Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Burç

14 yıl önce - Prş 02 Mar 2006, 10:36

bir de "7 ay sonra açacağız" gibi tarih vermiyorlar mı, bunların hepsi aynı çamurdan.

Evren_u
14 yıl önce - Prş 02 Mar 2006, 15:47
kadifekale

ben öncelikle gecekonduların yıkılması ve arkeolojik kazıların yapılmasından yanayım.bundan 1 yıl önce cesaret edip kadifekaleyegittim manzara süper fakat insan izmirde değilde hakkaride falan gibi hissediyor kendini orada ve bir an önce dönmek istiyor.
ayrıca yine gecekonduların altında kalmış roma tiyatrosu ve stadyum var...ben bir kaç taşını gördüm ama toprak üstünde bir şey kalmamış....

Yasemin Doğuş
14 yıl önce - Prş 02 Mar 2006, 16:03

Bende teleferikten önce kadifekalenin elden geçirilmesi taraftarıyım. Aksi halde bana göre o teleferik hattını kullananların izmir hakkındaki güzel düşünceleri oldukça yara alabilir. şimdilik uzaktan gördüğü bölgeleri teleferik hattı olunca iyice irdeleyerek farkedecek ki ben buna yani bölgeye yapıalcak teleferik hattına şimdilik karşıyım. daha 2 hafta önce izmire ailemi ziyarete gelmiştim ama Ahmet Priştina'dan sonra eskisi  kadar hızlı büyük değişimler olmuyor gibi geliyor bana  

VolkanAtalay
14 yıl önce - Cum 03 Mar 2006, 16:59

esas yapılması gereken şey kadifekaleyi çevreleyen gecekonduların temizlenmesidir..sanırım bir kısmı taşınacakmış yerine yeşil alan yapılacağını duydum..ama orda gün ışığına çıkarılmayı bekleyen antik anfitiyatro vardır.orda ki mevcut gecekonduların duvarları, kenarları, bodrum katları ,bu anfitiyatrodan kalan bölümler vardır bunların temizlenip tiyatronun gün ışığına çıkarılması lazım.düşünsenize bu tiyatro ortaya çıksa ve istanbul rumelihisarındaki gibi geleneksel hale gelen konserler düzenlense körfeze karşı manzaralı antik bir tiyatroda bence muhteşem olur..agora kadifekale ve kemeraltı bu 3 bölge izmir için turist çekebilcek tek yerler ..daha çok önem verilmeli..

ksklee yunus
14 yıl önce - Pzr 05 Mar 2006, 06:46

bune biçim bi proje ya.sen daha kadifekaledeki görüntü kirliliğini düzeltememişin.onu da geçtim artık 3 milyon turist teleferikle kadifekaleye geçerler orda da izmirin ekonomisi kapkaç sayesinde artar(izmirde kapkaç,hırsızlık vb.olayların ençok yaşandığı yer agora ve çevresi ilk olarak bunu düşünmek lazım.teleferikle orası pazarlanamaz.önce düzelt sonra tarihi koru sonra  turiizm seçeneği düşünürsün :

Nejdet Düzen

14 yıl önce - Pts 06 Mar 2006, 17:41

Sitemizde Kadifekale heyelan bölgesinde kalan evlerin Uzundere'ye taşınması  ile ilgili Bülent Kardeşimizin yazıları var. Okursanız gelişmeleri takip edebilirsiniz.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=194063

Yolumun üzeri olduğu için Uzundere'de yapılan toplu konutları görüyorum. Büyük bir hızla yapıldığını söyleyebilirim. Herhalde yaza kadar biter.

Baki KARAKOÇ
14 yıl önce - Pts 20 Mar 2006, 17:58
izto'dan cvp geldi

SAYIN KARAKOÇ,

KADİFEKALE PROJELERİMİZİN BİR KISMINI (TÜRK BAYRAĞI, KAFETERRYA, SAHNE, TUVALET YENİLEMELERİ, SATIŞ STANDLARI,  AYDINLATMA VE GÜVENLİK PROJELERİ GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR.

SURLARIN, SARNIÇ’IN RESTORASYONU VE İŞLEVLENDİRİLMESİ, ÇEVRE DÜZENLEMESİ VE AGORA-KADİFEKALE TELEFERİK PROJESİNİN GERÇEKLEŞMESİ İÇİN İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE BAŞVURULMUŞTUR. ANCAK HENÜZ OLUMLU BİR YANIT ALINAMAMIŞTIR.

MÜLK SAHİBİ, PLAN YAPMA YETKİSİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ELİNDE OLDUĞU İÇİN ODAMIZIN ELİ KOLU BAĞLI DURUMDADIR.

PROJE İÇİN YASAL İZNİLER VERİLDİĞİ TAKDİRDE PROJE 8 AY İÇERİSİNDE BİTİRİLEBİLİR. SÖZÜ GEÇEN SÜRE BU SÜREDİR.

DALGAKIRAN PROJESİ İSE ŞU AN ODAMIZIN HAZIRLADIĞI PROJE4 FİKİR PROJESİDİR. ATIL KALMIŞ BU TESİSİ KENTİN VİZYONUNA GÖRE CAZİBE MERKEZİ HALİNE GETİRMEKTİR.

ANCAK BURADA MÜLK SAHİBİ TDİ İLE TAHSİS SAHİBİ KONAK PİER (İZMER A.Ş.) ARASINDA ÖNEMLİ HUKUKİ SORUNLAR BULUNMAKTADIR. ODAMIZ İŞTE BU HUKUKİ SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN MALİYE BAKANLIĞI, ÖZELLEŞTİRME İDARESİ BAŞKANLIĞI VE TDİ İLE GÖRÜŞMEKTEDİR.

BU SORUNLARIN ÇÖZÜLMESİ İLE PROJEDE YO LALINACAKTIR. ODAMIZIN FİKİR PROJESİ BURANIN YATIRIMCIYA SUNULMASI ŞEKLİNDEDİR. İHALEYE ÇIKACAK ALAN BU PROJEYİ GERÇEKLEŞTREBİLİR.

ÖZETLE ODAMZIN GÜNDEME GETİRDİĞİ VE ÇABA VERDİĞİ PROJELER ÜZERİNDE TİTİZLİKLE ÇALIŞILMAKTADIR. ANCAK YASAL OLANAKLAR ÇERÇEVESİNDE ODAMIZIN YÜRÜTÜCÜLÜĞÜNDE OLMAYAN PEK ÇOK KONU VE HUSUS BULUNMAKTADIR. BUNLAR İÇİN BÜROKRATİK UĞRAŞ VE ZAMANA İHTİYAÇ BULUNMAKTADIR.

PROJELERİMİZİ YAKIN TAKİP ETTİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDER, İYİ ÇALIŞMALAR DİLERİM.

SAYGILARIMLA,

HİTAY BARAN

İZMİR TİCARET ODASI

KENT DANIŞMANI

kunter

14 yıl önce - Sal 11 Nis 2006, 01:25

Sonucu özetliyoruz demek, birileri çıktı ve yine millete LAF sattı. Sokakta soracağımız her İzmir 'li gibi biz de hem fikiriz ki önce istimlak çalışmaları yapılmalı. Burada konu turizm olur, terör karşıtı önlemler olur, anne ve babalarımızın doğup büyüdüğü, döneminin en güzel yerinden bahsediyoruz. Tabii alakası yok.

Kale mevkiinden gün batımı başlıklı bir fotoğraf çekebilmek şimdilik haram gibi.

tahsinsonerada

14 yıl önce - Sal 11 Nis 2006, 02:28

kadife kalenin bulunduğu yamaçta,
kale surlarını dibindn başlanıp taaaa o yamacın eteklerine kadar hiç bir yapı kalmamalı
gece kondu olsada olmasada hepsi yıkılmalı,konak meydanından şöle bir yukarı baktığınızda o çirkin görüntüyü görüp nedemek istediğimi anlarsınız
ben konak meydanından bakmaktan bahsediyorum,hele birde teleferik ile tepeden baksanız valla bırakın turisti izmirin kendi halkı bile kaçabilir
ama bukadarda karamsar olmamak lazım galiba
yinede bunlar teleferik yapılmasına engel değil.teleferiğin inşaatı sürerken büryandanda temizlik işleri devam edebilir
kale surları, konaktan bakıldığında bile rahatça görülebilecek şekilde iyice ortaya çıkartılmalı , çok güzel bi aydınlatmadan sonra gece kondudan arındırılmış o bölge tamamen ağaçlandırılmalı
nasıl ki çeşmeye gittiğinizde ;çeşme kalesi dimdik ayakta ve tüm güzelliğiyle insanı kucaklargibi karşılıyorsa çeşmenin en merkez yerindeen...
kadife kalede böle olabilir
ayrıca teleferik bacakları içinde bi fikrim var
ki bunu çok önceden düşünmüştüm,itonun böle bi projesi yokken,
konak meydanında bağkura ait olan ,kenarı metal çit ile çevrilmiş,konak camiinin arkasına düşen o boş arazi var ya
bence orası geyette hoş olur
eminim bu imkansız değildir.bölece kemeraltı ve kadife kale de birbirine bağlanmış olur.
alsancağa giden turisti bile kemeraltına çekemiyoz diye şikayet eden biz değilmiyiz,,,,
dediğimgibi olmassa kadife kaleye giden turisti nasıl çekecez?
vapula konak meydanına yanaşan turistler yada bizler konak meydanı ve kemer altını gezip alış verişimizi edip,sonrada aynı yerden böyle nostaljik ama aynı zamanda modern de olan bi teleferikle kadife kaleye çıkar orada oluşturulacak küçük bi korunun içinde tarihi havnında vermiş olduğu huzurla tüm izmiri izlemek güzel olu değilmi?

serdar alt
14 yıl önce - Sal 11 Nis 2006, 14:02

O kötü görüntüyü kaldırmak gerekli ama kolay bir iş olmadığı için Kaleye güvenli bir yol olarak Teleferikle ulaşımı düşünmüş olabilirler.

Malüm o civarda dolaşmak pek güvenli değil. Teleferikle direk ulaşım şu an için makul bi çözüm.

İleride umarım o insanları daha iyi şartlarda yaşıyabileceği bir yere taşıyabilirler.

Not: İstanbul Atatürk Olimpiyat Standı'ndaki Şampiyonlar Ligi Finali gecesi civardaki tüm gecekondu semtlerin elektrikleri kesilmiş diye duydum. Sanırım kötü görüntülerden fazlasıyla korkuyoruz, ve insan haklarını hiçe sayarak önlemler alıyoruz.

sayfa 2
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege