Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Berktuğ
site denetçisi

3 yıl önce - Pts 09 Mar 2015, 14:31
Bursa Kestel Buz Pateni Salonu


BURSA'DA BİR İLK! YENİ HEDEF KIŞ SPORLARI
Alıntı:
Kentin kış sporlarında uluslararası yarışmaların yapılabildiği bir merkeze dönüşmesini istediklerini belirten Vali Karaloğlu, “Bu salon bir başlangıç olacak. Bursa yeni spor branşlarıyla tanışacak” dedi.BURSA’DA BİR İLK
Vali Münir Karaloğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın 13 milyon lira yatırımla Kestel'de yaptırdığı ‘Buz Pateni Salonu’ inşaatını inceledi. Buz pateni ve buz hokeyi salonunun ihalesinin yapıldığını hatırlatan Karaloğlu, Bursa’da bir ilkin gerçekleştiğini vurgulayarak, “Gördüğünüz gibi temel çalışmaları başladı. Biz Bursa sadece Uludağ ile değil, buzla ilgili salon sporlarının da merkezi olsun istiyoruz. Bu salon bir başlangıç olacak. Bunun devamında kentimizi körling ve diğer buz üzerinde yapılan diğer spor branşlarının da yapılabildiği salonlarla güçlendirmek istiyoruz. Artık Bursa, hem Uludağ ile hem de salonlarıyla kış sporlarının uluslararası yarışmaların yapılabildiği bir merkeze dönüşsün istiyoruz” dedi.

13 MİLYON TL’LİK YATIRIM
Kestel’de yapılacak bu salonu çok önemsediklerini ifade eden Vali Karaloğlu, “İnşaat bittiğinde hem patende, hem de buz hokeyinde yeni takımlar, yeni kulüpler oluşacak. Gençlerimize yeni bir branşta spor yapma imkanı da doğacak. 2016 yılının Mayıs ayından sonra, gençlerimiz bu salonu kullanmaya başlayacaklar. Şehrimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Gençlik ve Spor Bakanlığımız ihaleyi yaptı, bu salon için tamamen merkezi bütçe ile, Gençlik ve Spor Bakanlığı bütçe imkanlarıyla yaklaşık 13 milyon liralık bir harcama yapılacak. Bu bakımdan Gençlik ve Spor Bakanımıza da Bursa'ya göstermiş olduğu ilgiden dolayı da çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Kestel’e yapılan Buz Pateni Salonu’nun konumunun çok güzel bir alanda olduğunu da belirten Vali Münir Karaloğlu, “Gördüğünüz gibi güzel bir alanda, yeşil bir vadide bu spor salonu inşaatı başladı. Hemen yakınında TOKİ'nin yapmış olduğu toplu konutlar var. Yine yakınımızda Bursa Teknik Üniversitesi'nin yeni kampüs alanı var. Onun için salonun yer seçimi de son derece isabetli olmuş” dedi.

Kaynak: http://www.bursahakimiyet.com.tr/haber/bursa/burs ...77204.html

Hayırlı uğurlu olsun.


Misafir d98

3 yıl önce - Pts 09 Mar 2015, 20:10

Şehrimize bu tarz yatırımların yapılmasını isabetli buluyorum.İnşallah ulusal ve uluslararası organizasyonları çeken bir salon olacaktır. Üniversite kendi kuracağı klupler ve aktivitelerle orayı canlı tutacaktır. Özellikle Kestel ilçesi üniversitenin gelmesiyle daha bir canlanacak yeni bir merkez olacaktır diye düşünüyorum. Bu tarz yeniliklerin Kestel Gürsu gibi ilçelere yapılması buralara olan ilgiyi arttıracaktır.

BJK 5106
3 yıl önce - Cum 11 Eyl 2015, 22:29

Dursun Türk
@TrkDursunMisafir 42e

3 yıl önce - Pzr 01 Ksm 2015, 12:20

bursa ılımıze boyle bır tesıs şarttı kış sporları merkezının oldugu yerde ısabetlı olmus ınsallah tamamlanıp hızmete açıldıgı gun gorusuruz bız de ankarada 21 yıldır bu sporun gelışmesı ıcın elımızden gelenı yaptık yapıyoruz çok sevındık bu habere hayırlısı olsun gereken destegı bılgımızı ve tecrubelerımızı vermeye hazırız ..nıhat parlak buz sporları antrenoru ankara

Misafir 2cd

2 yıl önce - Pzr 17 Oca 2016, 15:24

Umut ederim,bütçe sorunu yaşamaz ve önümüzdeki sezona yetişir.Gördüğüm kadarı ile betonarmesi neredeyse bitmiş.

Misafir b03

2 yıl önce - Sal 15 Mar 2016, 23:31

Bu salonun inşaatında bir gelişme var mı?Misafir 1e8

2 yıl önce - Sal 15 Mar 2016, 23:35

Çok güzel bir proje. Uludağ ile kayak potansiyeline sahip Bursa'da, böyle bir salon çok iyi olacaktır. Genç nüfusumuz yoğun, buz hokeyi sporunun ülkemizdeki potansiyeli yüksek.

Misafir c7c

2 yıl önce - Cum 18 Mar 2016, 23:57

Bitiş tarihi belli mi?Gerçekten çok ihtiyaç var.

Misafir 735

2 yıl önce - Çrş 30 Mar 2016, 10:39

Sanırım bu sene bitmeyecek.

Misafir 644

2 yıl önce - Pts 18 Nis 2016, 16:33

Bu kadar ilerlemiş bir projenin bitirilememesi yazık.Gördüğüm kadarıyla en fazla 4 aylık işi kalmış.Ankara'da buz yok,İstanbul devamlı etkinlikler yüzünden kapanıyor.Gerçekten acil bir ihtiyaç..sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet