Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Alihan 97

2 yıl önce - Cum 10 Nis 2015, 22:14
İstanbul Bahçelievler de Kentsel Dönüşüm Haberleri ve Yeni Projeler

Merhaba arkadaşlar.
18 yıldır Bahçelievler'de yaşıyorum. Bu yaşanan depremlerden sonra riskli yapılar ve yıkım hareketleri gündemde. Bahçelievler'de özellikle Şirinevler ve Yenibosna mahallelerinde birçok deprem hasarlı yapılar mevcut. Özellikle 1999 öncesi yapılar çok ve olası büyük depremde felaket kapımızda diyebiliriz. Bu aralarda Bahçelievler' de deprem hasarlı veya eski çürük yapıların yıkımına başlanmış durumda ve özellikle plansız şehirleşme de bunların etkisinde bizim Şirinevler'in en büyük sorunu TRAFİK VE PARK SORUNU. DAR SOKAKLAR büyük harflerle belirtmiş olduğum sorunlar Bahçelievler halıkının en büyük sıkıntısı. Daha başka şeyler var ama şu an aklımda değil. Bizde Bahçelievler halkı olarak bu duruma el atılmsını isteriz. Belediyenin yeni projeleri var ama şu an faaliyete geçmemiş durumda.
Arkadaşlar Bahçelievler de şu an yeni yapılacak bir proje var mı?
Bide benim başka bilmediğim sorunlar varsa burada da paylaşılabir.
(Yıkım,yol genişletilmesi vs.) haberlerinizi bekliyorum

Alihan 97

2 yıl önce - Cmt 11 Nis 2015, 21:01

Depreme dayanıksız binalardan bir örneği. Geçtiğimiz sene bu binanın üç balkonu çökmüştü. Bu bina şimdi ise yıkılıp yeniden yapıldı.

Bugün

(+)

Bina çürük, hasarlı, eski olup da yıkılıp yeniden yapılan binalar

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Yiğitcan Şenocak
2 yıl önce - Pts 13 Nis 2015, 16:07

Sayın Alihan Bey
Açmış olduğunuz başlıkta bende birşeyler paylaşmak istedim.Öncelikle bu siteye yeni üye oldum. Bende şirinevlerde oturuyorum.Şirinevlerin problemini bende iyi biliyorum. Özellikle bu kentsel dönüşümün çıkması iyi olmuş. Özellikle şirinevlerde çok depreme dayanıksız binalar var ve Şirinevler mahallesinin altyaspısı çok yetersiz. Özellikle Kazım Karabekir caddesindeki pazar günleri kurulan pazar. Çevre halkı çok şikayetçi. Belediye'ye dilekçe ve imza topladık gönderdik ama hala bir şey yaptıkları yok. Gece vakti pazarın toplanması ve belediye araçlarının gürültüsü çevre halkını çok rahatsız ediyor. Özellikle Fetih caddesi ve Mahmutbey caddesine biran önce el atılması lazım. Yol genişletmesi vs. trafik çilesi yıllardır hep aynı ve Dereyolu caddesi ile Fetih caddesi arasında bulunan trafik ışıkları durmadan bozuluyor ve saçma sapan bir düzen var bir an önce el atılmasını halkımız adına istiyoruz.Bide Belediye binasına yakın bir yerde. Bu arada parklar çok pisleşti özellikle Suriyeden gelen bu dilenciler yüzünden çocuklarımız artık parkları kullanamıyor

Söyleyeceklerim bu kadar aklıma bişeyler gelirse sizinle paylaşacağım.

Yiğitcan Şenocak
2 yıl önce - Prş 30 Nis 2015, 23:40

Resimde işaretlemiş olduğum yer Şirinevler de Bahçelievler Belediyesine çıkan cadde ve E-5 e çıkan caddeler.
1. işaretlediğim yer arkadaşlar buarada Karaoğlan cad. Bazı evler istimlak edilip kavşak yapılması planlanıyor.
2. işaretlediğim yer de şu an birkaç işyeri yıkılıp geçici olarak otopark olarak kullanılıyor ve şu an orası için yeni proje düşünülüyor. Meydan yapılması plnlanılıyormuş arkadaşlar. Bu konuda bilgisi olan var mı arkadaşlar bide haber düküman vs. paylaşabilirler mi ?
Haberlerinizi bekliyorum .

Yiğitcan Şenocak
2 yıl önce - Pts 04 May 2015, 18:09

Fetih caddesinde bulunan Bellona mağazasıda kentsel dönüşüm kapsamında yıkılıyormuş.

(+)

Alihan 97

2 yıl önce - Pts 04 May 2015, 18:32
Kavşak projesi ile ilgili haber

http://www.gazete365.com/aktuel-haber/kent-meydan ...4410h.html

abdullaht
2 yıl önce - Pts 11 May 2015, 22:44

Öncelikle konuyu açtığınız için teşekkürler Alihan Bey, 6 senedir Şirinevlerde oturan biri olarak diyebilirimki burası umutsuz vaka. Kalabalık, gürültü ve çevre kirliliği, çarpık kentleşme, Suriyelilerin gelmesi v.s Sorunlar anlatmakla bitmez yani.

İşin garip tarafı bu konularda kılını bile kıpırdatmayan, sadece spor salonu yapan başkan yine seçildi. Kendisi seçileceğinden o kadar emindiki vaatte bile bulunmadı hiç.

Şimdi kentsel dönüşüm yapılıyor güya ama bunun adı dönüşüm değil yenileme, zira eski binalar yıkılıp yerine yenisi yapılıyor. Çarpık kentleşme, dar sokaklar, yeşilsizlik yine aynı kalıyor anlayacağınız.

6 senedir bu semtteyim inanın en ufak bir değişiklik görmedim bu sürede burada. Diğer ilçeler aldı başını gidiyor Bahçelievler yerinde sayıyor.

Şahsen bu başkandan benim umudum kalmadı, aşırı kalabalık nedeniyle de yaşanmaz hale gelmiş durumda, imkanım olursa başka bir ilçeye taşınmayı düşünüyorum şahsen.

mus7y123

2 yıl önce - Çrş 13 May 2015, 17:41

Yayla mahallesinde dairemiz vardı. Depremden sonra işaret atıldı, yıkılması lazım. Tabiki üzeri boyandı, bina hala yerinde.
Geçen gittim, aradan on sene geçmiş, pek değişiklik yok, hala plansız bir şekilde devam ediliyor. Tek fark 2 katlı bina vardı, yıkıp 6-7 katlı yapılmiş. Altında otopark yapılmıs ama 12 dairelik bina için 6 otopark yeri var.

Merak ettiğm bu;

Anadolu yakasında bulunan Fikirtepe Mahellesi gibi, Bahçelievlerde olan Mahalleleri yeniden Imara alınıp, komple yıkımı çıksa, herşey yeniden çizilse, olmazmı.

Tabiki %100 yıkıma gerek yoktur ama en azında parseller birleştirip, geniş ve daha yuksek binalar yapılsa, sokaklar geniş çızılse...

Olmaz mı???

Alihan 97

2 yıl önce - Çrş 13 May 2015, 22:55
Neden Bahçelievlere Büyük Dönüşüm Projesi Yapılmıyor

Bakıyorum Fikirtepede, Esenlerde, Bağcılarda, Avcılarda Büyük Kentsel Dönüşüm projeleri gündemde.Ne güzel. Ama neden Bahçelievlere böyle güzel projeler yapılmıyor. Hasarlı evlerde kaderine terk edilmiş gibi yaşıyoruz. Hergün park sorunu yaşanıyor. Arada park kavgası çıkıyor. Bu kavgalar yüzünden insanlar birbirini vurup öldürüyor vs. vs.
O kadar vali, Belediye başkanı, Başbakan geldi ama ilçemize dönüşümle ilgili bir proje ağzlarından çıkmıyor.
Şu an eski hasarlı binaların yıkımıyla tehlikeyi biraz olsun azaltıyorlar ama bu yapılan yıkımlar boşuna.
Biran önce Bahçelievler in bu çarpık kentleşmeden kurtarılması lazım. Bu işin sonu nereye varacak artık.

Misafir 895

2 yıl önce - Cum 15 May 2015, 15:13

Merhaba arkadaşlar;
Bende 45 yıldır şirinevler de oturuyorum. Şirinevler 20 sene önce inanın böyle değildi. Eskiden evler 2 veya 3 katlıydı. Rant yuvası yaptılar ve betonlaştırdılar. Zamanında bilen bilir, bizler ataköye piknik yapmaya giderdik (şirinevler de ağaçların bol olmasına rahmen, beğenmezdik bu semtteki ağaçları) ormandı Ataköy. Şimdi bizler bu semtte gariban durumuna düşürdü bu yönetim. geçenlerde arabamı sattım sürekli yer sorunu yaşadığım için. Başkana gelecek olursak başkan şirinevler de oturmuyor bile alakasız bir insan ve inanın artık emekliye ayrılacak ama halk seçtiği için ayrılamıyor. Belkide her seçimde keşke beni seçmeseler bile diyordur artık. Bahçelievler e gitti geçenlerde oradaki insanlarda aynı şeyi söylüyor, başkan artık hiçbirşeyle ilgilenmiyor deniyor. Şirinevler de bu başkanla beraber sürünüyor.
Geçen belediye seçimlerinde MHP nin seçim için bir kitapçık yayınladığını duydum ve kitapçığı inceledim. MHP'nin projesi bence çok süpermiş maalesef ben sonradan duydum. Suç bizde değil MHP nin projesinin reklamını yapamamasından kaynaklı sorun bence. Bizler şunu beceremiyoruz. Sırf Akp var diye belediye seçimini bu partiye kaptırdık ve şimdide yakınıyoruz. Belediye seçimi farklı bir şey. Lütfen belediye seçimlerinde Partiye değil çalışacak ve en iyi projeye oy verelim lütfen. Biz bu yolla güvenilir partiyi seçme şansımızda olacaktır. Onlar menfaatlerine göre hareket ederlerken bizde onların menfaatlerine göre hareket etmemeliyiz. En güvenilir partiyi belediye seçimleri ile test ederek sonraki seçimde de ülkeyi setlim etmeliyiz. Saygılarımla...

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet