Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
ekal
4 yıl önce - Pts 16 Mar 2015, 12:22
Eskişehir'in başıboş köpekleri ...


Her ne kadar hayvanları sevsek de en son yaşadığımız Batıkent de meydana gelen sokak köpeklerinin genç kızı parçalayarak canından etmeleri bu konu ile mücadelenin etiketleyip kısırlaştırma ile bir yere varılamayacağının açık göstergesidir ,kamuoyu oluşturulup gereken acilen yapılmalıdır,kendi adıma görev ve sorumluluk alanı Eskişehir Büyükşehir Belediyesine ait olan bu adresten şikayet bildirimi yaptım ,bu konudan şikayetçiyseniz lütfen duyarlılığınızı gösteriniz ...

http://www.eskisehir-bld.gov.tr/bilem.php


ekal
4 yıl önce - Pts 16 Mar 2015, 12:40

SON YOLCULUĞA GÖZYAŞLARIYLA
16 Mart 2015 Pazartesi


Eskişehir’de sokak köpekleri tarafından parçalanmış olarak cesedi bulunan kadının cenazesi, toprağa verildi.
Sokak köpeklerinin saldırısı sonucu ölen Erinç Pütün için Mahmut Sami Ramazanoğlu Camisi’nde öğle vakti cenaze namazı kılındı.
Namazın ardından cenaze, Eskişehir Asri Mezarlık’ta defnedildi.
Cenaze törenine, baba Reyhan ve anne Serpil Pütün ile yakınlarının yanı sıra Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mesut Hoşcan da katıldı.


ekal
4 yıl önce - Pts 16 Mar 2015, 12:41

KÜÇÜK ÇOCUK KÖPEKLERİN SALDIRISINA UĞRADI
12 Kasım 2014 Çarşamba

Eskişehir’de bisikletle evine gittiği sırada sokak köpeklerinin saldırısı sonucu yaralanan çocuk hastanede tedavi altına alındı.

Alınan bilgiye göre, Gündoğdu Mahallesi çevre yolunda kullandığı bisikletle evine giden Samet Altındaş (10), yolda 3 köpeğin saldırısına uğradı.

Bu sırada bisikletinden düşen Altındaş’ı bir köpek başından ısırdı. Yaralanan çocuk, vatandaşların haber verdiği 112 Acil Servis ekipleri tarafından Eskişehir Devlet Hastanesine kaldırıldı.Burç

4 yıl önce - Pts 16 Mar 2015, 12:45

Hayvan hakları insan haklarından önce gelmemeli.

Git koca New York'da bir tane başıboş köpek göremezsin sokakta.

Belediyeler artık sokakları hayvanlardan temizlemeli!
Hayvanseverler alsın evinde beslesin çok seviyorlarsa.

Sadece Eskişehir değil, bütün şehirlerimizde ve hatta tatil beldelerinde bile bu sorun var.


ekal
4 yıl önce - Pts 16 Mar 2015, 12:45

Parkta dehşetPitbull cinsi köpek parkta oynayan iki çocuğa saldırdı. Sahibi henüz belirlenemeyen köpek oğlunu kartarmak isteyen babayı da ısırarak yaraladı.Çevredeki insanların müdahalesi sonucu ölümden dönen iki çocuk hastanede tedavi altına alınırken, vatandaşlar bu tür köpeklerin paklardan uzak tutulmasını istediler.

Eskişehir’de parkta oynayan iki çocuğa saldırıp yaralayan sahibi henüz belirlenemeyen Pitbull cinsi köpek, oğlunu kurtarmaya çalışan babayı da ayağından ısırdı. Yunusemre Devlet Hastanesinde tedavi altına alınan 3 kişiden Jülide Pelin Uyanık’ın bacağında köpeğin ısırmasından dolayı kırık tespit edildi. Uyanık’ın bugün ameliyat edileceği bildirildi.

Parkta oynayan iki çocuğa saldırıp yaralayan sahibi henüz belirlenemeyen Pitbull cinsi köpek, oğlunu kurtarmaya çalışan babayı da ayağından ısırdı.
Alınan bilgiye göre, Sami Sefa Uysal (8) ile Jülide Pelin Uyanık (11), Çamlıca Mahallesi Özdemirler Sokak’taki Şerefli Park’a akşam oynamaya gitti. Bu sırada parka gelen ve henüz sahibinin kimliği belirlenemeyen kişiye ait Pitbull cinsi köpek burada oynayan çocuklara saldırdı.
Köpeğin saldırısı sırasında çocukları kurtarmaya çalışan baba Soner Uysal, oğlu Sami Sefa Uysal ile Jülide Pelin Uyanık, vücutlarının çeşitli yerlerinden yaralandı.
Yunusemre Devlet Hastanesinde tedavi altına alınan 3 kişiden Jülide Pelin Uyanık’ın bacağında köpeğin ısırmasından dolayı kırık tespit edildi. Uyanık’ın bugün ameliyat edileceği bildirildi.
Köpeğin saldırısı sonucu bacağından yaralanan baba Soner Uysal, yaptığı açıklamada, çocukların, parktaki salıncakta sallandıkları sırada Pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğradıklarını belirterek, çocukların zarar görmemesi için köpeğe müdahale ettiğini kaydetti.
Bu sırada kendisine yönelen köpeğin bacağından ısırdığını anlatan Uysal, köpekle 4-5 dakika boğuştuktan sonra Jülide Pelin Uyanık’ın parkta bulunan babası İbrahim Uyanık ile köpeği parktan uzaklaştırmayı başardıklarını söyledi.
Uysal, köpeğin sahibinden şikayetçi olacaklarını, polislerin bu kişiyi aramayı sürdürdüğünü sözlerine ekledi.Aras Berkin
4 yıl önce - Pts 16 Mar 2015, 12:54

Saldirgan basibos kopekleri hic sevmem. Yakinlarindan geciyorsam elimden tas ve sopayi eksik etmem

Bu hayvanlara hic acimiyorum. Insanlara saldiran can guvenligini tehdit eden kopekler sokaklardan temizlenmeye baslanmalidir.

Insan isiran saldirgan kopekler uyutulmayi hak ediyorlar.
Hak etmiyorlar diyen alsin evinde beslesin.


Burç

4 yıl önce - Pts 16 Mar 2015, 12:56

Sonunda halk isyan edecek, tüfekle bunları avlamak zorunda kalacak, bunu bekliyorlar herhalde.ziya_tk

4 yıl önce - Pts 16 Mar 2015, 13:04

Günümüzdeki sokak köpeklerini geçmiş yıllardaki sokak köpekleriyle karıştırmayın. artık çok güçlendiler. Son yıllarda bazı köpek severler! hava atmak amacıyla güçlü köpek cinslerini Türkiye'ye getirdi. 6 ay içinde beslemekten bıkan bu tipler köpekleri sokaklara salıverdi. rottweiler, pitbul, bandog gibi köpekler bizim sokak köpekleriyle çiftleşerek bambaşka bir nesil oluşturdu. Bazı sokak köpeklerinin çene yapısı, diş uzunluğu, kütlesi gelişti davranışları da saldırganlaştı. Görüntüde bizim Karabaş'a benziyorlar ama içinde rottweiler var.

ethem özer
4 yıl önce - Pts 16 Mar 2015, 13:20

Sokak köpekleri diye bir kavram olabilir mi? Köpek dediğin ya kırsal kesimde sürünün başında olur, ya da şehirlerde ev veya bahçelerde gözetim halinde olur. Özellikle Eskişehir'de öğrenciler köpek besliyorlar. Okulları bitince de sokağa salıyorlar. Böyle bir rezillik olabilir mi? İnsanların içindeki hayvan sevgisinin yozlaştırılarak, bitmesinden başka bir işe yaramaz, bu... Yahu Avrupa'da falan, bir tane başıboş köpek göremezsiniz. Bence özellikle hayvanseverlerin, bu konuda kapsamlı bir özeleştiri vermeleri gerekiyor. Sokaklarda tek bir kimsesiz köpek kalmayana dek, yeni köpek almamaları gerekiyor. Bu, son derece zor bir sınav. Ama bu sınavdan alnının akıyla çıkmadan da, kimsenin boş nutuklar atmasının manası yok. Hadi bakalım Eskişehirli hayvanseverler, gösterin kendinizi, sokakta tek bir köpek bırakmayacak bir kampanya başlatın. Hiç olmazsa, bu üzücü olayın böyle bir faydası olsun. Hayatını hayvanlara adayan Erinç Pütün'ün öldüğü tarih de, "köpekleri sahiplenme" günü ilan edilsin, her sene anılsın. Başka türlü, ruhu da huzura ermez çünkü...

Aydın10
4 yıl önce - Pts 16 Mar 2015, 13:23

Allah rahmet eylesin.Çok ama çok üzücü...İnsan canı bu kadar ucuz mu yahu..Öyle bir ülkede yaşar olduk ki, resmen tesadüfen yaşıyoruz. Her şehirde maalesef aynı durum söz konusu. Sokaklarda 5li 10lu çete halinde gezen köpekler.Yazıldığı gibi farklı cinslerin çiftleşmesinden oluşan canavar tipli köpekler.Özellikle günün erken saatleri ve geç saatlerinde sokakta böyle köpeklerle karşılaşmak çok ürkütücü olabiliyor.Yani her an bir saldırıya uğrama durumu olabiliyor.Zaten köpek bu, ne yapacağı belli olmaz. Bütün sokak köpeklerinin toplanması gerek.Yanımızda silah mı taşımamız lazım sokakta gezerken.Rahatlıkla sokakta gezemez olduk! Hevesle aldığı köpekleri sokağa atan insanlar yüzünden masum insanlar sıkıntı çekiyor, köpekte aç kalınca saldırgan alıyor. Bence köpek sahibi olmanın bir sertifikası olmalı.sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET