Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Denizli - Pamukkale Balon Turu
1234   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
ismail karagöz

3 yıl önce - Cum 06 Şub 2015, 22:39
Denizli - Pamukkale Balon Turu


Toplam 2 bin 700 metre uzunluğunda, 600 metre genişliğinde ve 160 metre yüksekliğindeki, 'beyaz kale' olarak da adlandırılan travertenler ve üzerindeki Hierapolis antik kentinin gökyüzünden seyredilebileceği uçuşlar, her gün gündoğumu ve günbatımında gerçekleşecek. Merkezi Antalya'da bulunan NBK Touristic, Ekim ayında başlayan balon turlarını Mayıs ayına kadar sürdürecek ve bu süre zarfında Pamukkale semalarında 40 bin kişi gezdirilecek. Diğer firmaların da 10 bin kişiyi gezdirmesiyle Ekim- Mayıs ayları arasında toplam 50 bin turist balonla pamukkaleyi havadan seyredecek.

THK İLE İŞBİRLİĞİ

Pamukkale'de bundan birkaç ay önce Türk Hava Kurumu'nun birkaç uçuş gerçekleştirdiğini belirten Recep Yavuz, Pamukkale'de balon turizminin daha ciddi bir hale geldiği ve geçen hafta yaptıkları deneme uçuşu sonrasında bu sezon NBK Touristic olarak yaklaşık 3 bin uçuş için Türk Hava Kurumu ile anlaştıklarını açıkladı.
(+)
ismail karagöz

3 yıl önce - Pts 09 Şub 2015, 12:35(+)


ismail karagöz

3 yıl önce - Prş 12 Şub 2015, 00:35(+)
ismail karagöz

3 yıl önce - Cmt 07 Mar 2015, 11:42(+)


nesimegonca
3 yıl önce - Cum 13 Mar 2015, 04:16

Alıntı:
Pamukkale ilçesinde turistleri taşıyan sıcak hava balonundaki kaza sonucu 2'si yabancı, 12 kişi yaralandı.
Denizli'nin Pamukkale ilçesinde Pamukkale travertenlerinin üzerinde balonla gezen içinde yabancı turistlerin de bulunduğu balon iniş esnasında devrildi. Olayda 12 kişi hafif şekilde yaralandı.

Olay, akşam saatlerinde Pamukkale ilçesinde meydana geldi. Türk Hava Kurumu'na ait balonla gezintiye çıkan 12 kişi Pamukkale travertenlerinin üzerinde bir süre zaman geçirdi. Daha sonra rüzgarın etkisiyle bir süre savrulan balon Güzelpınar Mahallesi yakınlarındaki boş bir arazi üzerine geldi. Burada balonu kullanan görevlinin çabalarıyla düz bir araziye indi.

GÜNEY KORELİ 12 TURİST YARALANDI

Güzelpınar Mahallesi semalarında, şiddetli rüzgar nedeniyle bir tarlaya sert iniş yapan ve sürüklenen balondaki 12 kişinin Güney Koreli olduğu belirlendi.

Turistlerin tedavi altına alındığı özel hastaneden yapılan açıklamada, yaralıların hayati tehlikesinin bulunmadığı, 4'ünün vücudunda kırıklar olduğu kaydedildi.

Pamukkale'den 12 kişiyle havalanan Türk Hava Kurumu'na bağlı Gökçen Havacılık'a ait sıcak hava balonu, Güzelpınar Mahallesi semalarında şiddetli rüzgar çıktığı için inişe geçmişti.


http://www.sabah.com.tr/yasam/2015/03/10/denizlid ...-12-yaralisayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler