Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3

Yenice Adana'nın Bir İlçesi Olmalı mı?
Evet Olmalı 25.5%  25.5%  [26]
Kesinlikle Olmalı 31.4%  31.4%  [32]
Olabilir 6.9%  6.9%  [7]
Gerek Yok 13.7%  13.7%  [14]
Kesinlikle Olmaz 22.5%  22.5%  [23]
Toplam Oy : 102

Misafir af8

3 yıl önce - Sal 10 Şub 2015, 11:25

Merhaba;

Ben Yeniceli'yim ama Adana da yaşıyorum ailemde öyle kimliğimde Mersin yazar ama herkes Adanalı bilir beni. Ben gibi bir çok tanıdığımda bu şekilde. Evimiz hala duruyor orada ama arada bir gidiliyor gidin bakın kimse yoktur boştur çünkü herkes ben gibi Adana da yaşamakta. Böyle bir anket durumunda yada referandurumda ben sanmıyorum Adana ya geçmek istenmesin .Zaten Adana nın fabrikalarının bir kısımı hatta bir üniversitesi dahil yenicede bulunuyor Adana dsi nin bir tesiside var.

İbrahim Abi

3 yıl önce - Sal 10 Şub 2015, 13:15

Alıntı:
Düşüncemi ifade edebilmek için az önce haritaya baktım ve geç bile kalınmış olduğunu gördüm. Zira Yenice'nin Mersin'e hiçbir katkısı olmadığı gibi, Yenice'ye de Mersinin hiçbir katkısı yok görünüyor. Yenice Adana'ya bağlandığında hem Yenice'ye çok büyük katkısı olacak hem de Adana'ya.

Yapılması gereken Adana menşeeli bir dernek, önce Yenice'de derhal bir imza kampanyası düzenlemelidir. Halkın %60'nın imzası alınarak hemen İç işleri Bakanlığına iletilmeli ve Düzenleme hemen yapılmalıdır.

Aslında zamanlama açısından da şimdi tam bir fırsat, nedeni tam seçim yaklaşıyor. Önce kamuoyu oluşturmalı, Adana haber siteleri, TV'leri, ve yerel basını bunu gündemine alıp manşetten 3-5 gün vermelidir. Seçimden önce halkın % 60'nın imzası hükümetin önüne konduğunda ve Adana kamuoyu bunu istediğinde hükümet bunu geri çeviremez.

Gerisi Adana'ya kalmış. Seçimden sonra bu fırsatı bir daha eline geçiremez. Derhal harekete geçmesi gerekiyor, Laf değil somut adım atması gerekiyor. Bunun için önce Twitter ve Facebook gibi sosyal sitelerde sayfalar açıp paylaşımlar yapılmalı ve sesini duyurmalıdır. Adana siyasetine bunu gündemine aldırmalıdır. Seçim öncesi Adana mitinginde başbakana bu sözü verdirmelidirler.

Adana'nın gelişmesi Yenice'ye bağlıdır, zira batısında sınıra dayanmıştır, gelişecek alan kalmamıştır.

Süpersin...

Misafir ae5

3 yıl önce - Sal 10 Şub 2015, 13:33

mantıklı olan baglanması..gürseli ciddiye almayın onun yapısı belli..

İbrahim Abi

3 yıl önce - Sal 10 Şub 2015, 13:34

Alıntı:
Merhaba;

Ben Yeniceli'yim ama Adana da yaşıyorum ailemde öyle kimliğimde Mersin yazar ama herkes Adanalı bilir beni. Ben gibi bir çok tanıdığımda bu şekilde. Evimiz hala duruyor orada ama arada bir gidiliyor gidin bakın kimse yoktur boştur çünkü herkes ben gibi Adana da yaşamakta. Böyle bir anket durumunda yada referandurumda ben sanmıyorum Adana ya geçmek istenmesin .Zaten Adana nın fabrikalarının bir kısımı hatta bir üniversitesi dahil yenicede bulunuyor Adana dsi nin bir tesiside var.

Bak kardeşim ne güzel söylemiş. Diline ve eline sağlık...

Furkan Özer1
3 yıl önce - Sal 10 Şub 2015, 13:50

Bencede bağlanmalıdır.Hem Adana için hem Seyhan ilçesi için iyi olur.Biliyorsunuz ki Seyhan ilçesinin nüfusu 779 bin oldu.Seyhan ilçesi büyükşehirlik bir nüfusu barındırıyor.Yenice Adana'ya bağlanıp ilçe olmalı ve Seyhan ilçesinden Yenice sınırında olan Büyükdikili,Küçükdikili,hipodrum'un olduğu bölüm v.s Yenice'ye bağlanmalı böylece Yenice'nin Merkez ile bağlantısı olmuş olur.Seyhan Belediyesi de hizmet götüreceği alan itibarıyla rahatlamış olur.Zaten saydığım yerlere pek hizmet götürmüyor.

gürsel6855
3 yıl önce - Sal 10 Şub 2015, 14:17

Misafir ae5 benim yapımı nereden biliyorsun? Sen kimsin? Benim kim olduğumu bilimiyorsun ve 40 yıllık arkadaşım gibi kabaca adımla hitap ediyorsun. Lütfen forum çerçevesinde saygılı davranmayı öğrenin.

Son Tuik açıklaması ile nüfusta 6. sıraya gerileyen Adana'nın yardım çırpınışlarına sen de alkış tutuyorsun! Yenice'nin Adana'ya bağlanması çözüm olacaksa İçişleri Bakanlığı bir yasa çıkarsın ve Yenice Adana'ya bağlansın. Adana gelişsin, Adanalılar mutlu olsun.

ali-
3 yıl önce - Sal 10 Şub 2015, 19:43

Alıntı:
Son Tuik açıklaması ile nüfusta 6. sıraya gerileyen Adana'nın yardım çırpınışlarına sen de alkış tutuyorsun! Yenice'nin Adana'ya bağlanması çözüm olacaksa İçişleri Bakanlığı bir yasa çıkarsın ve Yenice Adana'ya bağlansın. Adana gelişsin, Adanalılar mutlu olsun.

A.B.D.'nin en gelismis sehirleri Seatle, Detroit bunlarin nufusu bir milyon bile degil. Los Angelos'un nufusu ise sadece Adana nufusu kadar.

Onemli olan nufus degil, Gelismislik ve yasam kalitesi bence daha onemli.

gürsel6855
3 yıl önce - Sal 10 Şub 2015, 22:39

Nasıl olacaktı uygun uslup beyler? Yenice sevdalıları! Tekrarlıyorum Yenice Adana'ya bağlanmaz. Yeni Havalimanı da Mersin sınırları içinde kalır. Uzun uzun konuşmaya sizleri de üzmeye hiç gerek yok!

ali durmaz
3 yıl önce - Sal 10 Şub 2015, 22:42

Hemen bağlasınlar halatla

ali durmaz
3 yıl önce - Çrş 11 Şub 2015, 00:04

İçerik yok gereksiz bir mesaj sizi gidi uyanıklar mersin havaalanı da yapılınca mersin yenice daha çok gelişecek

sayfa 3
« önceki   1234 ... 101112   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET