Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 388
Dikmen18
8 ay önce - Prş 14 Şub 2019, 15:03
Millet Bahçesi için Boş arsalar

Bizlere hala boş arsa olduğunu gösterdiği için sayın yolgezer79'un resimleri için teşekkürler. Elvanköy Caddesi'nin sağ tarafında yoğun bir yerleşim olduğu görünüyor.
Bu boş bölge öncelikle tüm Etimesgut sakinleri olmak üzere herkesin yararlanabileceği harika bir Millet Bahçesine dönüştürülebilir. Böylece bu bölge de yüksek emsalli olmasa da kısa sürede yüksek katma değerli bir değere dönüşür.[/img]

Misafir e9d

8 ay önce - Prş 14 Şub 2019, 20:50

Hayır ola dikmen 18 babanın yerinimi millet bahçesi yapıyon orada benim arsam var tapulu malımızı elimizdenmi alacaksınız 😄

Misafir a26

8 ay önce - Prş 14 Şub 2019, 21:33

Ne yapılacaksa, nasıl yapılacaksa yapılsın, Bağlıca dağ başı gibi olmaktan çıksın artık.
Şehre bu kadar yakın olup da, bu kadar atıl kalan bir bölge yok Ankara'da.

izciler emlak
7 ay önce - Çrş 20 Şub 2019, 11:19
Bağlıca Çevreyolu Bağlantı İnşaatı Başladı

Merhaba.
Bu sabah çalışan ekip ve araç sayısında artış olduğunu gözlemledik. Oldukça yoğun bir çalışma var.
Belirli aralıklarla gidip projenin drone çekimlerini yapacağız. Bu sayede son durum hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca diğer projeler ile ilgili haberleri ve görüntüleri de youtube sayfamızdan takip edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/channel/UCAKG6c2y9-Z7iPe6JG9j_SA

Misafir 686

7 ay önce - Prş 21 Şub 2019, 15:28

Cok guzel gelisme insallah asfalt kalitesi sabanci bulvari gibi olmaz yoksa biter bitmez tamir isleri baslamasin yine.

edem1978
7 ay önce - Cmt 02 Mar 2019, 15:24

(+)

(+)

(+)

Bu sene izine geldiğimde çektiğim fotolar bizim arsalar ölü ikene yan tarafda tek tek binalar yapılıyordu.
ve bana satan emlakçı sozde altyapı bitmek üzere asfalt atildi dedi.
hertaraf çöp doluydu

Misafir c3e

7 ay önce - Pzr 10 Mar 2019, 20:16

Bağlıca geniş bir bölge. Alt bölgeleri var. Cadde, bulvar, çevre yolu kenarı olmayan yerler konut için ideal. Oturmuş iyi site binaları var. Ben 2017 de iki ay ev aradım. Gezmediğim yeri kalmadı. Şimdiki evim köy merkezinin yakınında. Ankara da bu kadar sakin bir yeri rüyamda göremezdim. Sessizlik, temiz hava, sakinlik ve gürültüsüzlükten bunaldım. Kapının önünden günde 30-40 araç bile geçmiyor. Yoldan bir araç geçse pencereye çıkıyorum bize mi geldi diye.
Metro yakın.
Banliyo treni yakın. Banliyo ring servisi konmalı. Bu dolmuştan daha önemli bir ihtiyaç. Metro servisinin ters yönünde mutlaka Başkentray servisi de olmalı.
Bağlıca dolmuşu gerçek bir facia. Sıhhiye Bağlıca arası 1 saat. Bir kez kullandım. Bir daha asla.
Askeri kurumlar geliyor. Şöyle yatırım böyle yatırım diye yazan arkadaşlar gelecek 5 yılda kimse gelmeyecek boşuna ümitlenmeyin. Sadece tamamlan kamu binaları dolacak. Gerisi hayal şimdilik.
Sabancı bulvarı süper bir olanak. Batıkent İstanbul yolu bağlantısı, AOÇ bulvarı bunlar hep Bağlıca nın artıları. Bağlıca nın en büyük şanssızlığı Etimesgut belediyesi imar anlayışıdır. Nerdeyse boş arsaya iskan varecekler. Bu kadar müteahhit dostu olmasalardı keşke.

esn esn

7 ay önce - Çrş 13 Mar 2019, 10:18

Herkes ev alırken aynı beklentilerle ev almıyor. Kimi sessizliği tercih eder kimi kalabalığı cadde üzerini. Kimi sadece evin metrekaresine takıntılıdır vs vs vs. Oturacağımız evi bölgeyi seçerken size hitap eden şey bir başkası İçin önemsizdir. Tabiiki olayın birde maddiyat kısmı var etken olan. O yüzden bağlıcada ben şurdan aldım şurası iyi bu kısmı işe yaramaz söylemi bir şey ifade etmiyor. Benim için de insan profili ilk kriter mesela. Herkese tercihleriyle mutluluklar....

Misafir 3d2

7 ay önce - Çrş 13 Mar 2019, 11:52

Bulvar ve Cadde fiyatları her zaman arsa ve konutta kendi bölgesinde en üst seviyede olur. En önemli faktör yoldur. O yüzden bağlıca bulvarı ve yakını revaçtadır. Otoban bağlantısı haziran gibi açıldığında hem bağlıca bulvarı hemde otoban bağlantısı ile bu bölgeler dahada değerlenir.

Misafir ff4

6 ay önce - Pzr 14 Nis 2019, 23:58

4 senedir Bağlıca da oturan biri olarak emsal konusunda adalar arasında dengesizlik olmasından rahatsızım. Sağ ada villa ortada 15 katlı site sol ada yine villa parseli.
Eğer emsal artırılacaksa yol genişliğine göre tüm adalarda eşit ve adaletli artırım yapılmalıdır. Binanın biri 3 katlı öbürü 15 katlı olmamalıdır. Şehircilik kurallarına uyularak emsal artırımı yapılacak ise 1 emsale kadar artışın uygun olabileceğini düşünüyorum. Ancak parsellerin 10 bin metrekarenin altında olmaması gerekir. Değilse ince yüksek, gecekondu üstüne kat çıkılmış gibi apartmanlara benzer bölge .
Ama yanlış bilmiyorsam zaten şu anda parseller birleştirilerek 1 emsale çıkılabiliyor. Öyleyse ayrıca bir emsal artışı neden isteniyor? 500 metrekare arsası olan biri 1 emsal olunca 500 m2 villamı yapacak . Öyleyse yükseklik 6.50 yi geçmeyecek şekilde buda güzel olur. Ama 100 m2 lik 5 katlı apartman daireleri yapılacaksa bölgenin demografik yapısınada aykırı çok çirkin bir yapılaşma olur. Emsal artışı isteyenler tam olarak ne istiyor ? Konuşulan emsal artışı nasıl bir yapılaşma öngörüyor acaba.

sayfa 388
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet