivasın potansiyeli hepsinede yeter

sayfa 1
123 ... 343536   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET