Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir Karşıyaka Hilltown AVM
123 ... 474849   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR
cevap yaz
sayfa 1
SonpoL

5 yıl önce - Cum 24 Nis 2015, 15:13
İzmir Karşıyaka Hilltown AVM


Herkese selamlar.

Bir çok kaynak haber yaparak Mavişehir Carrefour'un satıldığını dile getirmişti. Detayları şu an için belli olmasa da, firma haritada yerini ekleyerek, devam eden projeler kısmına eklemiş.

AVM mi yoksa AVM & Rezidans şeklinde mi olacak şu an için kesin bir kaynak yok. Fakat arsanın Lokasyonu ve büyüklüğü ile İzmirin en iddalı projeleri arasında olacağı kesin.

Şahsi fikrim, Forum Bornova veya benzeri bir yapılaşmaya gidilmesi hoş olacaktır.http://rgy.com.tr/projeler/devam-eden-projeler/ka ...siyaka-avm


mustafaybar95
5 yıl önce - Cum 24 Nis 2015, 17:30

Yeni yapılacak AVM'nin karşı tarafında hali hazırda yapılan bir AVM (Mavibahçe) var ki. Keşke "AVM yapılmasın" diye bir şık daha ekleseydiniz. Çünkü AVM'lerin böyle dip dibe olması bana saçma geliyor, ki zaten çoğu kişi de benim gibi düşünüyordur. Zaten yeterince AVM manyağı olduk.

SonpoL

5 yıl önce - Cmt 25 Nis 2015, 14:12

Yapılmasın diye bir şık eklemem doğru olmazdı çünkü zaten orada hali hazırda kocaman bir AVM var. Fakat o AVM'nin baştan aşağı yenilenip, bizlere daha farklı hizmet vermesi hepimizin faydasına olacaktır.

mustafaybar95
5 yıl önce - Cmt 25 Nis 2015, 17:28

Ama eskiden hali hazırda şu anki Carrefour'un karşısında başka bir AVM yoktu ki (Mavibahçe arazisi). Orası boş bir araziydi. Yakında Mavibahçe de biteceğine göre Carrefour'daki mağazaların çoğu Mavibahçe'ye geçebilir ama bu sadece bir düşünce. Şu an Mavibahçe inşa edilmese Forum Bornova tarzı bir şey yapılsın derdim. Ama yan yana 3 tane AVM olunca ve müşterileri AVM'lere eşit oranda dağıtamayacağımıza göre biri muhakkak zarar edecektir ve sonuç olarak ya o AVM sinek avlayacak, ya da yıkılacak. O zaman da o AVM'ye harcanan paraya da yazık olacak.

SonpoL

5 yıl önce - Cmt 25 Nis 2015, 20:29

Sadece Çiğli, Mavişehir, Karşıyaka nüfusuna bile yetmez o AVM'ler . Birde şu açıdan düşünün; Burada sıradan bir AVM'den bahsetmiyoruz. En başta Mavibahçe'de mini konser alanları olacak. Imax sinema olacak.

Diğer yandan Rönesans inşaat, yeniden tasarlanacak olan AVM'de daha farklı yaklaşımlar sergileyecek. Belki buz paten sahası yaparlar, açık oyun alanları yaparlar vs.

X marka Mavibahçe'de var diye, Carrefour'da olmayacak diye bir kaide yok. En basiti Vatan bilgisayarı ele alalım. Mavişehir'de kocaman binası var fakat Carrefour'un içinde de var.

Bunun en güzel örneklerinden biri Balçova tarafıdır. Palmiye dışında tüm AVM'ler gayet iyi bir trafik yakalamışlardır. Palmiye kendisini geliştirmedi, o yüzden ancak kendisine yetiyor. Bugünün Palmiyesi, ileride Egepark olacak.

Kısacası, genel olarak gözlemlendiğinde, insanlar AVM'ler de vakit geçirmeyi seviyor. Ben aksi bir durum oluşacağını kesinlikle düşünmüyorum ki, daha Mavişehir'de devasa Konut arsaları da var. Onlarda zamanla dolacaktır. Mavibahçe'nin sağı solu, yukarısı aşağısı komple meskun konut alanıdır . Daha Egeparkın aşağısındaki ve Tayparkın karşısında, deniz kıyısı boyunca ilerleyen koca arsalardan bahsetmedim bile .

Bölge'de daha iki tane'de büyük hastane arsası da vardır. Bu alanların boş kalmasını düşünmek, böyle bir lokasyonda imkansız.sayfa 1
123 ... 474849   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR