Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir Sokaklarında Yaşanılan Başıboş Hayvan Sorunları
123 ... 151617   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
mahmut11
2 yıl önce - Çrş 28 Oca 2015, 20:54
İzmir Sokaklarında Yaşanılan Başıboş Hayvan Sorunları

Semtinizde saldırgan köpekler var mı?
Durduk yere köpek ısırdı mı?
Bu konudaki mesajlarınızı bekliyorum.

Ben ve bir kaç yakınım, necatibey bulvarında köpekler tarafından ısırıldı,farklı farklı zamanlarda.
Konak Belediyesi Veterinerlik Hizmetlerine başvurdum ancak olumsuz yanıt aldım, iyi ki köpekler kuduz değildi. Aşılarımı oldum...

Basmane Gar'ından Kapılara çıkan caddede de arkadaşlarım saldırıya uğradı, 10 günü aştığı için aşı vurulamayacağı söylendi.

Sizin yaşadığınız sorunlar var mı?
Varsa neler?

Misafir 512

2 yıl önce - Çrş 28 Oca 2015, 21:02

Alıntı:

Semtinizde saldırgan köpekler var mı? Durduk yere köpek ısırdı mı? Bu konudaki mesajlarınızı bekliyorum.

ben ve bir kaç yakınım, necatibey bulvarında köpekler tarafından ısırıldı,farklı farklı zamanlarda. Konak Bld Vet.Hizmetlerine başvurdum ancak olumsuz yanıt aldım, iyi ki köpekler kuduz değildi.

Sizin yaşadığınız sorunlar var mı?
Varsa neler.

Gereksiz baslık acmıssın. Köpekleri seviyorum onlara saygılı davranıyorum. Çevremde sokak köpekleri var besliyorum. Isırılan akrabaların köpeklere zarar vermese böyle bir durum olmazdı. Konak belediyesi köpek bakıcısı değildir. Köpeklerle sorunumuz yoktur. Biz izmirliler hayvansever bir milletiz. Sevmeyende saygı duyacaktır.

Burç

2 yıl önce - Çrş 28 Oca 2015, 21:05

İnsan haklarına hayvan hakları kadar saygı gösteremeyen birisi mesaj yazmış

Sen bir git Amerika falan dolaş bakalım şehirlerde bir tek başıboş köpek var mı?
Sonra da kendinizi en medeni, en çağdaş zannediyorsunuz...

Hayvan sevgisi, sokakta beslemek demek değildir, al evine besle çok seviyorsan.

mahmut11
2 yıl önce - Çrş 28 Oca 2015, 21:13

Alıntı:
Gereksiz baslık acmıssın. Köpekleri seviyorum onlara saygılı davranıyorum. Çevremde sokak köpekleri var besliyorum. Isırılan akrabaların köpeklere zarar vermese böyle bir durum olmazdı. Konak belediyesi köpek bakıcısı değildir. Köpeklerle sorunumuz yoktur. Biz izmirliler hayvansever bir milletiz. Sevmeyende saygı duyacaktır.

Başlığın gereksiz olup olmayacağına üyeler ve denetçiler karar verir. İzmir Büyükşehir Belediyesi Projeleri başlığı kirleniyor diye şikayet alınca, böyle bir başlığın gerekliliği ihtiyacı çıktı.

Isırılan yakınlarım diye yazdığın eşim ve kız kardeşim, sence hangisi zarar verecek kapasitede?
Esnaf besliyor, her gün ısırıyor birilerini bu köpekler. Oradaki trafik polisi de, dersane öğrencileri de halkta şahittir. Gidip sorabilirsiniz. Konak Kuduz Sağlık Merkezi' deki Dr.'lar da bu bölgede başıboş köpeklerin olduğunu söylüyor, bu yönde şikayetleri Konak Belediyesi vet. hiz. de kabul ediyor.

Sizi Necatibey Bulv.ile Gazi Bulv. kesişiminde yürümeye davet ediyorum !

Köpeklerle sorun değil ki mesele. Mesele Belediye'nin görevini yapmaması.

Konak BLD. köpek bakıcısı değil tabiiki, ancak; görevleri arasında köpekleri KÜPELEMEK-AŞILAMAK ve ZARAR VERENLERİ TOPLAMAK vardır.

İzmir hayvan sever,benim de kedilerim de var, köyümde baktırdığım ve baktığım köpeklerimde var.
Mesele bu değil işte. Bunu anlamıyorsunuz. yada anlamak istiyorsunıuz

En son mahmut11 tarafından Çrş 28 Oca 2015, 23:37 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

mehmet GZL
2 yıl önce - Çrş 28 Oca 2015, 21:13

İzmir Gaziemirde yaşıyorum burda çok fazla başıboş köpek bulunmakta oturduğum ev parkın karşında olduğundan sayıları 10-15 i bulan bazen gecen köpek sürüleri ile karşılaşıyoruz .Devamlı köpek sesleri ve köpeklerden kaçan insan bağırışları duymaktayız...yazın çekilmez bir hal alıyor ... Çocuklar parka inmeye korkuyorlar

Misafir 21f

2 yıl önce - Çrş 28 Oca 2015, 21:58

Alıntı:

Arkadas ayni sorun Eskisehirde de var ve kopek durduk yere sana saldiyiyor iste. Geneli uysal ama 5-6 tanesi bi araya gelince Vahsilesiyorlar.

feanor35

2 yıl önce - Çrş 28 Oca 2015, 23:23

Bir köpek saldırısı durumunda, kurunun yanında yaşta yansın edalarında çığırtkanlık yapmak ne derece doğru ? güzelyalıda onlrca köpek var , sahil evlerinde , balovada onlarca köpek besledim besliyorum kimseye saldırmıyorlar.hayvanların bisikletliye ve motorsikletliye bir tepkisi olabilsede cogunda yok. insan gibi muamele gören hayvanlar gidipte yemek yediği kaba pislemezler . Uygunsuz davranıs yapanlarıda belediyeler bir güzel gelip kontrol altına alıyorlar.
burdan bütün hayvanlar icin saldırgandiyenler , bana birsey olmasında onlara ne olursa olsun edalarında nara atanlar , neye kime faydanız oldu allah askına konusuyorsunuz . ac karnını mı doyurdunuz bir hayvanın barınağa gidip , 3 5 kurus yardım mı yaptınız. neymis amerikada 1 tane köpek yokmus , yokta ordaki hayvana sevgi saygının 10da 1 i burda yok. Dövüs pitbullarını bile reabilite edip ailelere sahiplendiriyorlar bizim gibi ölüme terk etmiyor , birbirlerini yemelerini seyretmiyor , düsenede 1 tekme atmıyorlar. Saldırgan hayvan kontrol altına alınır , sakin olan sahiplenilenler bir güzelde yaşarlar en doğal hakları. izmirlilerin bir çoğuda memnun bu durumdan. Büyük problem varsa belediyeler ilgilenir burda anti köpekci olmaya gerekte yok

Misafir 512

2 yıl önce - Çrş 28 Oca 2015, 23:30

Birde müslümanım diye gecinirler. Utanmasalar köpekleri zehirler bunlar. :grr:

mahmut11
2 yıl önce - Çrş 28 Oca 2015, 23:33

Alıntı:

Bir köpek saldırısı durumunda, kurunun yanında yaşta yansın edalarında çığırtkanlık yapmak ne derece doğru ? güzelyalıda onlrca köpek var , sahil evlerinde , balovada onlarca köpek besledim besliyorum kimseye saldırmıyorlar.hayvanların bisikletliye ve motorsikletliye bir tepkisi olabilsede cogunda yok. insan gibi muamele gören hayvanlar gidipte yemek yediği kaba pislemezler . Uygunsuz davranıs yapanlarıda belediyeler bir güzel gelip kontrol altına alıyorlar.
burdan bütün hayvanlar icin saldırgandiyenler , bana birsey olmasında onlara ne olursa olsun edalarında nara atanlar , neye kime faydanız oldu allah askına konusuyorsunuz . ac karnını mı doyurdunuz bir hayvanın barınağa gidip , 3 5 kurus yardım mı yaptınız. neymis amerikada 1 tane köpek yokmus , yokta ordaki hayvana sevgi saygının 10da 1 i burda yok. Dövüs pitbullarını bile reabilite edip ailelere sahiplendiriyorlar bizim gibi ölüme terk etmiyor , birbirlerini yemelerini seyretmiyor , düsenede 1 tekme atmıyorlar. Saldırgan hayvan kontrol altına alınır , sakin olan sahiplenilenler bir güzelde yaşarlar en doğal hakları. izmirlilerin bir çoğuda memnun bu durumdan. Büyük problem varsa belediyeler ilgilenir burda anti köpekci olmaya gerekte yok

Kim anti köpekçi burada? Ben de besliyorum diye yukarıda belirttim, ancak yapıyorlar arkadaşım, yapıyorlar işte, yapan köpekler de izleme altına alınmalı diyorum.Bunun neresi kötü?

Sorun burada işte. Belediye veterinerlik hizmetleri kesinlikle toplayamayacağını söyledi. Telefon kayıtları da var üstelik.

Sakin olanlar yaşamalı iyi de, saldırgan köpekler yüzünden insanlara olan oluyor.

Gidin araştırın, ayrıca burada sorunları konuşalım, "hayvan sevgisinin" önemini değil!

Onunla ilgili başlıklar mevcut.

Alıntı:
Birde müslümanım diye gecinirler. Utanmasalar köpekleri zehirler bunlar.

İyi de müslümanlıkla ne alakası var? Mesajımı iyi okuyun!

Mesele, köpeklerin toplanması değil, yaşanılan sorunlardır!
Başlığı meşgul etmek doğru değil.

[Ayrıca,hangi belediyenin köpekleri zehirlediğini çok iyi bilirim ]

feanor35

2 yıl önce - Çrş 28 Oca 2015, 23:38

Alıyolar zaten , konak belediyesi alıyor ama bir kere saldırdı diye olmuyor gelip bakıyolar tekrarlanan bir saldırı mevcut ise alıyorlar. Zaten böyle hayvanları zapt edecek bakacak yer bile yok suan, bütün RM ler ve Barınaklar full , hayvan severler ve bazı duyarlı kisi ve kuruluslar olmasa ordada sürünecekler. Belediyelerin ve devletin bu işe biraz el atması lazım adam gibi yerler yapılır bir kaybak ayrılırsa hayvanlara hersey düzelir . barınaklar cözüm degil bunu anlayalım , kontrolsüz hayvan sahiplenilmemeli , hatta ehliyetle sahip olunabilmeli , bütün hayvanların kesinlikle kısırlasırılması sağlanmalı, zaman icinde düzelir bu tarz uygulamalar ile , baska türlü olmaz.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 151617   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet