Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Araplar bize ihanet etti algısı
« önceki   123 ... 5253545556   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 53
mehmetlu
5 ay önce - Sal 29 Eyl 2020, 16:07

Fotoğraftaki şahıs Şeyh Ahmet Sünusi, Türk askeri ile birlikte Libya çöllerinde kahramanca çarpışıyor. Libya düşüp Anadolu'u işgal edilince İstiklal Harbine katılmak üzere Anadolu'ya geliyor. Savaş bitince Musul'un Türkiye'de kalması için mücadele veriyor. Devlette veya başka bir yerde kendine bir makam/mevki istemeden Mersin'in bir köyünde inzivaya çekiliyor. İtalyanlar, Ahmet Sünusi'nin Türkiye'de bulunmasından rahatsız oluyor ve bunun üzerine dönemin devlet ricali vatan evladı Ahmet Sünusi'yi Türkiye'den sürüyor. Ahmet Sünusi önce Suriye'ye gidiyor. Orada bulunmasına Fransızlar karşı çıkıyor. Bu sefer Filistin'e gidiyor. Orada bulunmasına da İngilizler karşı çıkıyor ve Medine'ye geçip orada ölüyor.

Bu fotoğraftaki şahıs da Ömer Muhtar. O da Şeyh Ahmet Sünusi'nin hocası. Libya'da yerel halkı Türk askeri ile birlikte örgütlüyor ve omuz omuza çarpışıyor. Fotoğraf ise Faşist İtalya askerleri kendisini gözaltına alıp idam edilmeye götürülürken çekiliyor. Ömer Şerif, öğrencisinin aksine Libya'da kalıp İtalyanlarla savaşmaya devam ediyor.

Bu da aynı Faşist İtalya'ya selam çakan, vatan evlatlarını satan, Kurtuluş Savaşı kahramanlarına ihanet eden, sürgün eden, öldüren bizdeki zihniyet. Bir takım Arap soytarıları bize ihanet etti mi? Elbette etti ama Balkanlardaki ihanetlerden bahsetmiyorlar. Vay efendim onlar Müslüman değil, onun için sayılmaz. İhanet, ihanettir. Nokta. Bugün bir gayrimüslim bir vatandaşımız tutup devletine ihanet etse o Müslüman değil, onun için serbest bırakalım mı diyeceğiz! Ya da Kırım Türklerinin savaş sırasında bizi sırtımızdan vurmalarına ne diyeceğiz? Viyana Kuşatması bu yüzden başarısız oldu. Arap halkları ile yöneticileri farklıymış. Yok yok aynıymış bu yüzden yöneticilerini başlarından atamıyormuş. Bunu diyen bugün "Türk devleti seri katildir, Türk ordusu işgalcidir, Türkiye soykırımcıdır, ne yazık ki Azerbaycan'a yardım ediyoruz, pkk/ypg terör örgütü değildir" diyenler ve onların peşinden giden mankurtlar. Arapların ihanetlerini dile getiriyorlar ki kendi ihanetleri konuşulmasın. Herkes Türk milleti değil başlarındaki diktatörlükten kurtulacak.

ORTADİREK
5 ay önce - Sal 29 Eyl 2020, 16:17

Osmanlı’ya ihanet edenin Araplar değil de Türk’ler olduğunu da öğrenmiş olduk.
Vay arkadaş

Kerim AK

5 ay önce - Sal 29 Eyl 2020, 16:18

Alıntı:
Hacca giden bir kişiden de Arap’lar Türk’leri seviyor dediğini duymadım

Ben çok duydum,çokta yardım gördüm.Hemen hemen tüm Arap ülkelerini gidip gezip gördüm.Özellikle Cezayir ve Tunus halkı bizleri çok sever.
Ancak buda bir gerçek ki:
Araplar,bizlerdeki ihanet etti algısı için geçmişe bile gitmeye gerek bırakmadılar.Her an bir çoğu birilerinin talimatıyla veya oyunuyla Türklere zarar vermeye çabalıyor.
Düşünsenize, Hocalı'da binlerce müslüman çoluk çocuk Türkleri vahşice katleden Ermenilere dün İran uçaklarla askeri yardım sevkiyatı yapıyordu.

Ahmetciki
5 ay önce - Sal 29 Eyl 2020, 16:30

Cezayir tunus arap filan değildir sadece araplaşmışlar . Bu arada osmanlı selçukluya ihanet etti denmiş tamamen yanlış osmanlı selçukluyu yeniden topladı okadar küçük beylikler haçlıları kesinlikle durduramazdı

gsray
5 ay önce - Çrş 30 Eyl 2020, 07:45
Algı (?)

Ambargo

Suudi Arabistan, iki yıldır örtülü olarak sürdürdüğü Türk mallarına karşı ambargo eylemini resmileştiyor...

Suudi Arabistan, 1 Ekim 2020'den itibaren Türk mallarına resmi olarak ambargo uygulayacağını açıkladı.

Suudiler, Türk ürünlerini ülkeye sokmama kararı aldı.

İki yıldır bürokrasiyle yıldırmak istedikleri Türk ihracatçıları artık bu ülkeye mal satamayacaklar. Türkiye'den gizlice ürün temin eden Arap tüccarlara ise ağır cezalar verilecek.

Suudi vatandaşlarının, Türkiye’ye 100 bin dolar ve üstü para transferi yapacaksa buna izin verilmiyor. Yine Türkiye'ye para gönderenlerin ülke istihbaratı tarafından kayıt altına alındığı biliniyor.

2019'da 3,1 milyar tl ihracat yaptığımız Suudi Arabistan, kimya, gıda ve tekstil firmaları zora girecek. Hatay gibi bazı şehirler yetiştirdikleri sebze ve meyvenin yüzde 85'ni bu ülkeye satıyordu.

CHP milletvekili Serkan Topal, Türk büyükelçisene randevu bile vermeyen Suudilere karşı, hükümetin hiçbir yorum yapmadığını belirtiyor.

Suudi Kralın ölümünden sonra Türkiye'de 3 gün yas ilan edilip, bayrakların yarıya indirilmesi çok eleştirilmişti.

Kaynak : https://www.borsazamani.com/haber-suudi-arabistan ...iyor-22630

Burç

5 ay önce - Çrş 30 Eyl 2020, 07:51

Arap halkı ile Arap yönetici kuklalar arasındaki farkı anlayamıyorsunuz.

Arap halkı Türk mallarını alamasın diye uğraşıyorlar.
Eğer gerçekten Arap halkı Türk malı almak istemeseydi neden kanun zoru ile bunu engellemeye çalışsınlar?

gsray
5 ay önce - Çrş 30 Eyl 2020, 08:29
..

(-) veren arap sevdalısı şahıs, bir haber paylaştım ve hiç bir yorum yapmadım, eksi veriyorsun haberi ben yapmışım gibi. Arap sevdalısı olduğunuz kadar Türk sevdalısı olsanız farklı olurdu ama siz de o yok.

Siz de şunu anlamıyorsunuz : İslam dini arap demek değildir, Hz.Peygamber :
- Ben Arab'ım, Arap benden değil, demiştir.

Biz Arapları İslam ile eşdeğer gördüğümüz için yapmazlar etmezler diye düşünüyoruz galiba.

Tarih okuyun, araştırın, Türk'ün Türk'ten başka dostu yok sözü sadece İngilizlere fransızlar'a karşı mı söylendi anlayıp sonra gelin.

gsray
5 ay önce - Çrş 30 Eyl 2020, 08:43
..

Ek olarak şunu belirteyim :
Sermayenin dini, rengi, milliyeti olmaz,
Arap tüccarlar da Türk sevdalısı olduğu için Türkiye 'den mal alma derdinde değil.
Umreye gittiğimde gördüm, orada satılan tekstil vs hepsi Türk malı. İşlerine geldiği için alıp satarlar tabi ki kar etmek bu ticaret.

Türk halkı da wolkswagen markayı çok seviyor, ülkemiz de ilk sırada alman otomobilleri, bu mantıkla bizim Halkımız da Alman halkını çok seviyor olsa gerek (!)

gsray
5 ay önce - Çrş 30 Eyl 2020, 08:54
..

Bir haber paylaşınca, yorum dahi yapmayan birine eksi veren zihniyet, balataları elinde kendi söyleminin aksini söyleyene hücum etmek için bekleyenler gibi.

Hayat siyah ve beyazlardan ibaret değildir. Gri ve diğer tonlar, yeşil ve kırmızı, hatta pembe bile vardır.

Burada araplara topyekün bir hakaret mi var? Objektif bir haber var bunu paylaşana dahi saldırıyorsunuz eksi vererek.

Her milletin iyisi vardır, kötüsü vardır, araplar'da öyle. Ama şunu söylemek isterim ben Avrupa'da da çok insancıl kişiler gördüm, insanlık olarak çok iyi kimseler olabilir, bu o milletin bizim dostumuz olduğunu gösterir mi?

Hem burada tarihi bir tespit yapılıyor.

O tarihlerde yaşanan bir hadise, tutup Ömer Muhtar olayıyla zayıflatılmaya ve yanlışmış gibi gösterilmeye çalışılıyor.

Araplar Osmanlı Devleti'nin karşısında İngilizlerle yer aldı mı almadı mı, lafı gevelemeden doğrudan cevap vermek çok mu zor?

Cidden komik.

Avrupa sevdalısı olanlar kadar Arap sevdalıları var bu ülkede.

Ben ikisi de değilim.

Türk olmaktan gurur duyduğum Türk oğlu Türk'üm.

Siz Avrupa sevdalısı diye yaftaladıklarınız gibi Arap sevdalısı olmayı tercih edebilirsiniz. Benim gözümde ikisi de aynı.

Serkan Berk
5 ay önce - Çrş 30 Eyl 2020, 09:01

1972 yılında çekilen, Çöl Kartalı filminin konusu Yemen'de geçiyor. O dönemlerde ne olduğunu, biraz anlamaya yeterli.

sayfa 53
« önceki   123 ... 5253545556   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET