Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Araplar bize ihanet etti algısı
« önceki   123 ... 343536 ... 535455   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 35
mehmetlu
1 yıl önce - Çrş 16 Ekm 2019, 09:11

Cemil Tan demiş ki:
Sap saman biribirine karisti yine.
Bir önceki yazımda belirttiklerime ilaveten;
Arap halkı küçük bir azinlik hariç hicbir zaman birlik olmayı basaramadi--beceemedi.
Kendı içinde birlik ve beraberlik olmayı başaramayan bir halkın kime ne faydası olabailir ki?
"Araplar bize ihanet etti mi "
Evet etti, ama önce kendilerine ihanet ettiler

Bugün bile kendilerine ihanet etmekten geri durmuyorlar.
Bunun en bariz örneği de burada keyif süren suriyeliler.
Adamlarin ulkesi savaş halinde onlar burada keyif çatıyorlar ya da avrupaya kapak atma derdindeler

Tarih boyunca araplarin ihanetleri,ozellikle de kendı kendilerine ihanetleri kesintisiz araliksiz devam ediyor.

Bu durumda "araplar bize ihanet etti mi " denek çok da anlamli olmuyor.

Bugün kan gölüne donen bir cografyada halen daha kılını kıpırdatmadan sadece izleyen "arap " milletinden nasıl bir sadakat bekliyorsunuz.

O yüzden.

Ne şamın şekeri ne arabın yüzü.

Sizler, Arapları bize ihanet ettikleri için değil; bilakis kendi ihanetlerinizi size hatırlattıkları için sevmiyorsunuz. Sizler Araplarla düşman kardeşlersiniz.

Yani şu veya bu şekilde dış kapının dış mandalı olan bu Araplara karşı takındığınız ırkçı tavrın binde birini "Türk devleti seri katildir", "Türk ordusu soykırımcıdır", "TSK işgalcidir" diyen adamlara takınmadınız bilakis onların peşinde tıpış tıpış koştunuz.

Suriye'de savaştan kaçıp Avrupa'ya kapak atma derdinde olan Araplar hadi diyelim savaştan kaçıyor; Türkiye'de, Avrupa'ya kapak atma derdinde olanlar neden kaçıyor? Bir şeyden kaçtıkları yok. İşkembelerini doldurmak için kaçıyorlar.

Araplar hiçbir zaman birlik olamamış. Bize ne? Arapların derdi bizi mi gerdi? Ancak bunu diyecekseniz diğerlerine karşı kafayı kuma gömmeyeceksiniz. Araplar, hiçbir Batılı devletin birbirine düşman olduğu kadar birbirine düşman olmadı. Cahil Araplar birbirini yemekle meşgul iken; sizin medeni Batınınız hem birbirini hem de dünyayı yemekle, dünya savaşları çıkarmakla meşguldüler... Ha bir de biz Türkler birlik olabilmiş miyiz? Birlik olduysak ta Orta Asya'dan beri Türk, Türkle neden savaşmış? KKTC'dekilerin ne dediği bile ortada. Hepsini geçtim 81 milyon olarak bile birlik olmayı becerememişiz. Tabii ben sizinle birlik olmamaktan çok memnunum. Çünkü bende devletime seri katil, orduma soykırımcı diyecek bir mide yok.

Ahmed Akay

1 yıl önce - Çrş 16 Ekm 2019, 10:33

Alıntı:
Ha yani diyorsun ki, Osmanlının ele geçirdiği topraklardaki uluslar, Osmanlının kölesi olmayı kabullenmek zorundaydılar!... Demek ki bu ülke işgal edilse, "hain damgası yememek için" bu işgali kabulleneceksiniz!... Bir de "Arap seviciliği" ne demek onu da bir zahmet öğreniverin.

Siz de kölelik ne demek onu öğreniverin.

ceyhanlı umut
1 yıl önce - Çrş 16 Ekm 2019, 11:12

Hala ihanete devam ediyor Araplar
Türk’ün Türk’ten başka dostu yok anlayın bunu artık
Yaşasın ırkımın turan ülküsü!

Hasan Pullu
1 yıl önce - Çrş 16 Ekm 2019, 11:26

arapla senin aranda ne bağ var ki adamlar sana ihanet etsin.

onder1590
1 yıl önce - Çrş 16 Ekm 2019, 11:38

Araplar ile ne bağımız var ne demek
biz müslüman devletler içinde en büyüğü değilmiyiz
Osmanlı devleti bu topraklarda kimin götünü korudu
biz kutsal olan toprakları korumadıkmı sahip çıkmadıkmı bunlara
Müsliman olarak bütün yatırımlarını batı devletlerine hristiyanlara yaptı bunlar,,bir tek katar bize destek
adamlarda oluk oluk para var bize koklatmıyorlar
Araplar istesin para gücü ile islamiyeti ve müslümanları ayağa kaldırır
zerre kadaar sevmiyorum bunları

HasanBay
11 ay önce - Çrş 30 Ekm 2019, 17:58

İhanet etti Algısı Değil “Gerçeği” olarak değiştirin başlığı

Furkan 1453
11 ay önce - Çrş 30 Ekm 2019, 18:01
İhanet

Osmanlı Devleti için canını gönüllü olarak feda eden Şeyhleri ile beraber bir çok Arap Bedevi de vardı. Bu bilgiler Osmanlı subaylarının kendi günlüklerinde yazılıdır. Subayın bir şeyh için yazdıkları aynı şu şekildedir: Üç ufak vakanın birinde yaralandım. Birinde şeyh’i, sevgili arkadaşımı kaybettim, birinde bacağım yok oldu. Kanal cephesi burası. Onun için ihaneti genele yaymak cehalettir. Yanlış stratejidir.

önery

11 ay önce - Çrş 30 Ekm 2019, 18:07

Alıntı:
Subayın bir şeyh için yazdıkları aynı şu şekildedir: Üç ufak vakanın birinde yaralandım. Birinde şeyh’i, sevgili arkadaşımı kaybettim, birinde bacağım yok oldu. Onun için ihaneti genele yaymak cehalettir. Yanlış stratejidir.

şimdi genele yaymak cehalettir dersiniz tabi. çünkü hoşunuza gitmiyor..
ama İşinize geldi mi uç noktalardaki insanlar üzerinden sizin gibi düşünmeyenlerin hepsini gönül rahatlığıyla aynı kefeye koyuyorsunuz. bunların hepsi böyle zaten demekten çekinmiyorsunuz.
hoşunuza gitmeyen durumda ise durun bir dakika. genele yaymayın diyorsunuz

Furkan 1453
11 ay önce - Çrş 30 Ekm 2019, 18:45
Önery

Alıntı:
şimdi genele yaymak cehalettir dersiniz tabi. çünkü hoşunuza gitmiyor..
ama İşinize geldi mi uç noktalardaki insanlar üzerinden sizin gibi düşünmeyenlerin hepsini gönül rahatlığıyla aynı kefeye koyuyorsunuz. bunların hepsi böyle zaten demekten çekinmiyorsunuz.
hoşunuza gitmeyen durumda ise durun bir dakika. genele yaymayın diyorsunuz

Ben genele yaymıyorum. Hain Arap çok bu başlığa da yazdım. Diğer başlıklara da ancak Türkiye yanlısı bir Arap potansiyeli var. Bunları yok saymak stratejik bir hata. Mustafa Kemal, Kral Faysal’a hain deyip sırt çevirmemiş. Fotoğrafta Irak kralı Faysal ve Mustafa Kemal Atatürk.

HasanBay
11 ay önce - Çrş 30 Ekm 2019, 21:33

Ekonomik vb. Problemler için her Başkan Birbiriyle iyi anlaşmaya çalışır. O Reisiniz de Aynı Ecevit’te ,Erbakan’da.

sayfa 35
« önceki   123 ... 343536 ... 535455   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET