Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Gökçe

18 yıl önce - Çrş 16 Hzr 2004, 09:27
[İST-A1.37] - İETT Mercedes Citaro Otobüs Alımına Kadar Olan Süreçwww.iett.gov.tr'deki habere göre İETT Filosunu Yeniliyor ve 500 adet yeni otobüs alıyor
 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü; Avrupa standartlarında, klimalı, insana ve  çevreye dost 500 adet yeni otobüs alıyor.

Otobüs tipleri :

350 Adet Solo,
100 Adet Körüklü,
50 Adet Çift Katlı.

Artık yavaş yavaş eski Ikarus'lardan da kurtulursak harika olacak, İstanbul caddeleri de Avrupa caddeleri gibi olacak. Eğer alınacak otobüsler resimlerdekinin aynılarıysa süper.  
Burç

18 yıl önce - Çrş 16 Hzr 2004, 09:30

herhalde dünyanın en çok otobüs üreten ülkesi olduğumuz halde,
bunları da yurtdışından almayız inşallah..

(alttaki 2 otobüsün kapıları ters tarafta da...)


Gökçe

18 yıl önce - Çrş 16 Hzr 2004, 09:36

Değişiklik oluır ne güzel soldan bineriz otobüslere.

İETT hep yurtdışından alıyor diye biliyorum, dizaynını da bize göre yaparlar zaten.


Aydinsert
18 yıl önce - Çrş 16 Hzr 2004, 09:38

bence şöför kendine yaptırmış o kapıyı bayağa kilolu olsa gerek

Orhan
18 yıl önce - Çrş 16 Hzr 2004, 09:40

Nereden cikariyorsunuz IETT'nin hep yurt disindan aldigini. IETT'de bugun bildigim kadariyla Mercedes TURK tarafindan yapilmis 400-500 tane cok modern, hos ve butun avrupada kullanilan otobusler var. Bence verilecek siparis eskisinin devami olur.Gökçe

18 yıl önce - Çrş 16 Hzr 2004, 09:44

Yanlış biliyormuşum demek, şimdi daha çok sevindim, yeniler de senin dediğin gibi olur herhalde.

Taha
18 yıl önce - Çrş 16 Hzr 2004, 16:59

Otobusler cok guzel belediye iyi calisiyor hadi hayirlisi. Burc abi o otobus ingiltere'de olsa gerek, cunku orda trafik soldan isliyor. Duraklarda sol tarafta o yuzden bu otobus kapisi sol tarafta yapilmis.

cinümit
18 yıl önce - Prş 17 Hzr 2004, 01:41

Bahçeşehir expres otobüslerinin Danimarka yada İsveç malı olduğunu hatırlıyorum.bunun dışındakiler ya ikarus ya mersedes.halk otobüsleri ise bayağı çeşitli. man ,güleryüz kobra,hyundai,daf ,volvo ....vs.Ankara da mitsubishi bile var bi tane numunelik.ilk fotodaki otobüs Amerika dan sanırım.coach diyorlar galiba

Kingztanbul
18 yıl önce - Prş 17 Hzr 2004, 12:34

bu otobüs Türkiye de kullaniLmaz, direksyon ters tarafda yani yurt disindan bu otobüsler kendimizin degil. o kapi da soför icin degil yani

yunus erdem
17 yıl önce - Pts 31 Oca 2005, 20:58
İETT - Mercedes Citaro Alımı - II


Istanbul buyuksehir belediyesi yeni otobus alimina gidecek.
ibb.gov.tr den alinti:

Alıntı:
31 Ocak 2005
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yaşlanan İETT otobüs filosunu yenilemeye devam
ediyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı
döneminde bu alanda başlattığı atılımları devam ettiren İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bu yıl içerisinde 450 yeni Mercedes otobüsü daha İETT filosuna katıyor.

Daimler Chrysler ve İETT arasında 450 adet belediye otobüsü alımını öngören sözleşme İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile Daimler Chrysler Otobüs Bölümü Başkanı Wolfgang Diez tarafından imzalandı. Mercedes-Benz'in İstanbul Hadımköy'deki tesislerinde düzenlenen törenine İETT Genel Müdürü Dr. Muammer Kantarcı, Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Dr. Till Becker, Mercedes-Benz Satış Direktörü Wolfgang Presinger ile Mercedes-Benz Türk Satış ve Pazarlama Direktörü Eşref Biryıldız da yer aldı.

Programın sonunda Wolfgang Diez, Başkan Dr. Mimar Kadir Topbaş'a yeni otobüslerden bir tanesinin maketini hediye etti. Ardından Topbaş ve diğer protokol üyeleri dışarıda bekleyen yeni körüklü otobüsün yanına giderek araca bindiler. Başkan Topbaş direksiyona geçerek yeni otobüsün ilk test sürüşünü gerçekleştirdi. Topbaş, otobüsü fabrikanın bahçesinde ve çevresinde ustalıkla kullanırken basın mensupları görüntü aldı.

İmza töreni ile birlikte İETT'nin bugüne kadar vermiş olduğu en büyük siparişlerden biri hayata geçti. 2005 yılı içerisinde Daimler Chrysler'in Mannheim Fabrikası'nda üretilen ''Mercedes-Benz Citaro'' tipi belediye otobüsünün 350 adet solo ve 100 adet körüklü modeli İstanbul trafiğine çıkacak. İlk otobüsler 2,5 ay içerisinde teslim alınacak. Otobüslerin toplam maliyeti 96 milyon Euro olacak.

Ilk basta aman ne guzel diyor insan ama malesef kazin ayagi oyle degil.
Daim Chrysler in kendi sitesinden bir haber:

Alıntı:

Driving Test Period now Starts for the First Citaro Bus with Fuel Cell Power System

Driving tests will now start for the first road-worthy prototype of the limited-production series of Mercedes-Benz Citaro buses, sold in the spring of last year

Stuttgart / Mannheim, Germany, February 04, 2002
The first prototype anywhere in the world of a near production-standard bus with fuel cell technology was presented to its future owners at the end of last year in Vancouver, Canada. The vehicle has now entered the trial drive and production setting phase. The fuel cell powered bus is the first of a limited-production series of 30 Mercedes-Benz Citaro fuel cell urban buses. They were sold in Amsterdam in March last year to the ten European transport operators taking part in the European Fuel Cell Bus Project. The vehicles are due to be delivered in groups of three vehicles to each of the customers over the course of the coming year.

yani kısaca soyle, Vancouver için özel olarak elektriklisinden Mersedes Citaro yaptık, İstanbul'a benzinlisinden. Malesef internet var malesef insan her yere ulaşıyor. Bunu Ibb ye soylemek için uğraştığında artık halkla ilişkileri önemsemeyen bir belediye ve sitesinde 30-40 tane birim adı, ilgili birimi bulup tepkini öyle dile getirmen gerekiyor, oysa başkana mesaj diye bir bölüm açacaksın, sonra halkla ilişkiler birimi onu değerlendirip ilgili birime sevkedicek. Neyse, konumuz bu değil. Sevinelim arkadaşlar, Iett 500 e yakın benzinli ototbüs alıyor yurtdışından, konsolosluk kapılarında İstanbul'luların evraklarını hazırlamaya çalıştığı ülkeden, kendince üç tane otobüsü almayı kazanç sayarak. Gerçek bir belediye olsan beş tane prototip elektrikli otobüs yaptırırdın İstanbul'daki kuruluşlara üniversitelere, biz yirmi yıl daha aynı otobüslere binerdik, beklerdik, inan bunu yapardık.
Hem madem Mercedes otobüs alacaksın bari 500 tane benzinli alcağına 50 tane elektrikli al da bir kere teknolojiyi yakından takip edelim. Alacağın otobüsler Avrupa'da 1997'de kullanıma geçmiş, sayıyorum 7 (yedi) yıl yapıyor, yoksa ben mi yanlış sayıyorum.sayfa 1
123 ... 151617   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM