Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 7
MuhMustafa
3 yıl önce - Çrş 24 Ağu 2016, 14:49

Oranın belediyeye ait olduğunu nereden çıkarmıştınız ki ?
Yenikent sitesinin yapıldığı bölge doğrudan Sabuncu ailesine aitti zaten. Bizim marketin olduğu bölge ise Çomu ailesine (sunar grubu) aitti. Belediyeye ait bir bölge yoktu orada.
Bu iki aile de Adana'nın eski toprak ağaları sanayi atılımıyla fabrikalar açtılar ikisi de. Şehir merkezinde bolca arazileri vardı zamanında da.

Eski imar planlarında bile oralar zaten imarlı arsa olarak geçmekteydi yeşil alan olarak geçmiyordu. İmar değişiklikleri ile yoğunluklar falan düzenlendi ona göre bina yaptılar.

Yenikent sitesinin arkasında kalan bir kısmı imarsız müstakil ev bölümü de ilerleyen vakitte alınacak ve site haline getirilecek muhtemelen.

Bu projelerde ki sıkıntı ise yeşil alan bölümünün alt sınırdan verilmiş olması.
Doğrudan bunun için de suçlayamıyorum adamları zira otopark sorununu mümkün olduğu kadar büyük kapalı otopark yapmak istiyorlar.

Sorun imar planlarını "güçlü aile ve müteahhit" isteğine göre ayarlayan belediyede.

Resul GUL
3 yıl önce - Çrş 24 Ağu 2016, 15:21

Alıntı:

Oranın belediyeye ait olduğunu nereden çıkarmıştınız ki ?
Yenikent sitesinin yapıldığı bölge doğrudan Sabuncu ailesine aitti zaten.
Bizim marketin olduğu bölge ise Çomu ailesine (sunar grubu) aitti. Belediyeye ait bir bölge yoktu orada.

Eski imar planlarında bile oralar zaten imarlı arsa olarak geçmekteydi yeşil alan olarak geçmiyordu. İmar değişiklikleri ile yoğunluklar falan düzenlendi ona göre bina yaptılar.

Hocam Bilgiler için teşekkürler
Şimdi, Belediye önceden Buradaki Arsaları Yeşil Alan olarak belirlenmiş..
Bu yüzden Belediye nin olduğu düşünülmüş olabilir Ben de o şekil biliyordum..
Ve bunu da Şu habere istinaden söylemiştik..

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=4627145#4627145

Burada Yeşil Alan ya da İmarlı arsa konusunda biri yalan söylüyor Ya da eksik bilgi veriyor ama kim ?
Ya Durak Söylüyor Ya da siz nereden duyduysanız Onlar..

Benim bildiğim Bizim Marketin olduğu alan Sabunculara aitmiş.. Şu ana kadar böyle bir şey duymadım..
Ama Çomular Buraya bir şeyler yaptıklarına göre demek ki yeni sonuçlanmış bir şeyler var
bu zamana kadar bir şey yapmadıklarına göre..

Alıntı:

Sorun imar planlarını "güçlü aile ve müteahhit" isteğine göre ayarlayan belediyede.

Ama muhtemelen Bu arazilerin Yeşil alan olan yerlerinde Bir şekilde değişiklik yapılmış..
Asıl irdelenmesi gereken konu budur diye düşünüyorum..

yusufsezgin
3 yıl önce - Prş 25 Ağu 2016, 13:05

Alıntı:

İşte Adananın halletmesi gereken öncelikli mesele

MuhMustafa
3 yıl önce - Prş 25 Ağu 2016, 20:09

Alıntı:
Hocam Bilgiler için teşekkürler
Şimdi, Belediye önceden Buradaki Arsaları Yeşil Alan olarak belirlenmiş..
Bu yüzden Belediye nin olduğu düşünülmüş olabilir Ben de o şekil biliyordum..
Ve bunu da Şu habere istinaden söylemiştik..

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=4627145#4627145

Burada Yeşil Alan ya da İmarlı arsa konusunda biri yalan söylüyor Ya da eksik bilgi veriyor ama kim ?
Ya Durak Söylüyor Ya da siz nereden duyduysanız Onlar..

Benim bildiğim Bizim Marketin olduğu alan Sabunculara aitmiş.. Şu ana kadar böyle bir şey duymadım..
Ama Çomular Buraya bir şeyler yaptıklarına göre demek ki yeni sonuçlanmış bir şeyler var
bu zamana kadar bir şey yapmadıklarına göre..

Seyhan belediyesinin basit imar planı için bir sitesi mevcut.
http://keos.seyhan.bel.tr/HARITA/

Yukarıda ki linkten ulaşabilirsin. Yenikent Sabuncu sitesi inşaata başlamadan önce baktığımda (yani karşı tarafında ki MNS Plaza inşaatı sürerken) bahsettiğimiz iki parsel için de yeşil alan falan yoktu. Daha öncesi hakkında net konuşmayayım ama şehrin göbeğinde ki arazilerin imar planları kolay kolay değiştirilmez. Hele hele yeşil alanlar üzerindeki oynamalarda meslek odaları ortalığı yıkar haklı şekilde.

Aytaç Durak döneminde "ortaklık ilişkisini" reddeden kişilerin arazilerini yeşil alana çevirdiğini ya da işe yaramaz şekilde ruhsatlandırıldığını bilmeyen yoktur. Davalar açıldı haliyle kimisi olumlu kimisi olumsuz sonuçlandı. (Benim taraflardan biri olduğum bir tanesi olumsuz sonuçlandı maalesef) Ancak bu araziler hakkında ki duyumum sağlam yerden diyebilirim.

Arazi sahiplikleri ile alakalı konuyu ise çeşitli yerlerde (sektörün içinde olan kişilerden) muhabbetlerde duydum. Ayrıca yanlışlıkla gördüğüm ( ) resmi evrakların büyük kısmı bu bahsettiğim şeyleri anlatmakta.

Keşke dediğiniz gibi bir yeşil alan olsaydı oraya ancak duyduğum ve araştırdığım kadarıyla durum bu.

Resul GUL
3 yıl önce - Prş 25 Ağu 2016, 20:18

Alıntı:
Daha öncesi hakkında net konuşmayayım ama şehrin göbeğinde ki arazilerin imar planları kolay kolay değiştirilmez. Hele hele yeşil alanlar üzerindeki oynamalarda meslek odaları ortalığı yıkar haklı şekilde. 

Hocam Adana da kimse Yeşil Alan vs. takmıyor
Meslek Odaları falan uyuyor Kimsenin umrunda değil. Keşke olsa
Şu duyduklarımız bile midemizi bulandırmaya yetiyor..

En son Resul GUL tarafından Prş 25 Ağu 2016, 22:50 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

sayfa 7
ANA SAYFA -> ADANA