Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İETT Standartlarındaki (!) İstanbul Belde Otobüsleri- Silivri Çatalca Gürpınar Hadımköy
123 ... 474849   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 1
Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Sal 31 May 2005, 01:01
İETT Standartlarındaki (!) İstanbul Belde Otobüsleri- Silivri Çatalca Gürpınar Hadımköy

Alıntı:
Bu buyuk cekmece, Hadimkoy Taraflari, Normal belediye hatlarin disindakilerin Listesi var mi?

Şehir dışına çıkan I. Kademe hatları için ayrı bir liste yok... Ancak hergün bu hatları kullananlar pratik olarak cevap verebilirler sanırım. Burç'un da dediği gibi, belli bir fiyat sistemi oturmadığını ben de duymuştum... Yani, herkes tutturabildiğine!...

Akın KURTOĞLU

cenkince

14 yıl önce - Sal 31 May 2005, 09:38

Akın hocam,

50 küsür tane Man SL 283 alındı diyor ama hala eski 302'ler cirit atıyor...

Fiyatın yanısıra duraklarda dakikalarca bekletip insanları çıldırtmaları sonrada yürü ya kulum deyip hız limitlerini zorlamaları da işin cabası...

Ayrıca Bu türden şikayetlerinizi www.istanbul.gov.tr valilik sitesine bildirmenizi tavsiye ederim. Kesin geri dönüş yapıyorlar. En azından muhteremlerin böyle bir konudan haberleri olur. Bu şekilde baskı grupları oluşturursak kentin yönetimine de katkımız olur..

Bu arada bir sürü midübüs alındı hiç klimalı olanı var mı acaba?

Semih Yaşar

14 yıl önce - Çrş 01 Hzr 2005, 10:03
Halk otobüsleri

Alıntı:
Fiyatın yanısıra duraklarda dakikalarca bekletip insanları çıldırtmaları sonrada yürü ya kulum deyip hız limitlerini zorlamaları da işin cabası...

Merhabalar
Halk otobüsleri İ.E.T.T kadar iyi hizmet veremiyor bencede, keyfi olarak yavaş gitmeler,
duraklarda 2. sırayı yapıp trafiği tıkamalar, durağı terketmekte olan aracın önüne geçip aracın devam etmesini zorlaştırmalar vs.
Halk otobüsü ve minibüslerdeki sorunlardan biriside şöförün( muhtemelern araç sahibi)
çıkarıyla yolcunun çıkarları bazı noktalarda çakışıyor, şöför otobüsü doldurmaya çalışıyor ama bu arada yavaş gidiyor, duraklarda fazla bekliyor. İ.E.T.T otobüslerinde ise böyle bir kaygı yok , şöför oldukça hızlı bir şekilde yolcuları toplayıp seferi tamamlamaya çalışıyor.
Birde dikkatimi çeken bazı durakların girişlerinde taksiler park edip otobüslerin durağa girişini zorlaştırıyor örneğin 4.Levend aktarma merkezi , bu gibi şeylerin kesinlikle engellenmesi lazım , aynı şey Akmerkez önündeki otobüs durağı içinde geçerli , taksicilerin işgali engellenemiyor.

Burç

14 yıl önce - Çrş 01 Hzr 2005, 18:56

Merak edenler için, "belde" otobüsleri (daha doğrusu midibüs)

(+)

Belde Halk otobüslerinden en nefret edenler kim biliyor musunuz? Kendileri.
Birbirlerini bir kaşık suda boğacak kadar nefret ediyorlar.
Aralarındaki rekabet artık bir savaşa dönüşmüş, neredeyse kanlı bıçaklı olacaklar.

Bir de şoför canı sıkılınca bir cigara tüttürüyor, muavine şikayet edince cevap :
"Ama penceresi açık, dumanı sana gelmez ki"

Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Çrş 01 Hzr 2005, 20:10

Belde otobüsleri, İETT çatısı altına alındıktan sonra, dış renkleri ÖHO'lar gibi boyatılırken, bunların hepsine kapı numaraları da verildi.

İstanbul'daki ÖHO bünyesindeki otobüsler, 3 ana bölgede ve belli bir rotasyona tabi tutularak çalışırlar. İstanbul'daki 3 ana bölge harflerle kodlanmıştır:

A Bölgesi: İstanbul'un Suriçi, Surdışı (Haliç'in güneyi)
    B Bölgesi: Beyoğlu-Beşiktaş-Levend
    C Bölgesi: Tüm Anadolu yakası

(Ayrıca "D" bölgesi olarak da, tüm İstanbul genelinde çalışan 89 adet 2 katlı otobüsler kastedilmektedir (D=> Duble araç)).

A bölgesine; 500 kadar, B bölgesine; 300 kadar ve C bölgesine de; 500 kadar ÖHO bağlıdır ve hepsi de Bölge kodundan sonra (001'den başlayarak), sequential olarak devam ederler.

Yeni eklenen belde otobüslerine verilen kapı numaraları, bu kod serilerinin arkasına mı eklendiler? Bilen var mı?

Akın KURTOĞLU

cenkince

14 yıl önce - Çrş 01 Hzr 2005, 22:14

Manset Gazetesinin 09.09.2004 tarihli sayısından alıntı...

Alıntı:
DOĞALGAZ VE OTOBÜS DE GELİYOR
Tarih: 09.09.2004 Saat: 12:54
Konu: Manset Gazetesi

Silivri’de başlatılan"Yenimahalle Gardın Arkası Altyapı Çalışmaları”nın temeli dün atıldı

Yeni otobüsler alınacak
9 milyon dolarlık bir yatırımla, öncelikle Silivri'nin merkezine doğalgaz döşeneceğinin müjdesini veren Topbaş, İETT otobüslerinin ise, Aralık ya da Ocak ayında yeni otobüsler alındıktan sonra seferlere başlayacağını belirtti. "Bundan sonra Silivri'nin sorunu bizim sorunumuzdur" diyen Topbaş, altyapı dahil Silivri'nin ihtiyaçlarını en kısa sürede karşılayacağız" şeklinde konuştu.

Okul ihtiyaçlarını Büyükşehir’den
Törenin ardından Namık Kemal İlköğretim Okulu'nu ziyaret eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mimar Kadir Topbaş, burada da hayırsever bir vatandaş aracılığıyla Namık Kemal ve Mimar Sinan İlköğretim okullarına basketbol, futbol ve voleybol sahaları yapma sözü verdi. Topbaşı, Silivri'deki 3 okulda okuyan toplam bin ilköğretim öğrencisinin kırtasiye ve kıyafet ihtiyaçlarını karşılayacaklarını da kaydetti.

Gördüğünüz üzere Eylül ayında göya Ocak yada Şubat için söz verilmiş ama tık yok hala...
Bu arada o küçük midübüslerde klima varmı?
Bir ikinci sorum da orada eskiden çalışan V8 303'ler vardı. Onların yerine bu türden araçlar konması mantıklı oldu mu? Zira Büyükçekmece'den sonra ciddi ciddi şehirlerarası yol orası...

Mustafa Noyan

14 yıl önce - Çrş 01 Hzr 2005, 23:01
Silivri Midibüsleri

Silivri yeni Isuzu Turkuaz Midibüsleri'nde klima var, retarder bile var; hatta kooperatif üyesi bazı uyanıklar aynı seriden uygun şartlarla satın aldıkları araçları İstanbul'da turizm hizmetlerinde kullanmaya çalışıyorlar.

cenkince

14 yıl önce - Çrş 01 Hzr 2005, 23:09

Sevgili Mustafa NOYAN;

çok haklısın. Sözünü ettiğin araçları ben de İDO Bakırköy İskelesinde görüyorum hep. ilk önceleri deniz otobüsü ile bağlantılı araçlar zannettim ve yeni bir uygulama olarak yorumladım. Fakat gel zaman git zaman bu araçalrı hep parkederken görünce jeton düştü

Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Çrş 01 Hzr 2005, 23:12

Birinci kademe belde otobüslerinin Kuzey-Batı ayağı olan "Cebeci/Berec/Edirnekapı (?)" kalkışlı olanlarında durum ne vaziyette? (Arnavutköy ve beldelerine çalışan 10 kadar 36 serisi)

Akın KURTOĞLU

Mustafa Noyan

14 yıl önce - Prş 02 Hzr 2005, 10:10
Halk Otobüsleri Listesi

Henüz gidip incelemeye fırsatım olmadı ama gördüğüm kadarıyla Bereç kalkışlı hatlar Bayrampaşa Metro istasyonunun önündeki eski HT4 durağından kalkmaya başlamışlar.

Alıntı:
A Bölgesi: İstanbul'un Suriçi, Surdışı (Haliç'in güneyi)
B Bölgesi: Beyoğlu-Beşiktaş-Levend
C Bölgesi: Tüm Anadolu yakası

Halk otobüslerinin A ve B sınıflandırması yapılan değişikliklerle bayağı değişti, önceki sistemdeki T , Ş , L ve A kodları zamanındaki bölge ayırımı pek kalmadı, şimdilerde A ve B hatlarını Rumeli yakasının hemen her yerinde görebiliyoruz.
İstanbul Özel Halk Otobüsleri arşivinin listesini başlatmayı düşündüm, elimde yeterli veri olmadığından, düzeltmeleri ve yenileri tamamlamayı wowturkey üyelerine bırakıyorum.

Avrupa Yakası
2.Bölge: A-001 / A-058
3.Bölge: A-059 / A-114
5.Bölge: A-115 / A-173
7.Bölge: A-174 / A-233
9.Bölge: A-234 / A-288
10.Bölge: A-289 / A-337

4.Bölge: B-001 / B-082
6.Bölge: B-083 / B-163
8.Bölge: B-164 / B-245

Anadolu Yakası
1.Bölge: C-001 / C-072
2.Bölge: C-073 / C-147
3.Bölge: C-148 / C-223 + C-480 / C-489
4.Bölge: C-224 / C-304
5.Bölge: C-305 / C-479

Çitf Katlı Halk Otobüsleri
Anadolu Yakası D-001 / D-058
Avrupa Yakası D-100 / D-130

En son Mustafa Noyan tarafından Pts 06 Hzr 2005, 21:06 tarihinde değiştirildi, toplamda 4 kere değiştirildi

sayfa 1
123 ... 474849   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM