Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 7
Misafir 358

5 yıl önce - Sal 17 Oca 2017, 22:41

Kardeşim diğer yorumu bilmem ama Selçuklu motifi yorumu zaten mizah amaçlı bir yorumdu.

lord of the city
5 yıl önce - Sal 17 Oca 2017, 22:57

Aslına bakarsan mesajın ironik esprisini anladım ben ancak bu tarz yorumları hemen her başlıkta görmek mümkün olduğu için senin mesaj biraz fazla iyi malzeme oldu (iyi yanından bak sen olur mu, yiğidi öldür hakkını yeme babında ne yöne çekersen çek komik buldum )

mehmet karakas7
5 yıl önce - Prş 18 May 2017, 21:21

Sivas saat kulesi hangi aşamada arkadaşlar

Misafir 19b

5 yıl önce - Cum 19 May 2017, 13:39

Yalan oldu.belediyenin diğer tüm projeleri gibi

sebasteia
4 yıl önce - Cmt 22 Tem 2017, 13:15

Daha once tamamen yikilan ve yok olan Amasya saat kulesi, 2002 yilinda yeni bastan insa edilmis. Asagida Amasya saat kulesinin yeni bir fotografi var.

Sivas saat kulesi de ayni mantikla yeni bastan insa edilmeli. Kaldi ki Sivas saat kulesi tarih olarak anadoludaki ilk insa edilen saat kulelerinden birisidir ve tarihi onemi cok daha yuksektir.

Internet uzerinden yaptigim kisa bir arastirmaya gore, Sivas saat kulesi Karabuk saat kulesinden sonra (1798), Turkiye'de insa edilen en eski ikinci saat kulesidir (1806). Bircok sehrimizdeki tarihi saat kuleleri 1800'lerin sonu ve 1900'lerin basinda insa esilmistir. Yani sehirlerde saat kulesi insa etme akimi baslamadan kabaca bir asir once Sivas saat kulesi insa edilmisti.

Bu acidan bakilinca tarihi olarak ilk insa edildigi yere, Sivas'in gorkemli tarihine uyumlu guzel bir saat kulesi bir an evvel insa edilmeli.

sayfa 7
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler