Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Araplar bize ihanet etti algısı
« önceki   123 ... 373839 ... 545556   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 38
MuratGezgin61
4 ay önce - Cum 10 Tem 2020, 00:03

Araplarda aşiretler belirleyicidir.

İngilizler, 1. Dünya Savaşı'ndan çok önce Osmanlıdaki farklı milletlerin milliyetçilik damarını kabartmaya başladı.

Bir yandan da Türklere karşı, dini hassasiyetlerle ilgili yalanlar da uydurarak, kışkırttı.

Ayrıca, para ve mevki-toprak vaadiyle yanına çektiği aşiret liderleri de oldu.

İngilizlerin görece askeri gücünden korkup İngilizlere boyun eğenleri de bunlara ekleyebiliriz.

Bütün bu sistematik propaganda, yalan ve iftira çalışmalarına rağmen Osmanlının yanında yer alan çok sayıda Arap aşireti de vardı.

Günümüzde de İngilize, Amerika'ya, Siyoniste uşaklık eden Arap aşiretleri olduğu gibi Türkiye'nin yanında canını ortaya koyan Arap aşiretler de var.

Bizim kendi içimizde de Siyoniste uşaklık edenler, bölücüleri destekleyen gafiller olduğu gibi, hak uğrunda canını ortaya koyan yiğitler de var.

Bize düşen, yanımızda olanların farkına varmak ve kıymetini bilip sahip çıkmak; yanımızda olmayanları yanımıza çekmeye çalışmak; yanımıza gelmemekte ısrar edenlerin düşmanla arasını bozmak; bize karşı sınırı aşan olursa da en uygun karşılığı vermektir.

mustafa sayar
4 ay önce - Cum 10 Tem 2020, 00:24

4 aydır Bae de bulunuyorum. Yerel halk Türkleri özellikle Osmanlıyı sevmiyor antipatileri var. Ama Libya, Katar, Filistin ve Ürdün (filistin kökenli Ürdünlüler) den olanlar gerçekten Osmanlıyı ve Türkleri seviyorlar. Zaten Araplar çok büyük bir coğrafyaya yayılmış durumda. Hepsini bir tutmak akıl tutulması olur. Fastan Suriyeye kadar olan bir bölümden bahsediyorum. Çünkü Türkler kadar İslamiyete hizmet etmiş başka bir millet okumadım görmedim. Türkler yüzlerce binlerce kez islam adına savaştı. Hatta onu bırakın Selçuklu gücü elinde tutmasına rağmen halifeliği ele geçirmedi ve mütevazi bir şekilde bağlılığını ilan etti. Ama devlet her zaman herkesden şüphelenmeli din milliyet ayırt etmeksizin. Çünkü hainliğin en büyüğünü yakınında ki yapabilir. Uzağında olan birisi hainlik yapsa zaten sana bir zararı dokunmaz. Ben milletimle gurur duyuyorum. Çok şans kaçırdık elimizden. Kaçırmasaydık çok başka bir Türkiye olabilirdik. Tarihime bakınca çok üzülüyorum. Bugünün süper gücü olabilirdik. Ama ben tekrar yükseleceğimize inanıyorum. Eğitime çok yatırım yapmamız gerekiyor. Genetik olarak karakterimiz düzgün. Eğitimde verilirse bunun bilincine varıp daha karakterli bilinçli hareket edebiliriz. O yüzden önce eski Türkler gibi çocuklarımıza öğüt vermeliyiz karakterlerini özgüvenlerini kazanmaları için. Kendimize inanırsak başarırız.. Gaz vermek için söylemiyorum ama daha önce başardıklarımızı düşünün yine niye yapamayalım.

Kuzey09
4 ay önce - Cum 10 Tem 2020, 01:59

Ortadoğunun en büyük aşireti olan Şammar aşireti halen osmanlıya bağlılığı var.Arapların çok küçük kısmı bize ihanet etmiştir.Onlar da vehabi kökenli olanlardır.

Türk gücü
4 ay önce - Cum 24 Tem 2020, 10:55

Alıntı:
46 ülkeden Çin'in

46 ülkeden Çin'in Doğu Türkistan politikasına destek
BM'de, Belarus'un Çin'in Doğu Türkistan'da "teröre ve bölücü gruplara" karşı mücadelesini desteklediğini açıklayan mektubunu 46 ülke temsilcisi imzaladı

08.07.2020 - 01:23 | Güncelleme: 08.07.2020 - 01:28
Dünya

Birleşmiş Milletler'in İnsan Hakları Konseyi 44. Oturumunda Belarus'un, Çin'in Doğu Türkistan'da (Sincan Uygur Özerk Bölgesi) "teröre ve bölücü gruplara" karşı mücadelesini desteklediğini açıklayan mektubunu 46 ülke temsilcisi imzaladı.

Aralarında Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır, Pakistan ve Filistin gibi nüfusunun çoğunluğu Müslümanlardan oluşan ülkelerin de imzası bulunan mektupta, "Pekin'in, Sincan bölgesinde terörizm, bölücülük ve aşırıcılıkla mücadele etmek için aldığı önlemlerin bölge halkının insan haklarını güvence altına almasını takdir ediyoruz. Sincan'da son 3 buçuk yıldır hiç terör olayı yaşanmadı ve bölge yeniden huzur ve istikrara kavuştu" ifadeleri yer aldı.

Pekin yönetiminin "açık ve şeffaf" bir şekilde bini aşkın diplomat, uluslararası örgüt yetkilisi, gazeteci ve din görevlisini Sincan'a davet ettiğini belirten Belaruslu temsilci, herkesin bölgede kaydedilen büyük başarıları kendi gözleriyle gördüklerini iddia etti.

Mektupta ayrıca 46 ülke temsilcisi, Çin'e asılsız suçlamalarda bulunma girişimlerinin durdurulması çağrısı yaptı

https://www.haberturk.com/46-ulkeden-cin-in-dogu- ...ek-2736956

.

İslam dünyasına liderlik etmek isteyenler iyi okusun

Türk gücü
4 ay önce - Prş 30 Tem 2020, 18:57

Arşivler unutmaz

(+)

adnaniler
4 ay önce - Prş 30 Tem 2020, 19:14

her fırsatta "öldük, vurulduk, bittik yardım edin, mazlum kardeşinize yardım edin" edebiyatı yapan filistin, doğu türkistan ve hong kong konularında çin'e destek vermiş.

bilindiği üzere çin, müslüman türkleri toplama kamplarına alıyor, yıllarca hapsediyor. ölenlerin sayısı bilinmiyor.

filistin devlet başkanı mahmud abbas o toprakların çin'e ait olduğunu ve doğu türkistan'da (sincan bölgesi) çin'in yürüttüğü politikaların yanında olduklarını açıklamış.

toprakların çin'e ait olması o topraklarda istediği gibi zulüm edebilmesini mi gerektiriyor?

bu nasıl zihniyet?

kaale alınacak kişi değil.

zaten nerde kendileri ile alakasız bir konu var.
hemen açıklama yapıyorlar.

Maocu Perinçek de geri kalmayacak ya günümüzdeki Arap düşmanlığı var demiş:

“Araplar ne kattı İslamiyete sorusuna cevap vermek istiyorum. Almanların en büyüğü diye bilinen Goethe olgunluk çağında Batı-Doğu divanını yazıyor. Orada islamın önemli düşürlerini sırayla sayıyor ve “Bunlar imparatordurlar, Hakanlardırlar biz batının filzofları onların eline su dökemeyiz” diyor."
Arapları hor görmek aptalca!

"Bunu da 18.YY- 19.YY başında Arap efsanesinin bittiği dönemde söylüyor. Bunu biz söylemiyoruz , Alman ilericiliğinin en büyüğü söylüyor. Arapları hor görmek ilkel, aptalca. Türklük adına bize yakışmayan kibirli tavırlar doğru değil. Biz onlardan islamiyetle birlikte neler öğrendiğimize bakalım.“

Filistin Çin'e destek çıkınca Çin yandaşı Perinçek de Araplara destek oluyor

HasanBay
4 ay önce - Cmt 01 Ağu 2020, 14:21

Talkan ve Cürcan katliamları, 190 yıl Araplarla perslerin Orta Asya’da Türkleri müslümanlaştırma politikaları Onların ne kadar hain ve yobaz bir millet olduğunu gösterir. Ve daha nicelere sözde bunlara 3 din gelmiş ama bir türlü adam olmamış Ve olamayacaklar.

devrezcayi
4 ay önce - Cmt 01 Ağu 2020, 14:41

ingilizlerin kemalistlere 90 senedir yaptırdığı propaganda...araplar bize ihanet etti muhabbeti. bu propaganda niye yaptırıldı. adamlar rahat rahat petrolü alıp ülkelerine götürmek için yaptılar bunu...islam dünyası bir araya gelmesin-güçlenmesin-akılcı hareket etmesin diye yaptılar. iktidarın yerinde olsam ilk iş olarak kemalizmin saçma sapan propagandasını yapan eğitim müfredatını değiştirirdim.

arap dünyasında millletler özellikle Osmanlı devletini-Türkleri sevmekteler...oralarda da Türkler sizi sömürdü muhabbetini yaptılar senelerce...ama bu iş bitti artık. devlet şu an çok akılcı hareket ediyor. arap ülkelerinin başındaki kuklaları indirip yerlerine bizimle işbirliği yapacak kişileri getirdik mi Türkiyenin önü çok açık ve tekrardan islam dünyasının liderliğini yapacağını düşünüyorum.

belören hissedar
4 ay önce - Cmt 01 Ağu 2020, 15:01

Araplar Türklerden nefret eder.

Yok aslında öyle değil, bu ingiliz propagandasıdır lafları falan hikaye.

Üstelik öyle nefret ederler ki Osmanlı Devleti son bir gayretle hilafet kartını oynadığı zaman bile bu nefretleri zerre kadar eksilmemiştir. O sebeple de halifenin ordusunu sırtından vurmuşlardır. Hiç boşuna inkar etmeyin. Milleti de (nispeten öyle olsa da) tamamen balık hafızalı sanmayın.

Hiç bir arap devletinin yönetimini değiştirmeye gücümüz yok. Boş hayallere kapılmayın. Bizim sözümüzle bırak yönetimi değiştirmeyi, yanmış ampulü bile değiştirmezler.

Saçınızı süpürge ettiğiniz Filistin bile Çin'in Türklere zulmüne destek çıkmıştır.

Arapların şu dünyada dinlediği tek bir Türk vatandaşı vardır, o da İbrahim Tatlıses'tir. Araplar bize kulak versin istiyorsanız İbo'yu dışişleri bakanı yapın, bütün mesajları türkü / uzun hava şeklinde gidip okusun

HasanBay
4 ay önce - Cmt 01 Ağu 2020, 15:06

Türklerin katli vacip’tir diye Fethva veren Halife’lerden tut. Müslüman değil diye 24Km boyunca asılan Türklere kadar hepsini Kemalistler değil Araplar yapmıştır. O fethva verenin sonu çok ibretlik olmuştur bu Araplar için. Türklerin zamanında bu Araplara karşı aynı Kurtuluş savaşında Atatürk’ün önderliğinde birleşse idi Şuan bu Araplarla nerdeyse hiç tanışmayacaktık. Tanışmamızın sonucu; daha cahil bir millet ve araplaştırılmaya çalışılmış bir Türk milleti. Bu asimilasyon günümüzde devam etmekte. Bizi öyle asimile etmişlerki O zaman ki Türk nüfusunun %10’nu katledenlere saygı duyuyoruz. Ve okullarda çocuklara Türklerin İslam’a severek geçtiğini anlatırlar.ve sözde dinlerimiz benziyormuş yalanı. Madem benziyordu o zaman bu Araplar Kök Tengrici olsaydı ya!

En son HasanBay tarafından Cmt 01 Ağu 2020, 15:12 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

sayfa 38
« önceki   123 ... 373839 ... 545556   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET