Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Sivas'ta açılmasını İstediğiniz Marka ve Mağazalar
« önceki   123 ... 424344 ... 525354   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 43
talha58
6 ay önce - Pzr 19 Ksm 2017, 20:22

Yunus Marketler bazen güzel kampanyalar yapıyor. Ankara ve diğer illerdeki gibi aynı anlayışla Sivas'ta da başarılı olabilir.
Burada merak edilen birkaç sene öncesine kadar oldukça başarılı görülen yerli firmalarımız neden sıkıntılar yaşadılar sorusunun cevabıdır. Gerçi başka bir alana yatırım yapmak istemiş de olabilirler ama biz uzun süredir yerli perakende market sektörünün çok daha iyi olması için yorumlar yapmıştık. İnşallah bu açıdan yerli firmalarımız da ulusal düzeyde rekabet edebilecek atılımlar yaparlar.
Bu arada Yunus Marketler Zinciri'nin online alışveriş imkanı var sanırım. Buna Sivas'ı da dahil ederlerse iyi olur diye düşünüyorum.

Fatih C1
6 ay önce - Pts 20 Ksm 2017, 08:16

Alıntı:
Burada merak edilen birkaç sene öncesine kadar oldukça başarılı görülen yerli firmalarımız neden sıkıntılar yaşadılar sorusunun cevabıdır. Gerçi başka bir alana yatırım yapmak istemiş de olabilirler ama biz uzun süredir yerli perakende market sektörünün çok daha iyi olması için yorumlar yapmıştık. İnşallah bu açıdan yerli firmalarımız da ulusal düzeyde rekabet edebilecek atılımlar yaparlar.
Bu arada Yunus Marketler Zinciri'nin online alışveriş imkanı var sanırım. Buna Sivas'ı da dahil ederlerse iyi olur diye düşünüyorum.

BİM ve A101 gerçeğini düşününce aslında normal. Bu iki marka son yıllarda kanser gibi çoğaldı. Ucuz algısını iyi oturttukları için halk tercih ediyor. Bunlarla Türkiye de hiçbir marka baş edemedi.

Marka nın Mevlana şubesi, Eski garajlar şubesi, Bağdat caddesi şubesi bildiğim kadarıyla kapandı. Görünen o ki diğerleri de kapanacak. Marka nın sonu geldi anlaşılan.

Fatih C1
6 ay önce - Pts 20 Ksm 2017, 09:34

Yeni numune hastanesinin karşısında Erzurum cağ kebabı açılmış. Belki ben yeni gördüm ama meraklısı varsa bilginize.

Misafir 168

6 ay önce - Pts 20 Ksm 2017, 19:58

Arkadaşlar erzincan yolunun üstünde eskiden bulunmuş olan reşha sağlık kolejinin binasına yeni bir özel okul yapılıyormuş. Sanırım türkiye çapında bilinen bir okul olacak...
bu kolejin ismini bilen var mı ?

Misafir 744

6 ay önce - Pts 20 Ksm 2017, 20:26

Sivas ile alakalı en çok duymak istediğim,duyunca da en çok sevindigim haber eğitim yatırımları ile ilgili haberler.Umarim kaliteli eğitim yapan okulların sayısı daha da artar.Bu arada ikinci devlet üniversitesi,bir özel üniversite ve İstanbul da bulunan Sivaslı bir işadamının sivasta açmayı düşündüğü bir vakıf üniversitesi fikri vardı.Bunlar ne aşamada bilen var mı ?
Sivaslı sivil toplum kuruluşları bu konunun peşini birakmamali bunlar Sivas için önemli.Hic bir siyasetçi Sivasa gelip İstanbul daki yatırımları anlatmaya kalkmasin beni Sivasa yapılan sivasta yaşayan insana fayda sağlayacak yatırımlardan bahsetsin.Bizlerde artık seçim zamanı Sivasa gelip , İstanbul a bunu yaptık,Ankara ya şunu yaptık diyen siyasileri alkişlamayalim.Sivas için ne yaptın onu söyle diyelim.
Hani ikinci devlet üniversitesi ?
Hani özel üniversite ?
Hani vakıf üniversitesi ?
Hani Kızılırmak projesi ?
Hani kale projesi ?
Hani kuzey güney çevre yolu ?
Hani lojistik köy ?
Hani hızlı tren ?
Hani eski sanayii ?
Hani kentsel dönüşüm ?
Bunları ben söz vermedim seçim zamanı siz siyasetçiler söz verdiniz.o zaman yerine getirin bi zahmet.cunku halk size oyunu verdi görevini yaptı.

A.B.ÜNVER
6 ay önce - Sal 21 Ksm 2017, 09:11

Marka ve Öncü çok değil bir kaç sene önce Sivas'ın en önemli marketleriydi ama şimdi yok oldular. Neden? Bence Sivas esnafının, müteşebbisinin karakteristik özelliği olan vizyonsuzluk ve ortaklık kuramama hastalığı vurdu bu iki marketi. Çünkü güçlerini birleştirip başka şehirlere daha sağlam açılabilirlerdi. Ne yaptılar peki? Sivas'ta sidik yarışına girdiler. Öyleki her sokakta her noktada dev marketler açtılar. Sonun da bir yerde patlayacağı belliydi bu durumun. Birlikte büyümek yerine birlikte batmayı tercih ettiler. İnşallah bu yaşananlar tüm Sivas esnafına ders olur.

merto58
6 ay önce - Sal 21 Ksm 2017, 13:39

Sivas esnafının öncelikle kurumsallaşması, küresel ekonomik gereksinimleri özümsemesi, halkla ilişkileri bilimsel noktada geliştirebilmesi ve değişen ekonomik dengelere göre kendini güncelleyebilmesi gerekiyor. Sivas 'ta bu bahsettiklerimi yapabilecek bir tane şirket, mağaza, esnaf, sanatkar ve müteşebbis var mı? Peki şu da bir gerçek halkta bu yönde bir ivmelenme var mı? Sivas'ın değişebilmesi inanın bir kaç nesil sonra gerçekleşebilir. İyimser olmak için daha çok yılların geçmesi lazım.

Misafir 37e

6 ay önce - Sal 21 Ksm 2017, 14:38

mutlusaritas

1 gün önce - Pzr 19 Ksm 2017, 19:06

Marka neden bu duruma geldi bilen var mı? Son zamanlarda ürün çeşitliliğinin giderek azaldığı dikkatimi çekmişti, Kaptanlar ortakken çok iyi işliyordu, tıklım tıklım doluydu. Önce Sivas dışındaki 4 ildeki marketlerini devretmiş diye biliyorum çünkü elime geçen son broşürdeki mağaza listesinde sadece Sivas ilindeki şubeler vardı. Merkezi Ankara'da bulunan Yunus'un Sivas'a geliyor olabileceğini bu başlıkta söylemiştim.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

haramın binası olmaz kardeş !!!

mehmet karakas7
6 ay önce - Sal 21 Ksm 2017, 15:18

Misafir 37e bu nasıl bir ifade kardeşim bilip bilmeden konuşmak bu kadar kolaymı?

mutlusaritas

6 ay önce - Sal 21 Ksm 2017, 16:18

@Misafir37e "Haramın binası"ndan kasıt ne demek istediniz?

*** Ayrıca Sivas esnafı kendini yenilemeli, bu gerekliliği kanıtlamak için bir örnek vereceğim, adını vermeyeceğim bir ayakkabı mağazasında, 7-8 yıl önce moda olan ve şimdi satın alınsa modaya uygun olmayan ayakkabı modelleri gördüm. Ayrıca dükkanların içinde aydınlatma yetersiz, dükkanların tasarımı estetikten uzak.

@A.B. Ünver: Marka, zamanında Sivas dışına açıldı da ne oldu? Ekonomik darboğazdan dolayı oralardaki marketlerini de elden çıkardı.

Bu arada Marka'nın tarım ve hayvancılık İşletmeleri de elden çıkarıldı, önünden geçerken baktığımda tabelaları sökülmüştü.

En son mutlusaritas tarafından Sal 21 Ksm 2017, 20:27 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

sayfa 43
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 424344 ... 525354   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET