Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Araplar bize ihanet etti algısı
« önceki   123 ... 53545556   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 54
Hamza Halit
3 ay önce - Çrş 30 Eyl 2020, 09:06

Araplar Suriye'de ve Libya'da bugün bile bizime omuz omuza savaşıyor ve şehit oluyor.
İçimizdeki asıl ihanet şebekesi ise bu savaşçılara olmadık iftiralar ediyor. İhanet şebekesi bizim içimizdedir. Hepsini bu ülkeden sürmek lazım.

gsray
3 ay önce - Çrş 30 Eyl 2020, 09:16
..

İşte bahsetmeye çalıştığımız topyeküncü zihniyet.

Araplar'ın bazıları, Suriye 'de ve Libya' da bizim yanımızda yer alabilir. Peki biz oralarda kimlere karşı savaşıyoruz, savaştıklarımızın içinde Araplar yok mu?

Çerkez Ethem düzenli orduya karşı gelince yunanlılarla birlikte olup bize karşı savaşmıştı.

Yunanlılar şuan şunu mu diyor acaba merak ediyorum : Türkler aslında bizim dostumuz, bizle beraber omuz omuza savaşmışlardı.

Türk halkı dostunu düşmanını bilemiyor mu acaba analiz yeteneği mi zayıf kendimize çeki düzen vermemiz lazım diye düşünüyorum.

Hamza Halit
3 ay önce - Çrş 30 Eyl 2020, 09:17

Topyeküncülük yok. Bu başlıkta Esad ve Zayed gibilerinin düşman olduğunu da yazdım. Yalnız içimizde hatırı sayılır hain var. Türkiye'ye düşman herkesle iş tutuyorlar. Bunların bir tanesi bile Arap değil mesela. Bunu da görmek lazım.

sevim12
3 ay önce - Çrş 30 Eyl 2020, 09:20

Araplarla beraber Suriyede yine araplara karşı savaşıyoruz diyorsunuz.

1918 yıllarında Filistin cephesindeki bir Osmanlı askerinin yazdığı şiir.

Gazze'nin meğer kumundan çokmuş kalleşi, Nasıl vurur insanı sırtından DİN KARDEŞİ! Filistin,Trablusgarp, Yemen illeri. Hangisini kanım ile sulamadım? Gezdim cephe cephe çölleri, Türk'e Türk'ten başka dost bulamadım!

Dervişoglu
3 ay önce - Çrş 30 Eyl 2020, 09:22

Arablar suriyede libyada tabikide savaşacak nw saçma bir yorum bu ??
Biz onlara destek için savaşıyoruz övünülecek olan onların bizle değil bizim onlarla savaşmamız....

gsray
3 ay önce - Çrş 30 Eyl 2020, 09:25
..

Hamza Halid,

İçimizde hain her zaman vardı, dün de vardı bugün de var, bu Araplar'ın tarihte Osmanlı'ya karşı İngilizlerle yanyana savaştığı gerçeğini değiştirmez.

Bizim içimizde hain olması Arap'ların bize dost olduğu anlamını da doğurmaz.

Libya' da Suriye'de yanımızda yer alan bizim kardeşimizdir, karşımızda savaşan her kimse de bizim düşmanımızdır.

Arap ya da şu bu dostumuz yahut düşmanımız diye topyeküncü yaklaşımlar ciddiyetten uzak, bir milletin sempatizanlığından öteye gitmeyen zırvalıklardır.

Olaya böyle bakıyorum ama herşeyi yanyana koysan da, tarihi gerçekler değişmez, Araplar İngilizlerle beraber Osmanlı devletine karşı savaşmışlardır.

Aslında Arap halkı Türk halkını severdi, kaşı gözü güzel yemekleri de iyidir gibi hafifletme çabaları bu tarihi gerçeği değiştirmeyecektir.

Sevim 12 bu yazdığınızı benim yazdığımı çürütmek için mi kullanmak istediniz anlamadım, bu yazdığınız şiir tam olarak benim dediklerimi destekliyor dikkat ederseniz, ben de bunu diyorum tam olarak.

Dervişoğlu harika yorumunuz için tşk ederim..
Sanki bizim yanımızda savaşmaları bize nimet bahşedilmiş, oysa onların bize minnettar olmaları lazım memleketlerini kurtarıyoruz!

Mustafabey 01

3 ay önce - Çrş 30 Eyl 2020, 09:40

Osmanlı devletini yıkmak için ingilizlerin oyunları ile o zamanki Arap şeyhleri in öncülüğünde araplar ihanet etmiştir ama o zamandan beri hiç biri Osmanlı Devleti dönemindeki huzuru bir daha bulamamıştır, şimde de Arap devleti liderleri abd ve AB ülkelerinin desteğiyle Türkiye aleyhine çalışıyorlar ama halklarının büyük çoğunluğu Türkiyeyi ve Osmanlıyı hala sever, bunu 8 sene Kuveyt te çalıştım orda yaşayarak gördüm.
Sudi prensi salman ve mısıra darbe ile gelen sisinin yularının kimin elinde olduğunu herkes biliyor! Abd.

Dervişoglu
3 ay önce - Çrş 30 Eyl 2020, 09:47

Araplar dostumuz imiş gidin bakalım körfez ülkelerine Türküm dediginiz zaman bir filipinli bir vietnamlı köle gibi çağrıştırdıkları zavallılar kadar değerimiz bile yok...
Arkadaş libyada suriyede bizimle savaşıyorlar diyor tabikide savaşacaklar övünmesi gereken onların bizle degil bizim onlarla savaş verip mücadele etmemiz ...

oguzbuyuka
3 ay önce - Çrş 30 Eyl 2020, 10:25

Suriye'de bizimle birlikte savaşanların çoğu oradaki Türkmen kardeşlerimiz. Güvenebileceğimiz, zamanı geldiğinde arkamızdan tek vurmayacak olanlar da onlar. Büyük ihtimal yukarıdaki resimde Türk bayrağımızı tutan da bir Türkmen kardeşimiz. Ben bunu bakışından anlayabiliyorum. Allah yar ve yardımcıları olsun. Türk'ün Türk'ten başka dostu yok, bunu çok iyi bilelim, alnımıza kazıyalım.

gsray
3 ay önce - Çrş 30 Eyl 2020, 10:29
..

"Osmanlı devletini yıkmak için ingilizlerin oyunları ile o zamanki Arap şeyhleri in öncülüğünde araplar ihanet etmiştir"

Mustafabey01 tespitiniz tam olarak tarihi gerçeklere uygun, rasyonel ve taassuptan uzak, elinize sağlık gerçekten.

İşte mesele o ki, nasıl Avrupa sevdalıları varsa içimizdeki Arap sevdalıları da bu tarihi gerçeği kabul edemeyip eğip bükmeye çalışıyorlar.

Dervişoğlu söylediklerinize harfiyen katılıyorum, bu forumda baskın bir zihniyet var ve bu zihniyet inanılmaz Arap sevdalısı galiba ve burayı okuyan biri tarihi gerçekleri yanlış öğrenerek araplar hakkında yanlış fikir edinebilir.

Oğuzbuyuka sizi gerçekten alkışlıyorum... Teşekkürler.. İşte bunları anlayacak ve anlatacak kişilere ihtiyacımız çok fazla.

Başlık bile kendini belli ediyor : Araplar bize ihanet etti algısı!

Başlığın aslı şöyle olmalı : Araplar'ın Türkler'e ihanet ettiği tarihi gerçeği.

Türk halkının gerçekler ihtiyacı var, hikayelerle kandırılmaya değil.

sayfa 54
« önceki   123 ... 53545556   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET