Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Sivas - Kepenek Meydanı (15 Temmuz Şehitler meydanı)
« önceki   123 ... 7172737475   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
sayfa 72
kkemal58
1 yıl önce - Pzr 10 Hzr 2018, 02:48

Iki park alanı arasındaki yol alta alınsa ve üst taraf park alanı olarak birleştirilse ne kadar güzel olur. Hem o yokuş kalkmış olur hem de bütün meydanda yolun alta alınması için bir başlangıç olur. Daha sonraları bütün meydan yayalara ayrılıp hem bütün meydanların birleştiği hem de tamamen yayalara bırakılan süper büyük bir park alanına sahip olur Sivas.

ismail özçelik
1 yıl önce - Pzr 10 Hzr 2018, 03:28

Sivasfutbol ve Kemal Bey'in önerileri güzel. Yaklaşık 6-7 yıl önce tek yön konusunu belediyeye yazmıştım hatta ben Dikilitaş'a kadar olmasını arzu ediyordum.
Yolun alta alınması çok güzel ama meydanlara isimleri dışında da nitelikler yüklememiz lazım. Yani Avrupa'da meydanlar gerçekten güzel ve nitelikli. Küçük, büyük farketmez. O yüzden bu konuda çalışma yapılması gerekiyor.

M. Akif Ilbeyli

1 yıl önce - Pzr 10 Hzr 2018, 14:50

Bu konuda gecmis zaman icin de detayli aciklamalar yaptim, fikrim bu güne kadar degismedi, trafik sorununu cözecek cok ciddi projelerim var, bir kismini zaman, zaman ilgili kisiler ile paylastim, Ismail beyin, bu konuda da katkisi her zaman olmusdur hepinize cok tesekürler güzel fikirler bunlar

Tek yön fikri yerinde bir fikir.
Bu Tek yön calismasini söyle düsünmek lagzim,
Meydan Kebabcisinin oldugu ADA tamamen yikilmali.
Arap seyh caddesindan gelen trafik düz ve tek yön üc serit olarak sait pasa cadesine baglanmali.
Sait pasa Cad. ve Hikmet Isik Cadesi Saray Bosna Cad. sine tek yön olarak devam etmeli. 18 Mart Sehitler Havuzlu Kavsak kismindan Evliya Caddesine baglamak gerekli, Hoca Ahmet Yesevi Cadesinden , Arap Seyh Caddesine bagliyarak, Tek yön üc serit Ring Sistemi tamam.

Bu Ring sisteminin icinde kalan Sehirin Merkezi yani Carsi büyük bir kismi nerdeyse yüze 80 lik bir kismi yayalastirilmis olacak, park yönlendirme sistemi ile bu Ring Sistemi civarindaki otoparklara elektronik levhalar ile yönlendirme yapilacak, carsi kisminda ücretsiz kamu kuruluslarina ait bisiklet duraklari olacak, bisikletler carsi icinden özel sadece bisiklet trafigi icin acilmis yollar araciligi ile Sivas in tarihi ve kültür merkezlerine ayni zaman da turizim noktalarina bedava kullanilacak, Örnek Tarihi Kent Meydani, Kale, Gök Medresse, Arap Seyh Turbesi, Behram Pasa Hani, Güdük Minare, Dikili Tas, Kangal Aga Konagi, Meydan Camii ve digerleri yani tüm görülmesi ve gezilmesi gereken noktalara bisiklet yollari, Egriköprü, Tas Köprü, RTE Bulvari, Kizilirmak Sahil bölgesi bunlarda dahil edilir.

Detaylar cok Rayli Sisteme varana kadar hepsi hazir, Ring sisteme motorlu vasitalarin ara caddelerden sorunsuz akan trafige giris ve cikislari Sehir kisminda kalan Otoparklara giris ve cikislar, Ic Kisim da kalan Dükkanlara tasimacilik konusu vs. hepsinin cözümü hazir.

Bu Sistemde trafik lambasina nerdeyse gerek kalmiyacak.

Arkadaslarin trafigi yer altina alma fikirleri cok güzel, cok sikisik olan noktalarda yapilmasi gerekli elbet.
Tren Gar Bölgesindeki havuzlu kavsagi yer altina almak da cok yerinde olacak, böylelikle ayni Istanbul Taksim de oldugu gibi Sivas eski ve yeni hizli Tren Gari ve eski stadyum alani trafikten arindirilip devasa yayalastirilmis modern bir Meydana kavusmus oluruz.

Istasyon Caddesinden Meydana ve Atatürk Caddesine ve Meydan dan Mevlana tarafina akan trafik icin de cözümler bulunmali.
Belkide hikmet isik caddesinden gelen trafik 15 Temmuz Sehitler Meydani Kavsagina bir tek yön Üc serit altgecit yerinde olur, hatda bu alt gecitden bir sola cikis ile yeni Millet Bahcesinin Batisindan acilacak genis bir Bulvara baglanti sagliyarak kuzey cevre yoluna baglanmis olur.

sivasfutbol
1 yıl önce - Pts 11 Hzr 2018, 03:47

Benim yuzeysel olarak anlatmaya calistigimi detaylandirip cok acik guzel bir sekilde anlattiginiz icin tesekkur ederim M. Akif Ilbeyli kesinlikle Sivas'in 10-20 yillik geleceginde trafik sorun olacaktir ki su anda da ana hatlarda, caddelerde yogunluklar var. Simdiden buna onlem alinip programli bir sekilde trafigi tek yon akitmayi basarirsa belediye buyuk bir rahatliga kavusturur sehir merkezini. Sehir trafiginin 20-30 yillik plani yapilmis olur.

Akgün_
1 yıl önce - Sal 19 Hzr 2018, 19:58

(+)

(+)

(+)

sayfa 72
« önceki   123 ... 7172737475   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler