Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Nazım B

4 yıl önce - Prş 12 Mar 2015, 02:47
Borç para isteyene borç verir misiniz?

Şimdiye kadar borç verdiğim zamanlarda oldu, vermediğim zamanlarda. Bazen o sıradaki para durumuma göre ya da isteyen kişiye göre borç vermişimdir ya da vermemişimdir. Hatırladığım kadarıyla 1 kişiden paramı alamadım. İnkar da etmedi ama vermedi de. Ben de Allah'a havale ettim. Bu borç verme işi, bazen versen bi dert vermesen bir dert durumunada dönüşebiliyor. Vermesen sana küsebiliyor, ya da mesafe koyabiliyor. Vermek istesen bile ya o anda gerçekten verecek durumun olmayabiliyor ama karşıdaki insan buna inanmayabiliyor. Bazende acaba geri verir mi, ya da zamanında ödemezse diye insan tereddüte düşebiliyor.
Peki sizin bu konuda başınızdan geçen borç para verip alamama, ya da alana kadar çektiğiniz sıkıntılar olduysa konuyla ilgili anılarımızı paylaşalım.

CezzarAhmet
4 yıl önce - Prş 12 Mar 2015, 03:00

Borç verilir tabi ki ihtiyaç durumuna göre. Fakat beni üzen şey rica minnet para isteyen arkadaşınızın parayı çarçur edip sonra geri ödememesi. Bu tip durumlarla birkaç kez karşılaştım. Acil durum varmış gibi borç isteyip tatile giden arkadaşımdan aylar sonra alabildim paramı. Bir diğeri isteyemeyeceğim kadar yakın bir arkadaşım. Arada hatırlıyor sanada borcum vardı diyor verecek zannediyorum. Yaklaşık 1 senedir vermiyor. İhtiyacı olması durumunda vermemesini de anlayışla karşılarım ama cebinde para varken ve o parayı olur olmadık yerlere sizin önünüzde harcarken canınız sıkılıyor. İki ucu kakalı deynek. Verirken iyi isteyince kötü oluyorsunuz.

Cenk Gültekin
site denetçisi

4 yıl önce - Prş 12 Mar 2015, 03:00

Cok kez verdigim olmustur ama kisiye göre degisir..
Sadece cok iyi tanidigim arkadaslarima veririm, herzamanda geri gelir..
Vermiyorsa ve gecerli bir sebebi yoksa, o arkadas degildir zaten..
Samimi olmadigim kimseye borc vermem..

mahmut11
4 yıl önce - Prş 12 Mar 2015, 03:19

Ben vermem, birikimim yok almam da, ihtiyacım olmadı. Dengedeyim, allah eksilere düşürmesin ..

DeepestSea

4 yıl önce - Prş 12 Mar 2015, 03:24

İşsiz bir insan benden borç para istiyorsa ona borç veririm ama iş de bulurum

Eğer borç isteyen kendi bütçemi kasmayacak tutarı istiyorsa seve seve veririm.Ama yaklaşık 1500TL gibi bir maaşla çalıştığım için ay sonunu zar zor getiriyorum zaten

ismail cemre
4 yıl önce - Prş 12 Mar 2015, 08:55

eğer borcuna sadık birisi ise mutlaka ama mutlaka yardımcı olurum ama borcuna sadık değilse olsada vermemenin yollarını ararım.yıllar önce başımdan böyle acı bir tecrübe geçti.çek ödemesi olduğunu ödemezse çekinin yazılacağını söyleyen bir akrabama ciddi miktarda para verdim 3 günlüğüne almıştı.aradan geçen 9 seneye rağmen bir kuruş bile alamadım.onun için bu konuda ihtiyatlı davranıyorum.

yusufyuşa23
4 yıl önce - Prş 12 Mar 2015, 08:56

Adamına göre değişir bu,

Misafir 102

4 yıl önce - Prş 12 Mar 2015, 09:03

Makul miktarda (dönüşü olmazsa sizi sarsmayacak) borç rakamları olan talepleri karşılayın.
Ödemeyenler oldukça, etrafınız temizlenecektir. (Karşınıza bir daha çıkmayacakları için.)

yusufyuşa23
4 yıl önce - Prş 12 Mar 2015, 09:07

Hey Corc versene borç, olmaz dostum bende de yok.
Bir zamanlar çocukların dilinden düşmezdi.

Musa Ardıç
4 yıl önce - Prş 12 Mar 2015, 09:13

Zamanında, sırf daha insanlık ölmemiş desinler diye çok verdim.
Çoguda dönmedi. Helal etsemmi etmesemmi bilemedim.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET